تاریخ درج خبر : 1392/08/21
کد خبر : ۱۳۲۰۰۵
+ تغییر اندازه نوشته -

“از در پشتی تا اتاق فکر”

سایت استان: گویند علی (ع) زمانی که خلافت مسلمین را پذیرفت جمله‌ای فرمودند که خود سرمشقی برای تمام ادوار تاریخ است و آن این که :اگر حجت به خاطر حضور مردم بر من تمام نمی شد افسار شتر خلافت را به گردنش می انداختم ، سوگند به خدا که حکومت بر اعراب برای من از آب بینی بزی بی ارزشتر است.

حکومت در ذات خود معایبی دارد که بسیار خطرناک و مساله ساز هستند ، اگر در امر حکومت داری به سیره نبوی بنگریم شاید نامه علی(ع) به مالک اشتر یا به امام حسن (ع) بتواند تلنگری به زمامداران عصر ما باشد تا بدانند که حق و حقوق مردم و حاکم چیست.

A0862193[1]

حکایت دولت تدبیر و امید که برآیند 8 سال زندگی چالشزای مردمیست که تفکری را آزمودند و با قاطعیت کنارش گذاشتند ، خود از آن جمله مسائلیست که در بینش و تفکر علی(ع) می توان مابه ازای فراوانی از آن جست و دید . وقتی که علی(ع) می گوید به خاطر حضور مردم حجت بر من تمام شده و تا جایی که می دانیم ، این رسالت قبل از درخواست و خواهش مردم کماکان بر دوش علی(ع) بود ، ولی ناتمام بود ، و با حضور مردم تکمیل و او خلیفه مسلمین شد.

روی سخنمان با استاندار محترم جناب آقای دکتر خادمی است که در توانمندی ایشان ذره ای شک و تردید نیست.

جناب آقای استاندار وقتی که مردم با رای قاطع خود به تفکر خاتمی ، تدبیر هاشمی ، دانش عارف و صد البته توانمندی و تعقل روحانی رای دادند ، انتظارشان این بود که ایشان هم امانتدار رای مردم بوده و همانطور که جناب آقای رئیس جمهور خود فرمودند، به وعده هایشان در قبال مردم وفادار بوده و فراموش نکنند که از پس چه طوفانی این مردم به امید درخشش پرتو دولت تدبیر و امید پا در صحنه گذاشته و حتی آنانکه به فرموده رهبر انقلاب ، جمهوری اسلامی را قبول نداشتند به پای صندوق های رای آمدند و با رای خود به دولت روحانی خواستار تغییر اساسی در روندی شدند که 8 سال این مملکت را به سمت پرتگاه برده بود. یادمان می‌آید در روزهای اول گرانی نان، زنی با لباسهای کهنه و پلاسیده گریه کنان می‌گفت به خدا قسم تا به حال بعضی روزها شکم بچه هایم را بانان خالی سیر می‌کردم، اما خدا می داند که اکنون با این وضعیت حتی توان خریدن نان را هم ندارم، پس کو آن عدالتی که وعده اش را داده بودند؟

جناب استاندار یکی از بارزترین مشخصه های وفاداری به رای مردم و امانت صندلی استاندار، این است که بدانیم هیچ گاه نباید حقیقت را فدای مصلحت نموده و به خاطر خوشایند عده ای به مردم پشت کنیم. اگر فراموش کینم که دبیر حزب مؤتلفه در استان، همسایه دیوار به دیوارتان بوده و هست، اگر فراموش کنیم که برای فرار از گلایه های بستگان و یا پایبندی به سنت قبله گرایی که مخربترین وجه منفی یک مدیر است این کار را کردید، چگونه فراموش کینم که ایشان کی بودند و چه تفکری دارند ؟ چگونه چشم روی چشم بگذاریم و تماشا کینم که در انتخابات 24 خرداد چیزهای دیگری شنیدیم و اکنون دیرگونه می شود؟ مگر می شود داعیه دار مردم سالاری دینی بود و از اعتدال گفت اما در کنار افراطیون دیروز نیز عکس یادگاری بگیریم. اگر برداشت حضرتعالی از اعتدال این است و تدبیرتان اینگونه است، صد رحمت به همان استاندار قبلی و به قول سعدی “توکه قرآن بدین نمط خوانی ببری رونق مسلمانی”
آقای استاندار وقت است که محافظه کاری و قبیله گرایی را کنار بگذاریم و وقتی به عنوان وکیل مردم بر صندلی خطیر و خطرناک استاندار نشستید بدانید که این امانت حق مردمیست که با دادن خون هزاران شهید نگذاشتند زورمداران و صندلی پرستان بر آن جلوس کنند.
اگر انتظار خدمت از امثال  کسانی چون دیر حزب مؤتلفه در استان را دارید بگذارید کنار گود باشند و به نقد شما بپردازند، نه که مثل نکیر و منکر بالای سرتان باشند و اگر قدمی برخلاف مواضعشان برداشتید با چماق جناب نماینده عزیز جلودارتان بشوند ، چرا که اینان امتحان خود را پس داده اند.

چگونه است که در استان نزدیک به یک میلیون نفری کهگیلویه وبویراحمد به غیر ازآقای دانشی دبیر حزب مؤتلفه در استان فرد دیگری پیدا نشد که بتواند به عنوان عضو اتاق فکرتان باشد؟(این تذهبون)

ما نفهمیدیم که گناهی که اصلاح طلبان مرتکب شدند چه بوده که عده ای دیگر احتکار کردند، دزدی کردند، اختلاس کردند، زندان کردند، مدرک تقلبی جمع کردند و رئیس شدند، زدوبند کردند ، باعث و بانی تحریم ها شدند ولی تاوان آن را باید اصلاح طلبان بدهند.(گنه کرد در بلخ آهنگری/ به شوشتر زدند گردن مسگری)

آیا تا به حال فکر کرده اید که گناه سید رضا عسکری چیست؟ آیا رضاتوفیقی جز پایبندی به حقیقت و دین مبین اسلام حرف دیگری داشت؟ چه کسی گفته امثال رستاد نمی توانند در این استان جایگاه مدیریتی داشته باشند؟ یزدانی ها و… دارند فدای سهل انگاری ماها می شوند .

عده ای که تا دیروز در ستاد (پایداری‌ها) گلو پاره می کردند و فقط خون هنرمندان را ننوشیدند ، اکنون هر روز جلسه ای با معاونین شما برپا می کنند و مثل گدایان به دنبال پست می گردند. لااقل انصاف داشته باشیم که دیگر وقت تنقس اینان است و دیگران باید بیایند و آزموده شوند.

ناظم حکمت شاعر بزرگ ترک می گوید: عزیزم به من دروغ نگو ، من آدم ضعیفی هستم، دروغ را به آدمهای قویتر بگو
با این همه می دانیم: اندکی صبر سحر در راه است. وبی شک روزی جنازه های خوش پوش ، خوش خوراک و خوش برخوردی که در ایستگاه های معین مشکوک ، شهوت خرید میوه های فاسد بیهودگی چشمشان را کور کرده، بساط خود را جمع کرده و روزی ما دوباره کبوترهایمان را پیدا خواهیم کرد ، روزی که کمترین سرود ، بوسه است و هر انسان برای هر انسان برادری است.
خدا رحمت کند معمار کبیر انقلاب را . در یکی از غزلهای آتشینش می فرمایند:
مرغ پر سوخته را نیست نصیبی زبهار

عرصه جولانگه زاغ است و نوای مگس است

و در پایان باید گفت:
ما ز یاران چشم یاری داشتیم / خود غلط بود آنچه می پنداشتیم…

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ناشناس گفت:

  اگر میزان رای ملت است که در استان رای محسن رضایی بالاتر از همه بود پس چرا به تشکیلات ایشان بی توجهی میشود ؟؟؟

 • علی گفت:

  همیشه انایی که بعد از دعوا وقبل از ناهار میرسند از همه طلبکارترند و کاریشون هم نمیشه کرد.

 • کیومرث گفت:

  درود بر دکتر غلامرضا تاج گردون.
  از نظر رضا اکوانیان خوشم اومد پس به امید روزی در شرایطی خاص بدرود

 • انصاری گفت:

  جای تاسف است بعضی آقایان که خودشان در 8 سال گذشته قربانی یک سیاست حذفی غلط بوده اند اکنون اصرار دارند همان سیاست غلط که تا کنون وسیله انتقاد آن ها به دولت سابق بوده در مورد اصولگرایان اجرا شود.اگر سیاست حذف رقیب خوب است پس آن هایی که در گذشته از آن استفاده کرده اند کار بدی نکرده اند. اما حقیقت چیز دیگری است هم اصولگرا و هم اصلاح طلب قانون گریز و منفعت طلب هستند هر وقت قدرت دارند ترکتازی می کنند و هر وقت در قدرت نیستند مظلوم نمایی پیشه می کنند. چرا در آمریکا همه روسای جمهور و مسئولین سابق مورد احترام هستند و با آن ها مشورت می شود و جایی که پای منافع ملی باشد همه با هم یکصدا می شوند ولی ما احترام بزرگان و مسئولین سابق را نداریم. تازمانیکه دیدگاه حذفی اصلاح نشود مشکلات کشور حل نمی شود. آقایان اگر شما پیشنهاد و برنامه های درستی برای اداره استان دارید چه ترسی از به قول خودتان یک فرد منجمد الفکر فسیل شده دارید. بی انصافی در حق استاندار تازه از راه رسیده چه نتیجه ای دارد؟ شما عده ای را نام بردید که همه در گذشته در استان مسئولیت داشته اندو و بیجهت مورد هجوم بی مورد و ناجوانمردانه رقبای خود قرار گرفته اند واقعا اگر سید باقر یا حاج بهرام یا دکتر مندنی پور استاندار می شدند منتقدین بی انصافی نداشتند ؟ و همه مشکلات استان را حل می کردند؟ اگر یاد بگیریم موقع قضاوت خدارا در نظر بگیریم دچار این اشتباهات نمی شویم. متاسفانه همه استان های کوچک و عشیره ای دچار این مصیبت افراط و تفریط هستند. انصاف داشته باشید دعوت آقای دانشی به خاطر نمایندگی یک جریان فکری ( و لو به قول شما متحجر ) بوده یا به خاطر قوم خویشی با استاندار؟ با استاندار بومی قبلی هم برخورد نادرستی شد و استاندارهایی آمدند که خیلی وقت ها نمی دانستند مردم استان چه می خواهند ولی آن ها را هم با بی انصافی نقد می کردیم.

 • علیرضا موسوی گفت:

  من که باور نمی کنم که امثال د…… را به استانداری راه بدند چه رسد به اینکه حتی نزدیک اتاق فکر هم شود البته جناب استاندار کاملا این آقا را میشناسد و میداند که خطر این آقا چقد زیاد است جناب خادمی بیدار شو و نظر مردم را جویا شو به این چند نفر اتاق فکر هم اکتفا نکن درپایان خدمت مردم عرض کنم اقای د…………. بعداز هر انتخاباتی طرفدار پیروز میدان است به خاطر عشق به پست و مقام

 • بازنشسته گفت:

  جناب دکتر خادمی کمی هم به افکار عمومی مراجعه ودر تصمیم گیریها به انها بها دهید مطئمن باشید موفقترین استاندار استان خواهید شد

 • رک گو گفت:

  اقای استاندار که من برایشان احترام قائلم اتاق ضد فکر و اندیشه تشکیل داده انذ حیف است این مرتجعین را بانی فکر بنامیم. بگویید اتاق نابودی فکر

 • مهندس گفت:

  یعنز اگر جلیلی رییس جمهور می شد چه فرقی با الان داشت؟ (در استان ما)

 • 1: جای تعجب نداره.به نظر من هر چه زودتر همه با هم بگن ای داد که بازی خوردیم بهتره… واقعا چرا بعد از 8 سال دوران سیاه اس محمود انتظار باز شدن فضا رو داشتید و افتادید به رای دادن؟آیا واقعا فکر می کردید اوضاع بهتر میشه.نه دوستان.بازی خوردن کار آسونیه و باید تمرین کرد به اعتراف فقط. فعلا که مشاورها اینجور از آب دراومدن و بعد از این هم منتظر مدیران استان نیز بمانید.
  2: من که از زمان مدیریت آقای رضاتوفیقی تو ارشاد و بعضی دیگر خیری ندیدم و دقیقا چون به قول خود نویسنده این مطلب جز پایبندی به حقیقت و دین مبین اسلام حرف دیگری نداشت جلوی هر تفکری که بوی آزدادی میداد رو گرفت.آقای رضا توفیقی که شخصیت بعد از دوره ی اصلاحاتش رو بیشتر دوست دارم در عرصه هنر مشغول بود اما هیچ کمکی به هنر و فرهنگ استان نکرد هیچ،بلکه حتی در موارد بسیاری مانع از برگزاری بسیاری از جلسات شد هنری و فرهنگی شد؛حتی در کمک و مساعدت به هنرمندان دریغ می کرد و به ساسیونی که بیشتر از همه به خود اصولگراها چسبیده بودن توجه داشت تا اصلاح طلبان. بماند که چه کم نه زیاد به هیچ وجه به هنرمندان مستقل که دور از بازی های سیاسی بودن توجه هم نکرد. و تنها کسی که از اون جمع تو اون زمان تا حد زیادی رو حرفش موند و به وعده هاش درست عمل کرد مهندس رستاد بود.بهتره کمی منطقی باشیم و پای دیگرانی که کاری نکردن رو باز وسط نکشیم و از کسانی که روزهایی نه چندان دور به نام اصلاحات پست گرفتند و در عمل اصولگرا بودند و در ذهن ما به عنوان حامی اصولگرایان ثبت شده اند و باز پی قدرت میگردن حمایت نکنیم.آقای رضاتوفیقی و عسکری وقتی پست نداشته باشن خیلی دوست داشتنی ترن و بیشتر میشه روشون حساب کرد.
  3: به نظرم بهتره از آدم های جدید و تفکرهای جدید استفاده بشه و تلاش کرد این دسته فعلی بیرون رونده بشن و بیشتر تلاش کرد دسته زمان اصلاحات هم سر کار نیان که هر دو از هم بدتر سرملت میارن.چون جنگ،جنگه قدرته. باور کنید تفاوتی بین دانشی ها و عسکری ها یا رضا توفیقی ها با روانگرد ها(مفتح ها) نبوده و نیست.برا یه بار هم شده کاش از چند تا نیروی جوان و تحصیلکرده و کاربلد استفاده می شد.نیروهایی که داریم ولی بهشون توجه نمیشه.کسایی که نه با ریش میخوان پیشرفت کن نه ته ریش نه با رابطه نه با چفیه نه …. کاش یکی بود بشنوه و کاش یکی بود بگه بلکه این استان چهار فصل درد زده از این اوضاع فلاکت بار بیرون بیاد.کاش ای کاش … اما من که هیچ امیدی نداشتم و ندارم. اما به امید روزی در شرایطی خاص امید دارم…

  • رک گو گفت:

   اگرچنین بشود استان ما چهار فصل که هیچ بهشت برین میشود و ما همه بهشتی ولی…………..

 • هاشم زندی گفت:

  واقعا متاسفم . با این گزینه هایی که آقای استاندار انتخاب میکنه احساس میکنم دولت تدبیر و امید دروغی بیش نبوده ، پناه بر خدا

 • محمد مختاری گفت:

  عجب !!

 • محمد گفت:

  وقتی نگذاشتند ادمهای قوی مثل سیدباقرموسوی یامندنی پور وبهرام تاجگردون استاندار بشه برای همین بودند بانی این وضع اسفناک وسرخوردگی اکثریت مردم اقای غلام تاجگردون است که با اوردن استاندار مطیع وحرف شنو مانع امدن مردان شجاع وقوی شد بخاطر منافع خود استان را قربانی کرد کاش اقای تاجگردون ازاین فرصت بینظیر وقدرت بلامنازع خود برای پیشرفت استان استفاده میکرد …..

 • اکوانیان گفت:

  پیش از انتخابات عده ای خلوت گزیده اند و عده ای در سایه حرکت می کنند و عده ای هم همراه و همسو با مردم حرکت کرده و هزینه پرداخت می کنن و زندان و …. را تحمل می کنند . بعد از انتخابات با رای مردم دوباره انتصابات صورت گرفته و مردم و هزینه کردها و مردم فراموش می شن

 • اصلا ح طلبان مغبون گفت:

  با روند بی توجهی استاندار به تشکلات اصلاح طلبان پیشرو در استان شک نکنید تا 7 ماه دیگر این استاندار دوام ندارد ،پس بهتر است اصلاح طلبان خود را شریک ایشان نکنند چون از ترکیب اتاق فکر مشخص است مشی آینده ایشان چیست.

 • داغ دلم تازه تره گفت:

  اگر اینطوره که می فرمائئید استاندار عزیز ، دیگه عزیز نیست چون به خدا قسم در این استان از شخصی به اندازه ……. متنفر نیستم……. و اگر اینطوری باشه … دانشی را مظهر پایداری می دانم و دل از این ساده لوحان ، ساده گیر ، خانه نشین خواهم کند…..

 • اوباش گفت:

  گرچه گرداگرد فقرم شرم باد از همتم
  گر به آب چشمه خورشید دامن تر کنم
  آقای استاندار چقدر زود بیدق خود را به فرزین فرصت طلبان فروختید. واعجبا

 • مظلوم گفت:

  وای حسین کشته شد

 • باسلام به محضر همه انسانهایی که شرافت و شهامت را فدای دنیای فانی نکرده اند . در ماهی قرار داریم که محرمش گویند. و حسین مظهر شرف وانسانیت بخاطر گفتن حق ودفاع از عدالت و بیعت نکردن با سردمداران زر و زور و تزور و در ظهر عاشورا فرمود ای شمشیرها مرا در بر گیرید. بااین تفکری که ما داریم از حسین که او را مظلومانه شهید کردند. بدرستی اینطور نیست حسین مصداقش آیه شریف قرآن (وعدو الهم مااستطعم من قوه بود) و امروز اگر ما بخواهیم که واقعیتهایی که در این هشت سال براین ملت گذشت و خدایگان زر و زور و تزویر بر سر این مردم چه آوردند و بترسیم که ناگفته ها را نگویم هم به خود ظلم کردیم و خیانت به نسل جوان و آیندگان. امروز فقر در جامعه ما چه میکند، نسل جوان یا فروشنده مواد مخدر و یا مصرف کننده و فقر و نداری در طایفه بیچارگان قطعا” عواقب زشتی را درجامعه درپی خواهد داشت. که بهتر است . آنرا باز نکنیم.رنگ زرد من چهره گویای دل من است. تسبیح بدستان سبحانه اله گو بر این ملت چه که نکردند.همان خوارجی که میگفتند( الحکم لل اله) براستی ما کجا میرویم . اگر رای مردم میزان است که پیر مرادما گفت میزان رای ملت است . پس چرا اینهمه دغل بازی. اکنون که هفتاد درصد این مردم دولتی تحت عنوان تدبیر وامید خواستند یعنی تغییر در وضعیت مدیریتهای( سیاسی. اقتصادی.امنیتی وغیره) اکنون دولت جدید میگوید که صندوق ذخیره خالی ویکصد هشاده هزار میلیارد بدهکاری دولت قبلی این یعنی ما در این هشت سال مدیریت خوبی نداشتیم حال جوابگوی آن کیست . واگر بنا باشد از در پشتی باز مدیران گذشته راوارد کنیم واز آنها راهکار بگیریم که باز به مردم دروغ گفته ایم وتغییری حاصل نشده یک زمانی ما باد به غبغب می انداختیم که میخواهیم جهان را مدیریت کنیم خودمان را که مدیرت نکردیم هیچ اسراییل دشمن قسم خوردمان چنان عربده میکشد که اگر امریکا وغرب باایران کنار بیاید من قبول ندارم دلیلش چیست جز ازاین شاخه پریدن به شاخه دیگر سیاست خارجی ما خلا صه میشد در چاولز و مورالز وکشورهایی که ما میبایست به آنها باج بدهیم تا ازما حمایت کنند. بیاییم از مدیریت گذشته درس بگیریم امروز وقتی ما مسئولینمان را میبنیم با دول غرب چه مدبرانه عمل میکنند .خوشحال میشویم ما با غرب ارتباط داشته باشیم بهتر است یابا کشورهای مفلوکی همچو گینه بیسائو(به قول دوستی: گینه بی صاحب) و بورکینافاسو زامبیا و چاد وغیره این در سطح کلان کشور.اما در سطح استانمان آقای استاندار از افراد تحصیلکرده ومشکل گشا بهره بگیر نه مهرهای سوخته و از رده خارج.
  به امید آنروزی که مشکل کلی ( بیکاری جوانان. وضعیت اقتصادی مردم و ….) حل شوند.

 • یاسیدالشهدا گفت:

  ظهورآقانردیکه…..اقای استانداریه مشورتی باسیدباقرموسوی بکنید.

 • درود برسیدباقرموسوی گفت:

  اخ تاروزقیوووووومت……

 • رهروان ولایت گفت:

  آقای استاندارقسم به هفت امامزاده که راه اشتباهی را داری میروی.اصلاج کنید.پل صراط فراموش نمی شود….

 • دنا گفت:

  تعجب می کنم از استانداری که تجربه ی مدیریت دارند. اقای استاندار :این ره که تو میروی به ترکستان است

پربازديد