تاریخ درج خبر : 1392/08/26
کد خبر : ۱۳۷۹۵۴
+ تغییر اندازه نوشته -

رسانه مستقل و دشمنان آن

امروزه نقش بی بدیل رسانه ها در شکل دهی و هدایت افکار عمومی و جریان سازی رویدادهای سیاسی ، اجتماعی ، اقتصادی و… بر هیچ کس پوشیده نیست.

شاید چندی پیش محوری ترین نقشی که برای رسانه ها متصور بود صرفا اطلاع رسانی از رویدادها عینی و واقعی بود ، اما در حال حاضر رسانه ها به عنوان یک ابزار و امکان اطلاع رسانی محض کم کم جای خود را به ابزار هدایت گر سیاسی ، اجتماعی داده است.

به راستی که رسالت این قشر فرهیخته و پر تلاش به عنوان طلایه داران و پرچم داران عرصه  تنویر افکار عمومی  واطلاع رسانی همانا انعکاس مبتنی بر واقعیت و تلاش در راستای بهبود وضع جامعه و کمک به توسعه همه جانبه و پایدار بوده است.

حاجت به گفتن نیست جامعه اطلاع رسانی استان کهگیلویه وبویر احمد  از این نظر در ردیف سر آمدان کشور بوده و همواره در تمامی فراز و نشیب ها و روزهای تلخ و شیرین ، منادی حقوق جامعه خود بوده اند.

اساسا قلم وزبان در بیان تقدیر از این قشر قاصر می ماند.راویان صدیق و سختکوشی که بی هیچ شائبه و آلایشی با از خود گذشتگی در این وادی پر خطر قدم نهاده و عمر عزیز خود را صرف آگاهی بخشی به دیگران می نمایند.

در باب نقش رسانه ها برای احقاق حق جامعه ، قلم ها وسخنان فراوانی رانده شده است ولی در باب حقوق مادی خود رسانه ها چه بسا اولین نوشته ای باشد،که این خود نشان از خود گذشتگی اهل قلم رسانه های این استان را دارد که حتی حاضر به نگارش برای وصول مطالبات خود نبوده اند ،مطالباتی که برخی از سازمانها ی دولتی یا بخاطر مسائل پشت پرده ای که دارند ویا اینکه بخاطر مشکلات مالی سازمان، از پرداخت امتناع می کنند.

هر چند نگارنده در این نگار به حق خویش و هم مسلکان خویش یاد می کند ولی آن چیزی که این نوشته در پی آن است چیزی نیست جزء احقاق حق تمامی افراد جامعه. زیرا سازمانی که در مقابل چشم بینا وبیدار مردم (رسانه) پاسخگو نیست چگونه می توان انتظار داشت آن سازمان حقوق جامعه را نادیده نگیرد ؟ چگونه میتوان گفت این سازمان امین بیت المال است؟

امروزه نشریات در استان کهگیلویه وبویراحمد حال روز خوشی ندارند . پرداخت نکردن مطالبات نشریات باعث رکود در چاپ آنها شده است . با این وجود همه میدانیم که کمبود اعتبارات از دلایل عدم پرداخت می باشد ولی مطالباتی که نشریات از برخی سازمانها دارند که بابت هزینه درج آگهی مناقصه و مزایده بوده و که اعتبارتشان جذب شده بود و میبایست برنده مناقصه ویا مزایده پرداخت می نمود ولی متاسفانه مسائل پشت پرده ای که وجود دارد برخی از برنده ها(مناقصه ومزایده) را از پرداخت هزینه آگهی معاف میکند.که نمونه بارز آن در یکی از سازمانهایی است که هر ساله بیشترین اعتبارات عمرانی رو به خود اختصاص می دهد . حال سئوال این است : آیا با وجود چنین شیوه ای نباید در اصل برگزاری مناقصه  هم شک کرد؟ والبته آیاهای زیادی وجود دارد که دستگاههای زیربط  میتوانند جواب همه آنها را در خود چنین سازمانی جستجو کنند.

منبع: خبرنما

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • مممم گفت:

    عینک و پیراهن و کتت رو چند گرفتی؟

  • همسفر گفت:

    ها بله چون پیلته ندایه نابویش کن

  • مهمان گفت:

    آخ اگه اسم اداره رو میگفتی چی میشد البنه فک کنم با این توضیحات سازمان راه وشهرسازی باشه که چه اتفاقاتی که توش نمیشه

پربازديد