تاریخ درج خبر : 1392/08/26
کد خبر : ۱۳۷۳۸۵
+ تغییر اندازه نوشته -

ضرورت تشکیل شورای عشایر در استان

سایت استان: مدیرکل امور عشایر کهگیلویه و بویراحمد برای بهبود خدمات رسانی به جامعه عشایری این استان خواستار تشکیل شورای عالی عشایر شد.

به گزارش سایت استان،” مجید علیپور” در نشست با دکتر “موسی خادمی”استاندارکهگیلویه و بویراحمد افزود: در کشور سه جامعه شهری، روستایی و عشایری داریم که در مقایسه با دو جامعه دیگر خدمات رسانی به عشایر ناچیز است.

207

وی بیان کرد: استعدادعشایر زبانزد است اما قوانینی که داریم یا مربوط به دهه 40 است یا قوانینی است که عشایر را ندیده یا کم دیده است.

علیپور با اشاره به اینکه شورای عالی عشایر از دهه 70 در کشور شکل گرفت، اظهار داشت: متاسفانه به دلیلی بی توجهی مسوولان متولی چنین شورای در استان تشکیل نشده است.

وی گفت: سیاست‌گذاری، برنامه‌ریزی و هماهنگی بین دستگاه‌های اجرایی برای رسیدگی به وضع جامعه عشایر کوچ‌نشین که به صورت قبیله‌ای و‌عشیره‌ای وچادرنشینی زندگی می‌نمایند و محور فعلیت اقتصادی آنان براساس دامداری سنتی متکی به کوچ استوار‌می‌باشد، از جمله اهداف تشکیل شورای عالی عشایر است.

علیپور ابراز داشت: بهبود زندگی و احیای فرهنگ و سنت‌های اسلامی و اصیل عشایری و استفاده صحیح از توان و استعدادهای بالقوه اقتصادی، به ویژه در امر‌دامداری برای رسیدن به اهداف خودکفایی و بهره‌گیری مناسب از روحیه سلحشوری و شجاعانه عشایر در زمینه‌های رزمی و نظامی در راستای حفاظت و‌حراست از دستاوردهای انقلاب اسلامی نیز از دیگر اهداف تشکیل این شورا است.

206

در این نشست مدیرکل امور عشایر استان خواستار تخصیص 100 درصدی اعتبارات این اداره کل بر اساس ماده 69 و 70 برنامه چهارم توسعه و ماده 15 آئین نامه ساماندهی شد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد نیز در این نشست از تشکیل شورای عالی عشایر استقبال کرد و گفت: در این زمینه استانداری از هیچ تلاشی فروگذاری نخواهد کرد. دکتر” موسی خادمی افزود: ضروری است سایر دستگاه های اجرایی برای رفع مشکلات جامعه عشایر با اداره کل امور عشایر همکاری لازم را داشته باشند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • ناشناس گفت:

    جناب آقای دکتر خادمی ضروری است که از جنابعالی بخاطر انتصاب آقای مهندس علی پور مدیر کل امور عشایر تشکر شود و بعدش هم ترا به حضرت عباس نهایت همکاری را با آقای علیپور داشته باشید

  • ناشناس گفت:

    واقعا حق علیپور بالاتر از این جیزهاست و باید همهو همه به این فرزند برومند عشایر کمک کنیم

پربازديد