تاریخ درج خبر : 1392/08/26
کد خبر : ۱۳۷۳۸۰
+ تغییر اندازه نوشته -

اصلاح طلبان دهدشت به خود بیایند

سایت استان: فیض الله مومنی
این مقاله هرگز در پی حمایت از شخص خاصی نیست گر چه ممکن است در پایان این ذهنیت ایجاد شود ولی مطمئن باشید حداقل اولویت اول این مقاله نقد و گلایه بر اصلاح طلبان کهگیلویه و سرزنش آنها به جهت عبرت نگرفتن از تاریخ می باشد.

1623997_464

 

نسل بنده که به نسل سوم انقلاب معروف هستیم خرداد76 را به عنوان خاطره ی زیبایی در ذهن خود داریم . خود بنده آن سال ها تحلیل و شناخت چندانی نسبت به مسائل و واقعیت های سیاسی جامعه نداشتم . ولی با این وجود محمد خاتمی آن قدر کاریزما داشت که حتی ما بی اطلاعان از سیاست را مجذوب خودش می نمود .

آن سال سن من در حدی نبود که بتوانم نام «محمد خاتمی» را به صندوق بیندازم ولی هرگز شیرینی و حلاوت صبح پیروزی خاتمی را از یاد نخواهم برد . هر چند فردای دوم خرداد امتحان ثلث سوم ریاضی داشتم و اتفاقا این درس را تجدید آوردم . انتخابات 76 برای ما شور و حال عجیبی داشت ؛ستاد انتخاباتی محمد خاتمی در مرکز شهر دهدشت قرار داشت و ما بی توجه به درس و مشق عصر ها جلو ستاد تجمع می کردیم و با هر بهانه ای شعار « درود بر سه سید فاطمی خمینی خامنه ای خاتمی» را زمزمه می کردیم . و کم کم با دنیای سیاست آشنا می شدیم و در این راه سخنرانی سخنرانان بیشترین کمک را به ما می نمود . سخنرانان را هم نمی شناختیم ولی از آن جمع معدود یکی زیبا ،آرام و اندیشمندانه سخن می گفت و ما نیز با جان و دل سخنانش را پذیرا بودیم و او کسی نبود جز «محمود منطقیان» که از آزادی می گفت و برادری. دیگرانی هم بودند و بسیاری هم نبودند که یا می ترسیدند بیایند و یا بلد نبودند بگویند.

به هر حال آن سال ها گذشت و جوانانی چون من به لطف شعارهای دولت اصلاحات وارد فضای سیاسی جامعه شدیم و در طول تمام این سال ها فراز و نشیب های بسیاری را پشت سر گذاشتیم و چه شکست ها و پیروزی هایی که اتفاق افتاد . و حالا که همه را مرور می کنیم متوجه می شویم که در پشت تمام اتفاقات خواست و مدیریت و یا عدم مدیریت خود اصلاح طلبان قرار داشته است . و چه بسیار درس ها که آموختیم و حالا زمان آن است که از آن حوادث عبرت بگیریم .بویژه از سال هایی که اصلاح طلبان کهگیلویه با دودستگی و اختلاف انتخابات مجلس را پشت سر هم به رقبا واگذار می کردند و موجبات ناامیدی و یاس مردم را فراهم می کردند .

پیدا کردن مقصر در این زمان نمی تواند گره هی از مشکلات را بگشاید که بی شک همه ی ما مقصریم و البته بخشی از تقصیر هم بر می گردد به فقدان تشکیلات و احزاب سیاسی در کشور و استان .که باید غرور و نخوت برخی از سیاسیون را نیز به آن اضافه کرد . طنز روزگار بیشتر آنجاست که اصلاح طلبان کهگیلویه ای در زمان پیروزی ها هم به جای شادی و استفاده از موقعیت بیشتر در پی تخریب هم و حذف دیگری هستند .

حالا هم ما مانده ایم این درد بزرگ و اینکه دست به دامان چه کسی شویم تا بتواند جلوی این اختلافات و چند دستگی ها رابگیرد. نسل من اگر چه دوم خرداد بزرگ را به عنوان خاطره ای ماندگار در ذهن دارد اما تجربه تلخ انتخابات های مجلس ششم ،هفتم و هشتم در کهگیلویه را نیز به یاد دارد که اصلاح طلبان به جای وحدت و ائتلاف به جان هم افتادند و آرای ارزشمند مردم را با بی تفاوتی و خودخواهی خود نابود کردند . و ظاهرا این داستان ادامه دارد و حالا مدت ها مانده به انتخابات مجلس آینده تخریب ها شروع شده است که به طور مثال به یک مورد اشاره می کنم :چند روز پیش یکی از به اصطلاح سیاسیون دهدشت از طریق واسطه ای خواستار دیدار با بنده شدند و وقتی ایشان را دیدم انتظار حرف های بهتر و سیاسی تری داشتم اما متاسفانه ایشان با نشان دادن یک sms مدعی شدند که فلان فرد سیاسی(که البته مجبورم نام ایشان را ببرم تا واقعیت ها بهتر روشن شود) یعنی «محمود منطقیان» به نامزدی غیر از حسن روحانی رای داده است و هی این موضوع را در بوق و کرنا می کند و هیچ هم از خود نمی پرسد که این کار چه سودی دارد و حتی برای شان خود نیز احترام قائل نیست و فعلی که از یک کودک بعید است را مرتکب می شوند . جالب است که این آقا یا نمی داند و یا خود را به ندانستن می زند که تنها محمود منطقیان بود که برای روحانی در دهدشت سخنرانی کرد و مردم را به خلق دوم خردادی دوباره تشویق و ترغیب کرد. و حتی فرض که به روحانی رای نداده باشد این کار یعنی چه ؟ پس گذشته ی پر هزینه ی ایشان چه می شود و بی نهایت سوال دیگر ایشان یا نمی داند و یا خود را به ندانستن می زند که آقای منطقیان آنقدر هزینه داده و شناسنامه دار هستند که این برچسب ها به ایشان ناچسبند .

این اتهام زنی و حذف دوست راه به جایی نخواهد برد و صرفا راه را شبیه انتخابات نهم مجلس برای رقبا هموارتر خواهد کرد تا جریان رقیب به مجلس برود و چماق لری را تئوریزه نمایند. آیا زمان آن نرسیده است به خود بیاییم و اصول حزبی و اخلاق سیاسی را رعایت کنیم و یا بگذاریم دیگرانی که دغدغه دارتر و دلسوز تر و آگاه تر از آقایان می باشند وارد گود شوند. جالب است تا انتخابات زمان زیادی مانده است و اتفاقات بسیاری بویژه نظارت استصوابی در راه است ؛پس چه عجله ای به تخریب می باشد و آیا بهتر نیست وحدت و همراهی با مجموعه ی مدیریت جدید استان و آقای استاندار را سرلوحه کار خود قرار دهیم و فرصت را از فرصت طلبان بگیریم .و به یاد بیاوریم آخرین باری را که بهرام تاجگردون در کهگیلویه به مجلس رفت و بعد ازآن حسرت پیروزی اصلاح طلبان در شهری که این طیف در اکثریت هستند بر دل همه ی مانده است .

(این مطلب نظر شخصی نویسنده محترم می باشد و انتشار آن در سایت استان به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نمی باشد.)

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • مرد تامر گفت:

  شیر خفته راس ایگو یدو ایا همشه ایخره //خوابشه دیمه//

 • امیر محمدی سوق گفت:

  در جواب آقای عزیزی
  آقای عزیزی….
  شما از خانواده محترمی هستید.
  اولش هم میاین کامنت های قشنگ و با شکوهی میذارین که بنظرم زیادی روشون کار میکنین تا از نظر ادبی زیبا شن.
  بعد میاین جواب همه رو میدین….فکر کنم از فحش دادن هم دریغ نکنین. اگه صندلی شورا براتون کوچیکه مجلس ثبت نام کنین.!!
  کی گفته مردم از روستاها اومدن رای دادن تا شما قبول نشین؟؟
  کل طایفه اولاد میرزاعلی اندازه جمعیت خیابون شما نمیشه اونوقت نصف حجت خواه هم رای نیاوردین.
  بابا بخدا مردم قومی قبیله ای رای نمیدن. مردم آگاه شدن…اگاه!!!
  ضمنا در کامنتی نوشتین “با اسم اصلیت حرف بزن ببینیم چند مرتبه حلاجی؟” اولا چند مرده حلاجی درسته نه چند مرتبه حلاجی!!! ثانیا…شما که در مقابل این کتمنتا از کوره در میرین بنظر خودتون توانایی اداره شهر رو دارین؟!!!
  بابا بخدا اگه اندازه سوادمون صحبت کنیم حیثیت فامیل و طایفه مون به خطر نمی افته.

 • ناشناس گفت:

  سلام بر اصلاحات واصلاحطلبان:
  بهتر است اصلاحات رابه دست نامادری ندهیم.فکر من این است که هم منطقیان وهم لاهوتی تاریخ مصرفشان تمام شده بیایید دوباره اصلاحات رادر حوزه انتخابیه احیا کنیم وفرد سومی را دریابیم

  از چرام

 • . گفت:

  دوستان خیالتان راحت باشد . اصلاح طلبان دیگر نه لاهوتی را قبول دارند ونه منطقیان را چون این سران اصلاحات کهگیلویه بودند . که به اصلاحات لطمه جبران نا پذیری زدند وموحد را باآن شانزده سال …. سناتور موسوی کردند.

 • شیر خفته گفت:

  میام همه اصلاحاتی ها و اصولگرایان را یکجا می خورم ………….

 • چرام گفت:

  با سلام قسم میخورم که من تا بحال اقای فرشید عزیزی را ندیدم ولی ایشان از خانواده بسیار با اصالت و با شخصیتی هستند همینکه که عرضه داشت خودشو تو انخابات شورا نشون بده کافی بود ولی ادمای عقده ای مثل شما عرضه داشته باشید تو انتخابات شورای دهدشت که هیچ تو دهات اطراق حداقل خود را نشان بدهید اقای عزیزی اصالت خانوادگیشان ریشه دارتر از این حرفاست که با اراجیفه گویی شماها خراب شود.هرکه بامش بیش برفش بیشتر.ادمای بزرگ دشمنان بسیار دارند اقای فرشید عزیزی هم جز این افراد است ولی به کوری چشم دشمنان موفقیت های فراوانی بدست می اورد.

 • رستگار گفت:

  با سلام بابا این اسفندیار برخه با دولتخواه تا دیروز برای افراد دیگری رای جمع می کردند حالا طرفدار روحانی شده اند

 • علی رحیمی گفت:

  نوشتن این متن ضعیف توسط نویسنده ای گمنام و شاید با نام مستعار ادامه چیدمانی است برای توطئه علیه اصلاح طلبان شاخص و پایه گذار توسط م…. و نیروهای دست چندم اصلاحات.و نشانی است از جرقه برای تفرقه و افتراق درون خانواده اصلاح طلبان.
  مرگ بر وحدت شکن
  آقای م…… که جلسات مخیانه اش برای تخریب و تضریب نیروهای شاخصی چون (لاهوتی و صدوقی و رضا توفیق و حاج بهرام) با استاندار و سران……. در عاشورا و تاسوعای حسینی ؛هویدا شده است؛ این بار دنبال چه میگردد؟
  آقای م…….. بالاخره خط فکری شما چیست؟ با بزرگواری هستی یا با محسن رضایی یا اصلاح طلبی؟
  ما که نفهمیدیم.فقط این را میفهمیم که در این چند سال هیچ زحمتی که نکشیدی هیچ,از بزرگواری و رضایی هم حمایت کردی و الان اومدی و میخواهی سردمدار جریان دکتر روحانی شوی؟
  ایا این حرف زور نیست؟

 • ایمان گفت:

  آقای ……… با توجه به أدله های یاد شده ی جنابعالی بعد از 2 دوره شکست …… در انتخابات شورای شهر دهدشت, أمیدواریم شاهد حضور3باره شما در شورای آتی نباشیم

  • فرشیدعزیزی گفت:

   اگه بروشور برنامه هام رو خونده باشی مطمئن باش حسرت اومدنم رو برای اجرای چنین برنامه هایی به دلت میزارم. لیاقتش رو ندارین که دیگه واسه یه مسئله کوچیکی مثل شورای دهدشت بیام: وقتی نهنگ به رودخانه بیاد مسلما واسش کوچیکه و خفه میشه

  • طبیب گفت:

   دوست عزیز.مگه همین بزرگواری سه بار شکست نخورد

 • ناشناس گفت:

  منطقیان پدر اصلاحات در کهگیلویه بوده و هست

  ایشان به آقای روحانی رای دادند و همینطور بقیه را هم ترغیب به این موضوع کردند
  شما بهتر است بروید و به کارنامه خود نگاه کنید
  نمونه و مصداق کینه توزی و لجاجت شما آقایان هستید که به رستاد رای نداده و بزرگواری رو حمایت کردید

  • رضا گفت:

   والا ما هرچی فکر کردیم نفهمیدیم شما چطور آقای منطقیان را پدر اصلاحات شهرستان نامیدید؟!!! شما تازه دنبال این هستید که ثابت بکنید ایشان به آقای روحانی رای داده که فکر کنم باتوجه به قول وقرار ایشان با آقای محسن رضایی واینکه ایشان آدم بسیار خوش قولی هستند کار بسیار سختی است.ضمنا آقای لاهوتی درسته که رسما از رستاد حمایت نکردند ولی برادرشان یعنی مهندس لاهوتی در تمام مدت ایام انتخابات در کنار آقای رستاد حضور داشتند و آرا بالای آقای رستاد در مناطقی چون لنده وسوق و…نشان از همراهی ضمنی آقای لاهوتی با ایشان بوده است.اگر نگاهی به اسامی به اصطلاح “لیدر های” آقای منطقیان بیندازیم اکثرا افتخار!!! حداقل یکبار رای دادن به آقای بزرگواری را دارا هستند حتی آقای عزیزی که الان ادعای اصلاحطلبی دارند.

 • جهانبخش گفت:

  افرین اقای عزیزی عزیز حتما شما تشریف بیاورید و دور بعد دوباره تو شورا ثبت نام بکنید تا ان شالله باز هم مورد توجه مردم قرار بگیرید. عزیزم برو دو تا کتاب بخوان این افاضات برا چیت خوبه. تو کار سیاسی بلد نیستی. دیدی چند جوان بی ادعا این دور تو دهدشت و یاسوج قبول شدن ولی تو چی. تو که ادعا می کنی اصلاچ طلبی ادعا می کنی ………… ادعا می کنی ……………..خدا نانت را جای دیگه تو همان …………. بده

  • فرشیدعزیزی گفت:

   آره عزیز من فهمیدم صندلی شورا واسه منی که میخوام با عدالت و نه با چاپلوسی و تقلب وارد بشم و از طرفی مردم راحت طلب شهرنشین تو گرما با سه انتخابات مشارکت کمی داشتند باعث شد هم تو یاسوج هم تو دهدشت روستاییان تو شورای شهر تعیین تکلیف کردند کوچیکه. آره راست گفتم و گفتی اینجا نه جای چو من خوش الحانی بود نیازی به عقده بازیت نبود که با ماسک حرف میزنی.

  • فرشیدعزیزی گفت:

   آره عزیز من فهمیدم واسه منی که میخوام با عدالت و نه با چاپلوسی و تقلب وارد بشم و از طرفی مردم راحت طلب شهرنشین تو گرما با سه انتخابات مشارکت کمی داشتند باعث شد هم تو یاسوج هم تو دهدشت روستاییان تو شورای شهر تعیین تکلیف کردند صندلی شورا کوچیکه. آره راست گفتم و گفتی اینجا نه جای چو من خوش الحانی بود نیازی به عقده بازیت نبود که با ماسک حرف میزنی. کمی مثل من با شهامت با اسم اصلیت حرف بزن ببینیم چند مرتبه حلاجی اما نمیتونی چون خیلی کوچیکی و خیلی جیگر میخواد با اسم و فامیل حقیقی کامنت بذاری.

 • فرشیدعزیزی گفت:

  با سلام.
  متاسفانه اگر در طیف مخالف اصلاحطلبان باشی خیالت راحت تر است تا در دار و دسته یکی از ادعاداران اصلاحات باشی و بقیه داردسته اصلاحطلبان چنان بر ضدت میشوند که گویی …
  متاسفانه اصلاحطلبان خودشون هم نمی دانند جنگشون و رقابتشون با کیه و همین امر با ترکیب غرور و خودبینی و انحصارطلبی باعث دو دور پیروزی موحد بر اثر نفاق بین اصلاحطلبان شد.
  خیالتان راحت که نسل جدید اصلاحات تاب این نفاق ها و غرور و خودخواهی و تمامیت خواهی بعضی ها که اندیشه اصلاحطلبی واقعی (یعنی اصلاح جامعه به سوی تکامل) و فقط پنج نفر دور خود دارند و سر مجموع رایشان دویست رای نمیشود و تنها بر اساس اینکه اولین ها بودند از رابطه با بعی افراد برخوردارند و تنها هدفشان کسب کرسی قدرت و مدیریت است را ندارند و در صورت ادامه چنین برنامه هایی که فقط باعث از بین رفتن فرصت های صحیح برای جامعه داری میشود گزینه های دیگری پیدا خواهند کرد.
  ضمنا مگر در دهدشت افراد سیاسی کم داریم که همه منتظر ورود قدیمی ها هستند؟؟!! ما باید از غربی ها درس زندگی و سیاست بیاموزیم: اگر کسی دوران سیاسی قانونی اش تمام شد دوباره راه بندان دیگران نمیشود و راه را برای افراد جدید با ایده های حدید باز میگذارد یا کسی که نتوانست پس از یکی دو دور موفق شود میداند که گزینه مناسب نیست و به هم تیمی اش یا هم اندیشه ایشاجازه ورود میدهد و حمایت میکند.
  دوران عملی آقایان منطقیان و لاهوتی و در طرف مقابل آقایان موحد و بزرگواری به پایان رسیده و وقت آن شده که خون تازه وارد رگ های اجرایی و عملی سیاست شود و دوستان محترم مذکور باید وارد مرحله راهبری سیاسی طیف و تشکیلات خود شوند تا حرمتشان ابدی شود.
  برای گزینه یک جناح شدن باید از انتخابات درون تشکیلاتی استفاده کرد تا توافق باشد تا به اعضا حرمت گذاشته شود و باعث تقویت اتحاد بین نیروهای اصلاحات میشود در غیر اینصورت همه دارای ادعا و غرور و برد اجتماعی هستند و خود را مناسب میدانند.

  • جمعي از جوانان گفت:

   جناب ….. آخه به تو چه ربطی داره که توی مسائل داخلی اصلاح طلبان داری دخالت میکنی؟
   مگه تو اصلاح طلبی اصلاً؟
   تو که به ….. رای دادی و خونه م…….. گفتی اصلاحات مرده و باید الان به ………و …… را بچسبیم!!!!

  • مجید گفت:

   اقای عزیزی من که شما را خوب میشناسم و میدانم منظورت از امدن نیروی جدید کیست ولی اینو بدون که اولا شما انسانی محترم وشریف وبه شدت متعصب وطایفه گرا هستید وبهتر است شما ادعای روشنفکری نکنید لطفا ثانیا اونی که شما دنبالشین رای بیار نیست.

  • علی رحیمی گفت:

   ای روزگار. چه دنیایی شده. یادم میاد ف ….. تو ستاد بزرگواری تو خونه (محمد د)میگفت که اصلاحات تمام شده و الان دوره حمایت از طایفه و خون و نژاد است. و به همین دلیل از بزرگواری دفاع کرد!!!

   • فرشیدعزیزی گفت:

    از زمانی که چشم باز کردم و دنیای اطرافم را شناختم همیشه خانه ما پر بود از مردم محترم از تمام نقاط شهرستان حتی پشت کوه های طیبی و بهمئی و از اول انقلاب تا کنون فقط دوبار از کاندیداهای بویراحمدی حمایت کردیم که یکبارش آقای منطقیان متاسفانه ردصلاحیت شدند که باز هم به یک غیر بویراحمدی (مهندس رستاد) ختم شد و بعد هم آقای بزرگواری و در بقیه موارد غیر بویراحمدی بودند که نشان از فرا طایفه ای و فرا ایلی ماست و هرچیزی را بتوانید به من بچسبانید این یکی را نمیتوانید.
    ضمنا دروغ نگویید که من گفتم اصلاحات مرده اتفاقا تنها کسی که در زمانی که شماها با اسم مستعار هم شهامتش رو نداشتید از اصلاحات دفاع کرد من بودم در اسفند91 تو رسانه ها.
    خودتون رو خسته نکنید که چیزی نمیبافید.
    اونی هم که دنبالشم رای بیاره مطمئن باشید اولین اصلاحطلب پیروز انتخابات مجلس شهرستان خواهد بود به امید خدا.

    • مجید گفت:

     آقای عزیزی عزیز،میشه بفرمایید قبل از اینکه آقای منطقیان رد صلاحیت بشه از چه کسی حمایت میکردین؟از آقای بزرگواری هم که حمایت کردید پس کی اصلاحاتی بودید که اینگونه مدعی اصلاحات شدید؟!!!
     آقای عزیزی اومدیم وسران اصلاحات شهرستان بازهم رد صلاحیت شدند و کاندیدای مدنظرتون هم همینطور،آیا باز هم شما وبزرگواری؟!!

     • فرشیدعزیزی گفت:

      سال 82 من در گچساران بودم و اولین سال فعالیت رسمیم بود که در گچساران بعد از ردصلاحیت حاج بهرام از آقای عبدی پور که معاون استاندار دولت خاتمی بود حمایت کردم. سال 86قبل از اینکه منطقیان ردصلاحیت بشه از آقای منطقیان حمایت میکردم. بعد از رد صلاحیتش از آقای رستاد. سال88 ریس ستاد جوانان میرحسین بودم که با هزینه شخصی اداره اش میکردم. سال 92 عضو شورای مرکزی جدانان ستاد روحانی. خانه و مغازه هایمان و تریلی مان هر ساله در خدمت انتخابات رفسنجانی و خاتمی بود. سال 84 تو ستاد کروبی تهران پیش آقای امینی نایب ریس ستاد بودم.
      ضمنا من هیچ نیاز مادی ندارم که بخوام اصلاح طلب بخواننم یا چیز دیگریو دنبال پست هم نیستم چون کارمند دولت نیستم. خدا رو شکر اونقدر ثروت و سرمایه دارم که تا هفت نسلم تضمینه. اگه میخواید تا بیشتر بگم.
      یه عده کمی که تقریبا میدونم کی هستید تنها چیزی که دارید بگید همین موضوع بزرگواریه: سال 90 هم ضمن اینکه من در ستاد خانم جلودارزاده در تهران فعالیت میکردم در دهدشت بعلت مخالفت با موحد از بزرگواری حمایت کردم که این خودش یک حرکت اصلاح طلبانه و اصلاح گرایانه است: من نیروی بزرگواری نیستم: بزرگواری نیروی منه: مگه دیدی یا شنیدی کاری واسه من کرده باشه یا استخدام کرده یا وامی یا پیمانکاری یا چیزی؟؟؟
      اگه میخوای تا بیشتر بگم؟

    • ک. نرمابی گفت:

     ضمن تشکر از سایت استان.
     متاسفانه این جمله فرشید عزیزی که نوشته سال 84 در ستاد کروبی و پیش آقای امینی نایب رئیس ستاد بودند “کذب محض” است.مرحوم رضا هنرمند از جوانان خوش فکر استان که متاسفانه در تصادف کربلا به رحمت خدا رفته اند,آن موقع در ستاد کروبی بودند و با دکتر ابراهیم امینی روابط خوبی داشتند نه فرشید عزیزی.که مطمئنم فرشید عزیزی حتی نام کوچک آقای دکتر امینی را هم نمی دانند!

     از خانواده محترم عزیزی خواهشمندم که جلوی پسرشان را بگیرند که اینقدر تو سایتها پشت سر ……… که دستشون از دنیا کوتاه است حرف نزنند.

 • شاهکار گفت:

  خیلی جالبه سرتیر دعوت به اتحاد میکنه اما متن فقط تمجید از منطقیانه!
  جناب نویسنده گمنام خدمتتون عرض کنم که این قبری که تو روش فاتحه میخونی مرده توش نیست! چرا؟ الان عرض میکنم بخون:

  1-جناب ………را شب آخر ستاد روحانی، آقایان کریمی(کرامت) و برخه و دولتخواه به زور آوردند که سخنرانی کنه!! چون ایشان با رضایی بود و به رضایی قول رای داده بود! و اصلاً تو سخنرانی اسمی از روحانی که نیاورد هیچ ، از اصلاحات هم حرفی نزد.برو نوار سخنرانیشو از اسلام معینی بگیر و گوش بده.(ببین من با سند حرف میزنم)
  2- جریان حمایت جناب ………از محسن رضایی فقط و فقط به پیامک معروف ختم نمیشه. ایشون به چند نفر از دوستانش از جمله (صاحبی و وطن پرست) هم گفته بود که به رضایی رآی میدم.

  3-اکثر نیروهای لیدر جریان ……..که تو داری سنگشون را به سینه میزنی حامی بزرگوارب بودند.برات لیست کنم.

  1-اسفندیار …..(که با پیروزی روحانی اومد این طرف دوباره!!!)
  2-موسی ……(که تو سرفاریاب گفت من سی سال اشتباه کردم)
  3-علی ……..(که الان مثلاً شده اتاق فکراستاندار دولت روحانی)
  4-سپید………(مرد آرام و به شدت طایفه گرا) و…………
  نویسنده عزیز این چه نیروی اصلاحاتی است که موقع شکست حزبی میشه و موقع پیروزی جلودار!

 • سیدروشنگر گفت:

  جناب اقای مومنی اگر خوب به تاریخ عملکرد اقای منطقیان نگاه کنی دچار پارادوکس ها و سوالات بی پاسخی خواهی شد که منتج به شایسته نبودن ایشان برای رهبری قاطبه ای از اصلاح طلبان دهدشت میشود .اعلی حضرت ایشان پیامک مطروحه را برای چندین نفر فرستادند و وجه مشترک همه پیامک‌های ایشان ترغیب به رای دادن به اقای محسن رضایی بود و ایشان اقای رضایی را به خانه خود دعوت کردند و مضاف بر ان پسر ایشان در چند جا مشی و گرایش ایشان به محسن رضایی را تایید کرده انددر حالی که اگر ایشان به قول شماشناسنامه اصلاح طلبی خود را نگاه می کرد یا باید به عارف نظر میکرد یا باید به حاصل اجماع خاتمی وهاشمی یعنی روحانی.اضافه بر این ایشان در ان سخنرانی که فرمودی اصلا اسمی از اصلاحات و اجماع روحانی و عارف نبردند وسخنرانی خود را با این جمله به پایان بردندکه همه کاندیداها ی در صحنه خوب هستند و وظیفه ما رای دادن است .ازاین سخنان ایشان فقط بوی محافظه کاری شدید می امدولاغیرو همچنین باید یاداورشد ایشان در همان سخنرانی مورد اعتراض قرار گرفتند .ضمن اینکه دوست عزیز بسیاری از نیروهای طیف منطقیان وتاحدودی خود ایشان یعنی همان هایی که ساعت4 شب دکترمعین را به دهدشت اوردند از لیدرها و تامین کننده اقای بزرگواریی بودندکه هر کجا میرسید لعنت بر سردمداران اصلاح طلبان میفرستادولازم به ذکر است الان که استاندار از اقای منطقیان راجع به تعیین فرمانداران مشاوره میگیرد ایشان کسانی را معرفی میکنند که نه شناسنامه اصلاح طلبی دارن ونه شایستگی .در ضمن اقای اشنا شما که خودت را طرفدار چماق میدانستی ومیگفتی هویت پدران من چماق بوده ودر زمان حضور بزرگواری در صحنه به اسم حضور فرزند ……..خودت وخانواده ات به ایشان رای دادی .اشنای درویش مسلک الان معلوم شد نون به نرخ روز خورها و دغل ها چه کسانی هستند!. ضمن اینکه اشنای سوخته هوشمندی سیاسی مردم ما میگوید درویش مسلکان و شاعر ومردان دارای تلون مزاج سیاسی ومتن را از روی کاغذ بخوان به در د ایجاد وفاق و همدلی بین اصلاح طلبان نمیخورند.زنده باد نمادشفافیت و تنویر افکار عمومی اقای صدوقی.باسپاس از اقای ارام

 • تلنگر گفت:

  آقای فیض اله مومنی من شما را نمی شناسم ولی توصیه میکنم که کمی با احتیاط تر پیش بروید این جور نوشتن خود عامل تفرقه است .
  ودر مورد متنت باید بگم:

  اولاً ثبات قدم شرط اصلی برای یک نیروی سیاسی است و کار اون عزیز در نشان دادن اس ام اس بسیار پسندیده بود چرا که هویت بعضی از به اصطلاح سردمداران آشکار شد.

  دوما‍ً از متنت بوی حمایت از جریانی به مشام میرسد که در انتخاباتهای قبلی مجلس علیرغم اصلاح طلب بودن به خاطر مسائل طایفه ای و ….. گرایی به بزرگواری رای دادند.آری دوست گمنام من؛ اکثر نیروهای محمود منطقیان حامی بزرگواری از آب درآمدند!که باز کار اون عزیز در نشان دادن اس ام اس …… کاری بس پسندیده بود که هویت این جریان را برای توده مردم آشکار میکرد!

 • سالار گفت:

  اصلاح طلبان دهدشت آرزوی نمایندگی مجلس را باخود به گور خواهند برد .زیرا مجلس درویش وصوفی شاعر نمی خواهد بنابراین تجمیع این اصطلاحات فقط سوادکتابی (رونویسی)جناب نویسنده وآقای ناآشنا را میرساند وجناب آشنا بدان که بار دیگر چماق محکم جناب سناتور برفرق سر اصلاحات زده خواهد شد وبا این رویکرد درویشی توام با تخریب خودی وغیرخودی ره بجایی نخواهید برد.درود براصولگرایان اصلاح طلب یا به گفته دکتر روحانی اعتدال

 • نگین گفت:

  شما بیشتر اینجا اومدید از آقای منطقیان دفاع کنید نه اینکه اصلاح طلبای دهدشت رو به ارامش دعوت کنید با این نوشتتوت اتفاقا بیشتر اینا رو به جون هم میندازید آقای منطقیان بسیار انسان شریفی هستن ولی اس ام اس رو من خودم دیدم واقعا ، اون اخر اخراش که دیگه ائتلاف صورت گرفت اون موقع که همه اومدن آقای منطقیان هم اومد انتظار بیشتری از چنین چهره سیاسی میره کسی که ادعای اصلاح طلبی تو شهرستان واستان میکنه ادم هیچوقت نباید معامله گر باشه یا رومیه روم یا زنگیه زنگ اگه هستی رو یکی باش تا اخرشم باش رو خط و فکرت باش و به خودت افتخار کن گرچه همیشه هم شکست بخورین ولی افتخار کن که رو یه جریان موندی و تا اخرشم هستی بازم میگم آقای منطقیان بسیار ادم شریفی است و من به شخصا احترام خاصی براش قائلم ولی آدم باید حقایق رو بگه چون حقیقت چیزی نیس که ادم بخواد منکرش شه

 • حسینی گفت:

  با سلام اول اینکه تیتر با متن متضاد می باشد.واین جز درگیری سودی برای اصلاح طلبان در پی نخواهد داشت،و تعصب کورکورانه همراه با حماقت قومیتی را فعال خواهد کرد.واگر میخواستی دفاعیه ای ار نداشتن صداقت اقای …… بنویسی ایرادی نداشت.دوم اینکه اقای اشنا شما فکر نکم گاهی به اصلاح طلبان رای داده باشی وشاید رای به …………………………. و اقای موحد چیزی در پرونده خود ندارد.سوم اینکه اقای مومنی شرمت باد چپ گهگیلویه جز با نام لاهوتی گجا تونسته خودنمایی بکند.در خصوص اقای منطقیان:حمایت از بزرگواری وتشکیل جلسه با اقای بزرگواری بعد از انتخابات وبکار گیری نیروهایش …………….. اقای منطقیان در دور دوم ثبت نامش با حمایت اقای موحد در انتخابات ماند.وفادارنبودن به اقای محسن رضایی کار زشت غیر اخلاقی بود که بعد از پیروزی روحانی اومده صحبت کرد.اقای رضایی به پشتوانه قولهای شما شرکت کرده چرا بعد از انتخایات ازش حمایت نکردی

 • صفا گفت:

  اون شخصی که sms را به مردم نشان می دهد ………… است که از بزرگان اصلاحات است و پر بیراه هم نمیگه .به من هم نشان دادند

 • آرين گفت:

  تا انجا که دیدم آن کسی که دوشادوش آقای خاتمی بود منطقیان نبود بلکه آقای لاهوتی بود دنیایی دیگری هم هست

 • آشنا گفت:

  ۳.و دیگری بسیار بسیار انسان شرافتمند،اخلاق مدار،درویش مسلک،فیلسوف و بقول معروف یک استاد کامل بود.
  ‏(‏بنده همیشه میگفتم و میگویم که این فرد برای این استان و این کشور ساخته نشده است و این استاد باید در کشورهای بی حاشیه ای مثل سوئد،سوئیس،فنلاند،نروژ،بلژیک و… آفریده میشد که هم جامعه از استاف استفاده کند و هم استاد آسوده خاطر زندگی کند.
  اگر بخواهی در این کشور خود شخص و خانواده اش راحت زندگی کند و پیشرفت کاری داشته باشد باید همانند سناتور دغل‏(شعار قدیمی دهه هفتاد دهدشت‏)‏ باشد و یا مانند دوستان با دادن آرد رأی خریداری کند‏(شعارهای نوستالژی‏)‏ و یا مثل آقایون چماق لری خود را به رخ هیأت دولت بکشد وووو
  بگذریم؛بجز خصوصیات اخلاقی استاد درویش ما که همین خصوصیات هم در ای کشور عیب و ایراد دارد ولی اشکال و نقص اصلی استاد این بود که دوستانی از بالا به ایشان مشاوره میدادند دقیقأ همانند آن آقای قد و یه دنده بودند و این وسط استاد هم اجازه نداشت حتی بدون اجازه بچه های بالا آب بخورد،چون که ایشان کار تشکیلاتی بسیار کرده و هماره گوش بفرمان بالا…
  ۴.اینجاست که نبود یک حزب و تشکیلات قوی در استان احساس میشد و از این شرایط نابسامان هم دغل ها استفاده کردند و به سناتور تبدیل شدند.
  ۵.و اما حالا که چه بگوییم بخاطر تدبیر دولت یازدهم و شایدم بخاطر رایزنی ها و لابی ها و فعالیتهای جناب دکتر غلامرضا تاج گردون،دوباره اصلاحات در استان احیا و از آن مهمتر یک اصلاح طلب استاندار شد باز هم دوباره دوستان بجای شکر از خداوند بجان هم افتاده اند و دوستانی که سالهات استراحت و خونه نشینی را بر فعالیت ترجیح میدادن برای سهم خواهی به میدان آمده اند‏(نمونه نزاع را میتوان پست فرمانداری دهدشت نامید‏)‏.
  بله دوستان این حال و روز اصلاح طلبان در شهر ماست و به نظر بنده بجز یک راه،سخت راه دیگری برای حل این رقابت درون خانواده پیدا کرد و آن راه حل این است که؛این نسل چه خودخواه وحزبش و چه درویش،چه سناتور دغل و چه چماق دار همه از بین بروند‏(از کل صحنه سیاست و زندگی‏) و نسلی دیگر با صبر بالا و قدرت تعامل بیشتر با دوستان همفکر به میدان آید تا کرسی مجلس دوباره بدست اصلاح طلبان بومی شهرستان بیفتد.
  با سپاس فراوان،بدرود

  • مجید گفت:

   آنها حذف شوند چون خودخواهند تا امثال شما بیایند که بسار متعصب و …. (باتوجه به بند 3 نظرتون) شخص خاصی هستید؟؟؟!!!
   با این شرایط که خدا میداند چه بلایی سر شهرستان می آورید؟

 • آشنا گفت:

  درود
  لازم هست چند نکته را به دوستان یادآوری کنم:
  ۱.روز مرگ اصلاح طلبان کشور و صد البته بدنبال آن اصلاح طلبان شهرستان کهگیلویه زمانی بود که آقای بقول معروف شیخ اصلاحات حزب اعتماد ملی را تأسیس کرد و بدنبال آن در شهرستان ما دوستان دو دسته شدند،گروهی زیر چتر آقای منطقیان و گروهی هم زیر چتر آقای لاهوتی.
  ۲.از بد روزگار یکی از این دوستان چنان انسان خودرأی و متکبر و خودخواهی بود و هست که اگر قرار باشد در شهرستان اسامی ۵نفر که بسیار قد و یه دنده هستند را نام ببریم بدون شک این شخص جزء دو نفر اول شهرستان هست.

  • هوادار اعتماد ملي گفت:

   جناب آشنا!
   روز مرگ اصلاحات زمانی بود که وقتی سال 84 همه تشکلهای اصلاح طلب از مهدی کروبی برای انتخابات ریاست جمهوری حمایت کرده بودند؛ محمد خاتمی مغرورانه و یک جانبه جلسه مجمع روحانیون را ترک کرد و به همراه تندروهای مشارکت ساز تفرقه زدند و دکتر معین را بدون برنامه علم کردند و آرای مهدی کروبی را شکستند!
   من شما را به خواندن کتاب جریان شناسی سیاسی تالیف علی دارابی دعوت میکنم !
   لطف کنید با مطالعه حرف بزنید تا ذهن خوانندگان را مغشوش نکنید!

پربازديد