تاریخ درج خبر : 1392/08/20
کد خبر : ۱۳۲۳۵۷
+ تغییر اندازه نوشته -

برگزاری آیین تعزیه خوانی سنتی سوق در شهر دهدشت

سایت استان: آیین تعزیه خوانی سنتی سوق در شهر دهدشت اجرا می شود.

به گزارش سایت استان، مسئول روابط عمومی و امور فرهنگی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد گفت: هم‌زمان با فرا رسیدن تاسوعا و عاشورای حسینی آیین تعزیه‌خوانی سنتی به همت گروه تعزیه خوانی پرچمداران کربلای شهر سوق و با حمایت مادی و معنوی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در شهر دهدشت برگزار می‌شود.

سید حمید موسوی اصل افزود: هم‌زمان با سوگواری سرور و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله ‌الحسین (ع)، گروه تعزیه خوانی پرچمداران کربلای شهر سوق با همکاری این اداره‌کل، 22 آبان ماه امسال مصادف با تاسوعای حسینی، مراسم تعزیه‌خوانی سنتی را برگزار می‌کند.

وی هدف از برگزاری این مراسم را آشنایی هرچه بیشتر مردم با فرهنگ عاشورا دانست و اظهار داشت: برپایی مراسم تعزیه‌خوانی بنیه‌های مکتب اسلام و بنیه‌های اعتقادی را استحکام می‌بخشد و با برگزاری مراسم‌ آیینی، شهروندان و به ویژه قشر جوان با قضایایی که در روز عاشورا اتفاق افتاده آشنا می‌شوند.

مسئول روابط عمومی و امور فرهنگی میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: علاقه‌مندان به خاندان عصمت و طهارت (ع) می‌توانند برای حضور در این مراسم معنوی در ساعت ۱۵ آن روز در میدان امام حسین شهر دهدشت حضور داشته باشند.

موسوی اصل اضافه کرد: تعزیه عاشورایی سنتی سوق به عنوان یکی از مهم‌ترین میراث معنوی استان کهگیلویه و بویراحمددر فهرست میراث معنوی کشور قرار گرفته است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد