تاریخ درج خبر : 1392/01/27
کد خبر : ۱۳۷۷۷
+ تغییر اندازه نوشته -

78درصد یاسوجیها هیچ فعالیت ورزشی در منزل ندارند

سایت استان: عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، گفت: براساس پژوهشی که در یاسوج انجام شد، 78درصد مردم هیچ فعالیت ورزشی در منزل ندارند.

محسن شمس افزود: در این پژوهش، سه رفتار شایع در مردم یاسوج که سلامت قلب و عروق را تهدید می کند، پائین بودن مصرف ماهی و مصرف بالای گوشت قرمز، کم تحرکی و بالا بودن مصرف قلیان است.

وی بیان داشت: مصرف گوشت مرغ در یاسوج، بالاتر از استاندارد کشوری است و مصرف گوشت مرغ به صورت کبابی، که در یاسوج رایج است، بهترین شیوه طبخ و مصرف آن است.

شمس افزود: اگرچه تعداد مصرف کنندگان سیگار در یاسوج کمتر از استاندارد کشوری هستند، اما بالا بودن میزان مصرف کنندگان قلیان، خطر ابتلا به بیماری های قلبی،عروقی را افزایش می دهد.

این عضو هیئت علمی دانشگاه علوم پزشکی یاسوج، با توصیه به افزایش فعالیت بدنی در طول روز برای سلامت قلب، و داشتن عمر طولانی، تصریح کرد: با 30 دقیقه پیاده روی به میزان پنج بار در هفته، خطر ابتلا به بیماری های قلبی، عروقی به میزان بالایی کاهش می یابد.

شمس کارمندان ادارات دولتی را از جمله گروه های هدف طرح بسیج اطلاع رسانی قلب سالم یاسوج عنوان کرد و افزود: این طرح در آخرین نشست شورای سلامت و امنیت غذایی استان در سال 91 عنوان شده وبا استقبال ویژه مسئولان ادارات مواجه شد.

وی یادآور شد: طرح بسیج اطلاع رسانی آموزشی قلب سالم یاسوج از 18 فروردین ماه در یاسوج آغاز شده و تا پایان اردیبهشت، با اطلاع رسانی به چهار گروه هدف زنان خانه دار، دانشجویان، دانش آموزان و کارمندان ادارات دولتی ادامه دارد.

منبع:مهر

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد