تاریخ درج خبر : 1391/05/21
کد خبر : ۱۳۷۶
+ تغییر اندازه نوشته -

منشا بیکاری ، نهادینه نشدن فرهنگ کار است

سایت استان: استاندار کهگیلویه و بویراحمد به همت و تلاش بیشتر درهماهنگی و همراهی مدیران دستگاه‌های اجرائی، بانک‌ها و صاحبان صنایع و بخش خصوصی در کاربردی کردن نیروهای انسانی ماهر و آموزش دیده در مراکز فنی و حرفه‌ای تاکید کرد.

 مهندس “اکبر نیکزاد” در بازدید از مرکز فنی و حرفه‌ای سرآبتاوه یاسوج، افزود: بیکاری در کنار منابع وسیع و بسترهای کار، استعدادها و پتانسیل‌های اقتصادی، صنعتی و کشاورزی ناشی از نهادینه نشدن فرهنگ کار و تلاش است.

وی از کارگاه‌های فنی وحرفه‌ای به عنوان مهمترین بستر تولید و ترویج فرهنگ کار و کارآفرینی یاد و اظهار کرد: نبود دانش و مهارت کار مهمترین معضل اقتصادی برای یک جامعه است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: باید مقوله مهم مهارت آموزی و شعار”هر فرد یک مهارت” بیش از پیش در جامعه نهادینه وفرهنگ سازی شود.

نیکزاد نیازسنجی آموزش‌ها بر اساس ظرفیت‌ها، امکان استفاده از تسهیلات بانکی برای ایجاد کارگاه‌های کوچک و مشاغل خانگی و کاربردی تر کردن مهارت‌ها را در سال تولید ملی، حمایت از کار و سرمایه ایرانی بسیار ضروری دانست.

همچنین “ایاز آقایی” ، مدیرکل آموزش و فنی وحرفه ای استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: در سه ماهه نخست امسال در 11مرکز ثابت این استان 596 هزار نفر ساعت دوره مهارت آموزی برگزار شده است و یک هزار و 727نفر دوره از مزایای این آموزش‌ها بهره مند شده اند.

وی افزود: درسال گذشته دو میلیون و 392هزار و 814نفر ساعت در این 11مرکز دوره آموزشی مهارت آموزی درقالب هفت هزار و871 نفر دوره برگزار شد.

 

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد