تاریخ درج خبر : 1391/05/21
کد خبر : ۱۳۷۹
+ تغییر اندازه نوشته -

تا پایان سال جاری، سرانه ورزشی در استان به بالای یک متر می رسد

سایت استان-عزت اله محسنی پور:  مدیرکل ورزش وجوانان کهگیلویه وبویراحمد گفت: با اجرای کامل پروژه های عمرانی ورزشی در دست اجرا سرانه ورزشی در این استان به بیش از یک متر خواهد رسید.
حجت الاسلام سید ‘جواد خاضع’  افزود: 37 زمین ورزشی روستایی ، 70 سالن ورزشی چند منظوره و استادیوم 15هزار نفری یاسوج از مهمترین این پروژه ها است که با افتتاح کامل آنها سرانه ورزشی در سطح استان به بیش از یک متر افزایش خواهد یافت.

وی با بیان اینکه سرانه ورزشی در استان تا قبل از دولت نهم حدود 23 سانتی متر بود ، اظهار داشت: هم اکنون سرانه ورزشی در استان افزون بر 83 سانتی متر است.

خاضع اظهار داشت: یکی از اولویت های اساسی اداره کل ورزش و جوانان این استان فراهم کردن زیرساخت ها و توسعه بیش از پیش اماکن ورزشی است.

وی یکی از مهمترین مشکلات و دغدغه های جامعه ورزشی در استان را نبود حامی مالی از سوی نهادها ، ادارات و سازمان های دولتی و خصوصی دانست و افزود: بسیاری ازهیات های ورزشی هم اکنون با کمبود شدید منابع مالی مواجه اند که این مهم تا حدود زیادی در اعزام ورزشکاران به میادین ملی و بین المللی تاثیر منفی داشته است.

خاضع میزان بدهی اداره کل ورزش و جوانان را در حوزه های مختلف افزون بر 20 میلیارد ریال عنوان کرد و افزود: حدود 18 میلیارد ریال از این میزان بدهی مربوط به هیات های ورزشی است.

وی از بهره برداری کامل ورزشگاه 15 هزار نفری یاسوج تا مهرماه سال جاری خبر داد و اظهار داشت: این ورزشگاه هم اکنون حدود 83درصد پیشرفت فیزیکی دارد که برای بهره برداری کامل آن به اعتباری افزون بر 90 میلیارد ریال نیاز است.

 

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد