تاریخ درج خبر : 1392/08/18
کد خبر : ۱۳۰۳۶۸
+ تغییر اندازه نوشته -

خبرهای کوتاه از کمیته امداد استان

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان بویراحمد از برگزاری دوره های آموزشی بلند مدت برای 210 نفر از دانش آموزان تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان از ابتدای سال جاری تاکنون خبر داد.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، زریر انصاری گفت: کمیته امداد به منظور ایجاد ثبات و پایداری دانش آموزان تحت حمایت در دوران تحصیل و ارتقاء سطح علمی و حرفه ای آنها دوره های آموزشی بلند مدت برای آنها برگزار می نماید.
وی اظهار داشت: در این راستا از ابتدای سال جاری تاکنون مبلغ 330 میلیون ریال برای برگزاری دوره های آموزشی جهت دانش آموزان تحت حمایت برگزار شده است.
انصاری تصریح کرد: در این دوره و کلاس های آموزشی تعداد 210 نفر از دانش آموزان تحت حمایت شرکت نموده و مهارت ها و آموزش های لازم را فراگرفتند.
مدیر کمیته امداد شهرستان بویراحمد بیان داشت: این آموزشها به منظور یادگیری فن و حرفه و مهارت شغلی با توجه با علائق ، استعدادها و نیاز بازار کار طی همکاری سازمان فنی و حرفه ای صورت می گیرد.
انصاری با تأکید بر اهمیت آموزش های فنی و حرفه ای در ایجاد اشتغال پایدار، افزود: کمیته امداد با توسعه آموزش های فنی و حرفه ای بصورت آموزش های کوتاه مدت، بلندمدت و حرفه آموزی دانش آموزان دبیرستانی تلاش می کند در جهت توانمندسازی و اشتغال خانواده های تحت حمایت و کم بضاعت گامهای مؤثری بردارد.

معافیت 111 نفر از فرزندان زنان سرپرست خانوار کمیته امداد شهرستان کهگیلویه از خدمت سربازی

مدیر کمیته امداد امام خمینی(ره) شهرستان کهگیلویه از معافیت 111 نفر از فرزندان تحت تکفل زنان سرپرست خانوار تحت حمایت کمیته امداد این شهرستان خبر داد.

عنایت رحیمی نیا گفت: از ابتدای سال جاری تا کنون 111نفر از فرزندان تحت تکفل زنان بی سرپرست تحت حمایت کمیته امداد شهرستان کهگیلویه از خدمت مقدس سربازی معاف شدند.

وی به خدمات مهم این نهاد انقلابی اشاره کرد و گفت: از خدمات و اهداف مهم کمیته امداد معافیت فرزندان واجد شرایط خانواده‌های تحت حمایت از خدمت سربازی است.

رحیمی نیا خاطرنشان کرد: هدف از معافیت سربازی فرزندان ذکور خانواده‌های تحت حمایت بسترسازی جهت اشتغال مددجویان و به منظور توانمندسازی و استقلال مادی خانواده‌ها صورت می گیرد.
وی در ادامه به مزایای اجرایی شدن معافیت افراد واجد شرایط اشاره کرد و یادآور شد: معافیت این افراد منجر به کاهش بار سنگین مسئولیت و تأمین معاش خانوارهای زنان سرپرست خانوار، می‌باشد.
مدیر کمیته امداد شهرستان کهگیلویه تصریح کرد: سربازان در حال خدمت خانواده های تحت حمایت این نهاد، بعد از انجام مکاتبات لازم با یگان خدمتی به نزدیک ترین پادگان در محل زندگی خود جهت ادامه خدمت منتقل خواهند شد.

وی گفت: در همین راستا نیز 45 نفر از سربازان تحت حمایت در حال خدمت، به نزدیک ترین پادگان محل سکونت خود منتقل شدند.

برگزاری همایش فرهنگی آموزشی ویژه زوجهای جوان درکمیته امداد شهرستان دنا

مدیر کمیته امداد امام خمینی (ره) شهرستان دنا از برگزاری همایش فرهنگی آموزشی ویژه زوجهای جوان درکمیته امداد این شهرستان خبر داد.

مجتبی امینی با اعلام این خبر، گفت: برگزاری همایش های فرهنگی آموزشی با هدف افزایش آگاهی زوجین جوان تحت حمایت نسبت به زندگی مشترک و روابط متقابل در تحکیم بنیان خانواده و تامین و تضمین سلامت زوجین جوان جامعه مثمر ثمر می باشد.

وی افزود خانواده مقدس ترین نهاد اجتماعی و مهم ترین پایگاه تجلی ارزش های والای الهی و بستر همیشه جاری پرورش نسل ها در مسیر تکامل انسانی است.

امینی پیرامون این همایش آموزشی تصریح کرد: بکارگیری شیوه های آموزشی بطور مستمر بویژه در روز ملی خانواده زمینه ایجاد خانواده متعادل، موفق، سالم و پایبند به آداب، ارزشها و روشهای دینی را برای شرکت کنندگان در پیش رو دارد.

امینی بیان داشت : در این همایش از 5 نفر از مادران موفق سرپرست خانوار و 5 نفر از زوج های جوان تجلیل بعمل آمد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • آریوبرزن گفت:

    درود برامدادگران
    که چه خالصانه وبی ریا به مددجویان مددمی رسانند

پربازديد