تاریخ درج خبر : 1392/08/26
کد خبر : ۱۳۷۷۰۶
+ تغییر اندازه نوشته -

آغاز به کار شورای جوانان اصلاح طلب اعتدالگرای کهگیلویه و بویراحمد

سایت استان: گروهی از جوانان فعال و با ا نگیزه واز حامیان جریان اصلاحات که معتقد به استفاده از خط فکری اعتدال می باشند با صدور بیانیه ای آغاز به کار شورای جوانان اصلاح طلب اعتدال گرا در استان کهگیلویه وبویر احمد را اعلام کردند.

40404

متن بیانیه این شورا در پی می آید:

بسم تعالی

24 خرداد 92 مفهومی تازه وارد ادبیات سیاسی و اجتماعی کشور شد، مفهومی که به سبب شرایط مخرب ونا مطلوب قبل از آن وجودش ضرورت پیدا کرده بود، فضای نسبتا بسته و محدودی که جمع کثیری از فعالین و کنش گران سیاسی و اجتماعی کشور را از فعالیتی تاثیر گذار محروم می کرد.

اکنون باوزیدن شمیم اعتدال وساری شدن نشاط وامید در جامعه و نیز به پشتوانه حمایت بی سابقه مردم از این مفهوم و اعتبار سیاسی که از طرف ایشان به این جریان ارزانی شده دروازه تازه ای برای فعالیت این کنش گران محروم،گشوده شده است و محیط را برای افراط و زیاده خواهی تا حدی محدود کرده است .

مسلما نقش جوانان در به کرسی نشاندن این جریان وبه ثمر رساندن این خط فکر انکار ناپذیر است. توجه به نسبت جمعیتی جوان در کشور که اکثریت شهروندان این دیار را شامل می شوند،تداعی گر اهمیت این مساله است.

ولذا این دلایل موجب شد تا گروهی از جوانان اصلاح طلب که اعتدال را روشی برای پیشبرد مفهوم اصلاح طلبی تشخیص داده اند گرد هم آیند و به هدف تشکیلاتی کردن و در جهت کمک به تحقق اهداف کوتاه مدت و بلند مدت جریان اصلاح طلبی و اعتدال خواهی در چارچوب یک شورای سیاسی اجتماعی فعالیت های خود را تدوین،برنامه ریزی و هدفمند سازند.

شورای جوانان اصلاح طلب اعتدالگرا،شورایی خواهد بود متشکل از جوانانی با دغدغه و با انگیزه که برای بهبود شرایط اجتماعی سیاسی در چارچوب قانون اساسی جمهوری اسلامی ایران گام برداشته اند.

این شورامصمم است تا با جذب جوانان معتقد و متعهد به دو مفهوم اصلاح طلبی و اعتدال گرایی در سطح استان کهگیلویه و بویراحمد بر فضای سیاسی اجتماعی استان تاثیر گذار باشد و در این راه نیازمند همکاری وحمایت چهره ها و شخصیت های مطرح واثر گذار اصلاحات ونیز جریان افرط گریز اعتدال گرا در استان خواهد بود.

از دیگر اهداف این شورا می توان به تلاش برای تقویت ارتباط بین دو نسل با سابقه و جوان اصلاحات در استان اشاره کرد.

خاطر نشان می کند این بیانیه نقطه ی شروع فعالیت شورای جوانان اصلاح طلب اعتدالگرا در استان کهگیلویه و بویراحمد می باشد قطع و یقین در گامهای آتی این شورا با دعوت از جوانان و نیز سازماندهی و ایجاد هماهنگی میان همه ی گروههای اصلاح طلب و اعتدال گرا موجبات حرکت منسجم تر واستفاده بهینه ازهمه ظرفیتهای هم فکران را فراهم خواهد نمود.

آقایان احسان داورپناه، مهدی پایدار، محمودآرام،سعید شهبازپور، هادی وکیلی، احسان گنجی، میلاد طاهرپور، هاشم قاسمی، محسن محقق، جلال مطهری وسرکار خانم بهاره حسینی به عنوان هیات موسس از امضا کنندگان این بیانیه بودند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • احمد گفت:

  سلام این ها همش حرف کشک هست

 • دیشمکی مقیم تهرن گفت:

  اسی جون سلام همون شبی که جوجه کباب شیخ نظری راتوتهرون خوردی بعدش هم به اتفاق عزتپور وفرهادی شروع کردین به پارازیت توسخنرانی شیخ معلوم بود چه خبر.باش تاصبح دولتت………

 • محقق اینده نگر گفت:

  در جواب ناشناس مگه میخواهی بروی دزدی که اینطور کامنت میذاری کمک تو بدرد خودت میخوره اصلاح طلب به این کم جراتی ندیده بودم تو به درد این کارها نمیخوری

 • ناشناس گفت:

  ضمن عرض سلام ادب احترام خدمت شما اول معذرت خواهی میکن خودم نمی توانم معرفی کنم به این دلیل اگر خودم معرفی بکنم برخی از هم استانی های شما من میشناسن شخصی هستم که می توانم به شما کمک شایانی بکنم البته ما باید جلسه باهم داشته باشیم در صورت تمایل می توانید از طریق ایمل با من ارتباط برقرار کنید من هفته اینده سفری به یاسوج دارم اگر ارتباط به موقعه برقرار شود میتوانیم همدیگر ببینیم (هم استانی شما نیستم اصلاح طلب جوان هستم وازفعالین سیاسی هستم)

 • ناشناس گفت:

  ضمن عرض سلام ادب احترام خدمت شما من شخصی هستم که می توانم به شما کمک شایان بکنم البته باید یک جلسه با هم داشته باشیم البته بنده هم استانی شما نیستم درصورت تمایل می توانید با ایمل با من ارتباط برقرار کنید حدود یک هفته دیگر من سفر به استان شما در شهر یاسوج دارم در صورت ارتباط به موقعه می توانیم همدیگر ببینیم کسانی من در استان شما میشناسند نمی توانم ازخودم چیزی بگم فقط من اطلاح طلب هستم واز قشر جوان

 • احسان محمدي گفت:

  سلام و درود بر مردان و جوانان موردراز و سلام بر دوستاران اهل قلم و یاران خاتمی

 • خطاب به موردراز1121 از طرف رحيمي 1121 گفت:

  موردراز پسوند فامیلی قاسمی و روستایی است در 10 کیلومتری یاسوج مردمی با فرهنگ و اهل قلم و دارای شعر و شعور و سیاست هستند که بیش از 95 در صد آنها اصلاح طلب هستند

 • ایمان گفت:

  درود
  احسنت

 • اصلاح طلب گفت:

  باعث افتخاره
  از دوستان نا راضی می پرسم شما که برای خودتون حق قایلید تا به حال کجا بودید؟چرا دست به کار نشدید؟

 • موردراز1121 گفت:

  اقای قاسمی موردراز خیلی دقت کردم تا این پسوند فامیلی رو خوندم بهتر نیست اونو بردارید همینجور همه میشناسنت اخه خوندنش سخته

 • yaas گفت:

  بابا اینا کین دیگه ?? تا حالا همچین ادماییو اسمشونم نشنیدیم حتی .اینا جوگیرشدن اساسی .اخه یه چندتا ادم که خیلیاشونو حتی اسمشونو نشنیدیم نشنیدیم همچین چیزیو از کجا دراوردن ???????

 • ali گفت:

  همچین موسسه ای وجاهت قانونی نداره اقا .جم کنید بساطتونو

 • بچه بازیش کردین

 • با عرض پوزش اما بجز سرکار خانم دکتر حسینی که از مفاخر علمی استان و حتی ایران و آقای گنجی که از هنرمندان برتر کشور و آقای آرام که از محبوبین رسانه استان می باشند و با احترام نسبت به دیگر عزیزان اما فکر کنم که کسان دیگه بودن از جوانان که هم قوی تر و هم شناخته تر باشند که می تونستند کمک خوبی واستون باشند.بیشتر دقت کنید…

 • 1121 گفت:

  صمیمات شوراباید با بررسی و برنامه‌های مفید، کارا و اثربخش استمرار یابد و برنامه‌هایی که نارسایی دارد باید مورد توجه ویژه قرار گیر

 • جوان اصلاح طلب گفت:

  اقای داورپناه این چند سال خیلی واسه اصلاحات تو دانشگاه ما زحمت کشید

 • سازمان جوانان گفت:

  خوشحال شدیم میلد طاهرپور و هاشم قاسمی موردراز از جوانان سازمانهای غیر دولتی جوانان در این لیست هستند با آرزوی موفقیت و سربلندی اشما عزیزان

 • اكبري از تهران گفت:

  هاشم قاسمی از نیروهای جوان و اصلح طلبی است که نماینده پارلمان جوانان ایران با حکم دکتر عبادی در دو لت خاتمی بود و سابقه درخشانی داشته

 • دوست گفت:

  من هاشم قاسمی را می شناسم جوانی پر انرژی و پویایی است

 • فرشیدعزیزی گفت:

  سلام. ضمن احترام و با آرزوی موفقیت، کمی آرامتر و پخته تر و با حوصله و تدبیر بیشتر عمل کنید تا باعث چند دستگی و رقابت نگردد. جوانان بسیار خوب و باسابقه درخشان در تشکیلات جوانان اصلاح طلب استان فعالیت کردند که علیرغم شایستگی هزینه ها داده اند.

 • ارسلان گفت:

  با سلام.
  چند موضوع در این متن وجود دارد:
  1: مطابق با قانون جمهوری اسلامی
  2: افراط گریز
  3: و مسئله ی برجسته ی این بیانیه که همان اعتدال می باشد.
  به عنوان یک مخاطب برای بنده جالب توجه و بسیار قابل تامل هست و وقتی مشی های اکثریت افراد امضاء کننده این متن را (جزء چند نفر که نمی شناسم یعنی با تفکر و صحبت های فکری آنها آشنا نیستم.) با موارد 1 و 2 و 3 مقایسه می کنم.
  هر تشکلی باید حق داشته باشد که در چارچوب قانون جمهوری اسلامی فعالیت بکند. ولی در عمل هم می بایستی وقتی این مسئله را مطرح می کند و مدعی اش می شود به این قوانین وفادار باشد.
  وقتی شاهد ادبیات بی ادبانه و بعضا تهمت انگیز افرادی نسبت به نظام جمهوری اسلامی و مبانی دینی و آرمانی آن و شخصیت های در صدر حکومتی این نظام در قالب گفتگوهای روزمره و دیالوگ گویی های افراد در شبکه های اجتماعی شان هستیم دیگر چه رسد به کار تشکلی و آنهم برجسته کردن و برافراشتن شعار بالای سر خود یعنی: شعار اعتدال و دم از عدم منش افراط..
  گاهی مسائلی آنقدر روزمره گی پیدا کرده است که بازهم در جاهایی می طلبد آنها رو گوشزد کرد مثلا در کامنت دونی این مطلب: طنز اینجاست بعضا افراد می گویند آزادی در جمهوری اسلامی نیست و این چنین ژست ها و صحبت های شبه روشنفکری ( نه روشنفکری. چرا که روشنفکری حرمت و احترامی دارد) می باشیم اما وقتی خود همین تفکرات رو می بینیم که هر یک آزادی های خود را بین خود محدود می کنند تا چه رسد به ادعاهای همیشگی و بزرگ و ناواقع بینانه با ساختارهای اجتماعی و حکومتی خود… بگذریم. همچنین ایشان این نظام را به دست بردن در آرای مردم می کنند اما اکنون کار تشکلی و سازمانی در همین نظام جمهوری اسلامی بواسطه ی دولت مطبوع خود می کنند! قصه ی این تضادها و استانداردهای دوگانه گروه ها و جریان ها پایانی ندارد.
  این مسئله ( تلاش کردن برای بهبود شرایط اجتماعی. ان شاءا.. که در جهت آرمان های انقلاب اسلامی باشد) ایرادی ندارد اما بهتر است افراد دچار فراموشی نشوند و حواسشان باشند چه سیر و حرکتی در مواضع خود داشته اند!
  در خصوص تیتر اعتدال که البته طبیعی است چنین تیترهایی در این بازه ی زمانی برای کار تشکلی مورد انتخاب قرار بگیره. اما در ذات و ماهیت بحث بهتر است خود را فریب ندهیم و این نام را روی کاعذ بنویسیم و آن را نخوانیم و نپنداریم و در این بیانیه تفکرش نکنیم و همان اصطلاح طلب تنها و خالی را یدک بکشیم. بهتر است اگر به فکر مردم می باشیم دور از مواضع باند و گروه سیاسی و در جهت عدالت خواهی و آزادی خواهی و حقیقت خواهی آنهم در عمل و عمل… پیاده سازی بکنیم. نه در شعارهای قشنگ و ژست های آزادی خواهانه و عقلانیت بازانه و نگاه از بالا سر… بنابراین با توجه به گذشته و سوابق قکری افراد واقعیت امر این است که گمان بکنم کلمه ی اعتدال یک شوخی در این بیانیه هست. یا کلماتی چون جمهوریت که همان اعتدال می گوید باید برایش احترام قائل شد! اما زهی خیال باطل. و همچنین اسلامیت ش.
  یادم است معلم فیزیک یکی از دوستان روزی روی تخته سیاه کلاسشان شعاری را نوشت به نظرم این شعار یک فرمول است که در خصوص کلماتی چون عقلانیت – اصلاح طلبی- اعتدال گری – افراطی گری – منش آزادی خواهانه – نگرش های بهبود های اجتماعی- قوانین جمهوری اسلامی – و مردم. مصداق داشته باشد
  ادعا* محتوا= مقدار ثابت.

 • سیدمحید پرهیز گفت:

  شروع را باید به فال نیک گرفت. شاخصه های اصلاح طلبانه در مسیر اعتدال از برنامه ریزی استراتژیک نیز گذر خواهد کرد و بدانیم که این اعتدال نیازمند برنامه ای است تندروتر از اصلاحات، به مثابه حرکتی لاک پشتی، نکند که از دوره هشت ساله بگذریم و اعتدال جایگزین خوبی برای چوبهای پایین آمده بر سرمان نباشد.
  قبل از برنامه ریزی کوتاه مدت نقطه هدف را تبیین کنید و پس از آن با هر گوژپشتی افتاده بر کمر و انحناهای افتاده زیر پا مقابله کنید. و قطعا هدف است که شما را دربرابر تمامی ناملایمات قوی خواهد کرد.
  به امید فردای بهتر. فردای سازندگی.

 • دانشجوی علوم پزشکی گفت:

  خیلی واسه علوم پزشکی خوبه که یکی از دانشجوهاش تو این لیسته
  اقای داورپناه این چند سال خیلی واسه اصلاحات تو دانشگاه ما زحمت کشیدن

پربازديد