تاریخ درج خبر : 1392/01/26
کد خبر : ۱۳۵۵۳
+ تغییر اندازه نوشته -

امیرعلی و فاطمه محبوب ترین نام در استان

سایت استان: مدیر کل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد گفت : در سال 1391 تعداد 15هزار و882 واقعه ولادت در ثبت احوال استان به ثبت رسیده که 8061 نفر آنها پسر و 7821 نفر دختر هستند .

سید رضا حسینیان افزود: در بین اسم های انتخاب شده یرای متولدین سال قبل بیشترین فراوانی نام به ترتیب اولویت برای دختران مربوط به نام فاطمه با 534مورد ،زهرا با 377مورد، یسنا با 250مورد ،فاطیما با 196مورد ،زینب با 177مورد و برای پسران مربوط به نام امیرعلی با 351مورد ، امیرمحمد با 277مورد ،ابوالفضل با 260مورد ،طاها با 251مورد و امیر حسین با 244مورد است .

206

وی با اشاره به این مطلب که انتخاب نامهای منتصب به اهل بیت عصمت وطهارت نشان دهنده عشق و علاقه و اعتقاد مردم استان به سلسله نبوت و امامت است، اظهار کرد: در دین مبین اسلام به انتخاب نام نیکو سفارش و تاکید بسیار شده است و والدین وظیفه دارند در انتخاب نام فرزندان خود حساس باشند و نامی نیکو برای آنان انتخاب کنند.

مدیر کل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: طی سال گذشته در استان 2995 واقعه فوت به ثبت رسیده که از این میان 1727 نفر مرد و 1268 نفر زن می باشند.

حسینیان اظهار کرد: ثبت نام صدور کارت هوشمند ملی در ماههای پایانی سال گذشته در استان برابر دستور سازمان ثبت احوال کشور برای 32 نفر از اعضای هیات اجرایی انتخابات به عنوان نمونه آغاز شده و کارتهای صادره در نیمه دوم فروردین ماه امسال به صاحبان آنان تحویل شد.

وی ادامه داد: با نزدیک شدن به زمان انتخابات سازمان ثبت احوال کشور نسبت به صدور کارت هوشمند ملی برای متولیان امر انتخابات اقدام کرده و اطلاعات آنان با امضاء دیجیتال و به صورت الکترونیکی به ستاد ارسال می شود که این امر موجب کاهش زمان و بالابردن امنیت در انتخابات است.

مدیر کل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد تصریح کرد: صدور کارت هوشمند ملی در ابتدا به صورت عمومی انجام نگرفته بلکه برابر برنامه زمانبندی شده و به ترتیب اولویت تا پایان سال 1395برای اقشار مختلف جامعه انجام خواهد شد .

حسینیان با بیان مطلب که صدور کارت هوشمند برای افرادی که به سن 15سال تمام می رسند در اولویت است، عنوان کرد: کارت هوشمند ملی کلید شناسایی در فضای دیجیتالی و مجازی است. براساس پیش بینی های انجام شده کارت هوشمند ملی می تواند به تدریج جایگزین بسیاری از کارتهای اعتباری و احراز هویتی در سطح کشور شود.

وی اظهار کرد: در این پروژه برای هر شهروند ایرانی بالای 15 سال یک کارت هوشمند ملی صادر می شود که به عنوان مرجع تشخیص و تصدیق هویت افراد در فضای مجازی و غیر مجازی مورد استفاده قرار می گیرد.

مدیر کل ثبت احوال استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: شناسایی، تصدیق هویت، امضای دیجیتال، کیف پول الکترونیک، اتصال به شبکه سلامت و انتخابات الکترونیکی از جمله کاربردهای این کارت هوشمند محسوب می شود و در حال حاضر این کارت ظرفیت امضای دیجیتال، اثر انگشت و انتخابات الکترونیکی را دارد و مابقی ظرفیت های آن نیز به مرور تکمیل و اضافه خواهد شد .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد