تاریخ درج خبر : 1392/01/27
کد خبر : ۱۳۷۷۶
+ تغییر اندازه نوشته -

نامه انتقادی تاجگردون به صدا و سیمای استان

غلامرضا تاجگردون نماینده گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی با انتشار نامه ای در پورتال ارتباطات مردمی خود، از عملکرد رحیمی رئیس صدا  سیمای مرکز استان انتقاد کرده است.

2012

به گزارش سایت استان؛ متن کامل این نامه به این شرح است:

بسمه تعالی

برادر گرامی جناب آقای رحیمی

مدیر کل محترم صدا و سیمای مرکز یاسوج

با سلام و احترام

ابتدا از اینکه ناگزیر میشوم بعد از مذاکرات و مکاتبات قبلی این یادداشت را رسانه ای کرده پوزش طلبیده و از جنابعالی درخواست می نمایم آنچه در این نوشتار مرقوم گشته را خواست عمومی مردم شریف گچساران و باشت دانسته و تمام تلاش خود را در جهت رفع ابهام و حل معضل معطوف داشته و یقین دارم تلاش تان اثرگذار و رافع مشکل خواهد بود.

جناب آقای رحیمی؛

چنان که پیش از این معروض داشتم به دلایل عدیده، مردم حوزه انتخابیه ام از نگاه کم سویه صدا و سیمای مرکز استان نسبت به اخبار و گزارشات و اتفاقات در منطقه شان نسبت به سایر نقاط استان و بالاخص مرکز استان گله مند بوده و خبرهای شهرستان را عمدتا معطوف به حضور مسئولین منجمله نماینده؛ استاندار و… می دانند و این آش آنقدر شور می شود تا جایی که خبرسه قلو زاییدن یک زن در یک منطقه از قهرمانی یک تیم گچسارانی مهم تر تلقی می شود.

جناب آقای رحیمی؛

قبل و بعد از مراسم دهه محرم این نکته را یادآور شده و خوشبختانه تا حدودی تلاش شخص جنابعالی موثر واقع گشته و گوشه ای از مشکلات موقتا رفع گردید. درآن زمان اصرار بر نظرم را به دلایل رعایت رسم ادب و شان حضرتعالی به صلاح ندیدم.

از آن پس هر از گاهی دقت کرده تا شاید بتوانم خود را قانع کرده که موکلین من عینک بدبینی برچشم داشته و به خود اجازه ندهم بر طبل بدبینی بکوبم. اما هرچه گذشت احساس من نسبت به بدبینی مردم کم گشت و واقعیت ذهنی ام مبنی بر کم مهری صداوسیمای مرکز استان نسبت به این حوزه بیشتر شد. اینگونه احساس کرده و مردم اینگونه بیان می کنند که گویا بایستی نماینده یا استاندار بر حوزه یا خطه ای قدم گذاشته تا خبری از آن منطقه پخش شود.

روایت ادامه داشت تا وقت مناسب تعطیلات نوروز اجازه داد تا حدودی برنامه ها و خبرهای نوروزی صداوسیمای استان را بیشتر مورد مداقه قرار دهم. ایامی که به جبر روزگار؛ فضا و آب و هوای گچساران و باشت خیل مسافرین و گردشگران را به خود جذب کرده و بی بی حکیمه؛ شلالدون؛ رود رونه؛ گناوه؛ دیل؛ امامزاده جعفر و خیابانهای گچساران و باشت مالامال از جماعت شد و بسیاری نقاط دیدنی دیگر که به دلیل کثرت نام شان در این متن نمی گنجد پذیرای هموطنان مان در نوروز بودند.

جناب آقای رحیمی؛

وقتی به عنوان فضای گردشگری استان در ایام نوروز آبشار یاسوج و مردم پافکنده بر آب را به مردم نشان داده و فیلم تابستان را در زمستان نمایش می دهید چگونه باور کنیم صدا و سیمای استان هر دو چشمش باز است و کل استان را به یک نگاه نظاره می کند؟

آیا شایسته نیست این موضوع را با حضورچند کارشناس و تحلیلگر اجتماعی مورد بررسی قرار دهید تا این شبهات و نقصان رفع گردد؟

چگونه می توان باور کرد که در هر بازدیدی، خبرنگار و تصویربرداران صدا وسیمای استان در گچساران به دنبال آن است کسی او را سوار بر اتومبیل خود کرده و در جای دیگر چهار دوربین صداوسیما را پنج ماشین اختصاصی این سو و آن سو می برند؟

جناب آقای رحیمی؛

دلسوزی و علاقه منصفانه جنابعالی به خدمت به مردم استان حداقل بر اینجانب پوشیده نیست ولی اعتقاد دارم نداشتن استراتژی و برنامه های اجرایی این وضعیت را تشدید می کند. اجازه ندهید روزی حلقوم من بیانگر درد در دل نشسته مردم گچساران و باشت شود و کلامی گویم که آسیبش بیش از منفعتش شود.

این یادداشت تقدیم گردید تا پس از دو دیدار حضوری و یک نگارش مستقیم؛ خواست جامعه را به جنابعالی، جامعه و مسئولین استان منتقل نمایم.

امیدوارم حال که آن مرکز از اندیشمندان و صاحب نظران علمی، فرهنگی و اجتماعی ارزشمند استان بهره می برد گام به پیش نهاده و این معضل مهم را که چون درد در دل مردم نقش نگاشته به بحث گذاشته و فارغ از اینکه نگارنده این یادداشت کیست، نسخه ای پیچانده که ثمرش عشق یکایک مردم استان، علاقه به خطه کهگیلویه و بویر احمد شود و لاغیر.

غلام رضا تاج گردون

نماینده مردم شریف گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • sahel گفت:

  salam
  man kamelan ba aghaye dr.tajgardoon movafegham…
  seda va sima vaghean daghooneh..

 • کارشناس رسانه گفت:

  با سلام
  جناب تاجگردون سلام الحق و انصاف گلایه های شما کاملا بجا است .
  اما این از آنجا ناشی و اتفاق می افتد که این استان و مخصوصا رسانه جمعی آن در اختیار افرادی سیاسی احاطه شده و مدیر محترم تقصیری ندارند .
  وقتی کارشناس روابط عمومی یکی از ادارات استان از این رسانه برای اداره خودشان و صرفا اخبار این اداره(آموزش و پرورش_آقای خواهش نیک)استفاده کافی و وافی را میبرند و بخاطر حمایت بعضی سیاسیون با دو شغل که البته یکی را فقط حکم دارند و دومی را حکم و بدون تخصص خبرنگاری و خبر شناسی ؛
  باید ایشان گزارشی از میدانی در پاتاوه را مهمتر از پیروزی تیم های ورزشی و ملی گچسارن دانسته و عدم تخصیص بودجه و راه اندازی پتروشیمی گچساران و معضل بیکاری جوانان گچساران را کناربگذارند.
  البته به لطف فن بیان قوی ولهجه وگویش محلی فوق العاده در بخش خبر و گزارش ,ایشان گزارشگر همیشگی اخبار باشند .
  و همان بهتر که اخبار گچساران توسط ایشان گزارش نشود چون باعث تغییر نام این شهرستان از گچساران به جچساران خواهد شد.
  البته کارشناس مسئول دفتر رسانه ملی در شهرستان های استان نیز با عدم آشنایی به فنون گزارش نویسی و مصاحبه و خبر نویسی وتصویر برداری؛ عامل اصلی عدم ارسال اخبار با ارزش خبری نیز میتواند باشد .
  ضمن آنکه به اصطلاح کارشناسان ومدیران مسئول رسانه ملی استان نیز از این تخصص بی بهره اند و جز با یارکشی سیاسی در این مکان مهم جانمایی نشده اندو فاقد علم و تخصص خبر و مدیریت رسانه و مطالعات فرهنگی هستند و با مدارک حسابداری و فقه و مبانی حقوق و …به سکان داری این مکان استراتژیک استان راه پیدا کرده اند و سکان دار این بلم بسوی طوفان هستند .
  اما برای جلوگیری از خسارات سونامی ارتباطات جهانی در آینده ای نه چندان دور در دور نما و آینده ارتباطات این استان باید چاره اندیشی و آینده نگری کرد ,چرا که عدم تدبیر مسئولین استان تماشایی خواهد بود که باید متحمل چه خساراتی باشند اگر با این روند ادامه مسیر دهیم .
  پس لطفا حضرتعالی و مسئولین استان مدبرانه نسبت به مستحکم کردن و ساخت و به آب اندازی کشتی مستحکم و با نیروهای متخصص رسانه ای در این سازمان اقدامات لازم را پیگیری بفرمایید.با تشکر از لطف آقای دکتر تاجگردون

 • حسین گفت:

  سلام
  منم با دکتر موافقم
  از دهات هایه یاسوج اخبار پخش میکنید اما از قهرمانی تیم حاکی گچساران تو لیگ برتر نه

 • ناشناس گفت:

  سلام
  واقعا صدا و سیما شورشو درآورده:::::::::::::::::::::::

پربازديد