تاریخ درج خبر : 1391/05/15
کد خبر : ۱۲۹۹
+ تغییر اندازه نوشته -

بیکاری منشأ بسیاری از جرم ها در کهگیلویه و بویراحمد است

سایت استان: فرمانده انتظامی کهگیلویه و بویراحمد گفت: با توجه به بررسی های انجام شده توسط این پلیس بسیاری از مجرمان این استان که دستگیر شده اند دلیل وقوع جرمشان را بیکاری اعلام کرده اند.
سردار ‘ علیرضا عادلی ‘ روز دوشنبه در مراسم تجلیل از خبرنگاران کهگیلویه و بویراحمد افزود: بسیاری از مجرمان دستگیر شده بویژه آنانی که سرقت کرده اند وقتی از آنان سوال می شود که چرا چنین عمل ناپسندی را انجام دادی، می گویند از بیکاری مجبور به این اقدام شدیم.

وی با اشاره به اینکه کسانی که زمینه کار برای آنان فراهم باشد ولی تن به کار ندهند ولگرد هستند، بیان کرد: افراد تحصیل کرده زیادی در این استان به دلیل بیکاری بر سر چهار راهها می نشینند.

عادلی اظهار داشت: این افراد بر این باورند وقتی تحصیلات دانشگاهی دارند ولی شغلی ندارند مجبور هستند برای بیرون زدن از خانه به سر چهار راهها پناه بیاورند.

وی عنوان کرد: پیشگیری از وقوع جرم اساسی ترین وظیفه پلیس است که در این صورت امنیت و آرامش در جامعه حکم فرما می شود.

عادلی با تاکید بر اینکه برای جلوگیری از وقوع جرم باید بحث پیشگیری به طور ویژه مورد توجه باشد، ابراز داشت: باید در کمترین زمان ممکن به خواستگاه های جرم توجه کرد و آنان را تشخیص داد و نسبت به اصلاح آنها اقدام کرد.

وی با بیان اینکه حقوقدانان پیشگیری را به دو نوع کیفری و غیر کیفری تقسیم کرده اند، گفت: پیشگیری کیفری خود نیز به دو نوع اجتماعی و وضعی تقسیم می شود.

عادلی افزود: در پیشگیری کیفری سعی می شود که با مجازات هزینه ارتکاب جرم بالا رود تا شاید از این طریق از وقوع جرم جلوگیری شود.

وی با اشاره به اینکه مردم و سایر دستگاه ها باید امنیت را تولید کنند و ناجا باید از آن نگهبانی کند، بیان کرد: در پیشگیری اجتماعی باید به سراغ منشأ جرم و ناهنجاری ها رفت که در این زمینه نیاز به مشارکت مردم است.

وی درپایان از خبرنگاران رسانه ها تجلیل کرد.

 

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد