تاریخ درج خبر : 1392/08/26
کد خبر : ۱۳۷۷۰۵
+ تغییر اندازه نوشته -

رشد 60 درصدی صادرات استان در 7 ماهه اول سالجاری

سایت استان: کارگروه توسعه صادرات استان به ریاست معاون برنامه ریزی استاندار و با حضور رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان و سایر مدیران ستادی مرتبط در محل سالن جلسات استانداری برگزار گردید.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: صادرات استان به لحاظ ارزش در هفت ماهه نخست سالجاری نسبت به مدت مشابه سال قبل بالغ بر 60 درصد رشد داشته است.

3010
به گزارش سایت استان به نقل از  روابط عمومی سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد، داریوش دیودیده بابیان اینکه صادرات غیره نفتی استان در 7 ماهه نخست سالجاری 3 میلیون و 451 هزار دلار بوده است افزود: به لحاظ وزنی 11 هزار و 207 تن صادرات داشته ایم که نسبت به مدت مشابه سال قبل 80 درصد رشد داشته است.
دیودیده عمدا صادرات استان را سیمان، پودر و عصاره شیرین بیان، دوغ و گریس دانست و خاطر نشان نمود: این محصولات به کشورهای عراق، پاکستان، آفریقای جنوبی و کشورهای حوزه خلیج فارس صادر شده است.
وی در ادامه با اشاره به توانایی بالای کهگیلویه و بویراحمد در زمینه صادرات سیب، صیفی جات، گردو و عسل، نداشتن صنایع بسته بندی و مشکلات حمل و نقل را عواملی مهم سد راه صادرات استان دانست.
دیودیده افزود: در استان های دیگر سهم صادراتی بخش صنعت تنها 25 درصد است و بقیه صادرات آنها در زمینه دامی، کشاورزی و صنایع دستی است و این درحالی است که صادرات در کهگیلویه و بویراحمد بنا بر وجود مشکلات تنها شامل بخش صنعت می شود و اگر صادارتی در زمینه های جز صنعت صورت می گیرد به نام استان های دیگر تمام می شود.
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان کهگیلویه و بویراحمد در ادامه توجه به کیفیت، قابلیت ها، برندسازی، بهبود شبکه حمل و نقل، ایجاد پایانه صادراتی و وارد کردن تشکل های منسجم و کارآمد را عواملی مهم و کارساز در حوزه گسترش صادارت دانست.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد