تاریخ درج خبر : 1392/01/26
کد خبر : ۱۳۴۸۳
+ تغییر اندازه نوشته -

فرماندار کهگیلویه: انتخابات تبلور اراده و خواست مردم است

سایت استان: فرماندار کهگیلویه گفت: به رغم سنگین بودن سه انتخابات همزمان، به حول و قوه الهی با قدرت، قوت،صحت و حضور حداکثری این انتخابات را برگزار خواهیم کرد.

دوره‌ آموزشی مجریان انتخاباتی شهرستان کهگیلویه با حضور معاون سیاسی امنیتی استاندار، مدیرکل آموزش استانداری، قائم مقام شورای نگهبان در استان و مسئولان شهرستان کهگیلویه در فرمانداری دهدشت برگزار شد.

ابراهیم جعفری در این نشست در تبیین اهمیت انتخابات اظهار داشت: جلوگیری از هرج و مرج ایجاب می‌کند عده‌ای به انتخاب مردم و در چارچوب قانون اداره امور کشور را در دست گیرند.

فرماندار کهگیلویه مردم سالاری را تبلور یافته در اصل ششم خواند و بیان کرد: انتخابات تبلور اراده و خواست مردم و به معنای گزینش اصلح‌ها است.

جعفری گزینش اصلح را از متداولترین اصول دموکراسی در ساختار سیاسی امروز دانست و تصریح کرد: بارزترین مؤلفه انتخابات حضور مردم است.

رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه، با اشاره به حضور چشمگیر مردم در عرصه‌های مختلف از اوایل اسلام گفت: حضور مردم و نقش تعیین کننده آنها در امر حکومت همواره تأثیر‌گذار بوده و امروز نیز به معنای تبعیت از ولی امر و اعلام حضور و پایبندی به اصول اسلام است.

جعفری انتخابات پیش‌رو را مهمترین حماسه سیاسی 92 محسوب کرد و اذعان داشت: همزمانی سه انتخابات در استان کار سنگینی است ولی به حول و قوه الهی با قدرت، قوت، صحت، سلامت و حضور حداکثری برگزار خواهد شد.

مقام ارشد اجرایی شهرستان با ابراز این‌که تأمین مسائل امنیتی، امکانات و پشتیبانی مالی لازمه تحقق این فرآیند است دو موضوع مهم و اثرگذار در انتخابات را مورد تشریح قرار داد؛

جعفری فراهم کردن زمینه حضور حداکثری را یکی از موارد مهم و اساسی برشمرد و گفت: باید شرایط و امکانات را چنان فراهم کنیم که مردم با فراغ بال پای صندوق‌های اخذ رأی حضور یابند.

وی رعایت اصل بی‌طرفی و امانتداری را نیز مهم تلقی کرد و افزوذ: هر کسی که از فیلتر شورای نگهبان بگذرد با امانتداری کامل وظیفه خود را انجام می‌دهد.

رئیس ستاد انتخابات کهگیلویه مقدمات کار انتخابات در شهرستان را فراهم شده توصیف کرد و گفت: انتخابات شهر و روستا در تعداد یکصد و 79 روستا و چهار شهر در سطح شهرستان برگزار می‌شود.

جعفری در ادامه افزود: کمیته‌های لازم تشکیل شده و فعالیت خود را آغاز کرده‌اند و 256 شعبه ثابت و سیار آرای مردم را جمع‌آوری می‌کنند.

فرماندار کهگیلویه در پایان با تأکید بر بی‌طرفی کامل هیئت اجرایی و عدم جانبداری از نامزد خاصی گفت: برای برگزاری انتخابات سالم همدلی و همراهی هیئت‌های نظارت ضروری است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد