تاریخ درج خبر : 1392/08/26
کد خبر : ۱۳۸۰۶۷
+ تغییر اندازه نوشته -

ایستگاه مطالعه درمانگاه تأمین اجتماعی دهدشت افتتاح شد

عصر امروز با حضور مدیرکل کتابخانه‌های عمومی کهگیلویه و بویراحمد چهارمین ایستگاه مطالعاتی استان در درمانگاه تأمین اجتماعی دهدشت افتتاح شد.

نادر حسینی در حاشیه افتتاح این ایستگاه مطالعه اظهار داشت: ایستگاه مطالعه کتابخانه کوچکی در فضای عمومی و پرتردد است.

مدیرکل کتابخانه‌های عمومی استان هدف از استقرار ایستگاه‌های مطالعاتی در فضاهای عمومی را ارتقای سرانه مطالعه مفید دانست و افزود: این کار در تحقق رهنمودهای رهبری مبنی بر فراهم کردن مکان مطالعه برای عموم افراد صورت می‌گیرد.

410064_JRzGRB5k

وی بالا بردن امکان استفاده عموم از کتاب و افزایش اطلاعات عمومی افراد را از دیگر اهداف استقرار ایستگاه‌های مطالعه عنوان کرد.

حسینی تعداد ایستگاه‌های مطالعاتی در سطح استان را چهار باب عنوان کرد و افزود: بنا داریم تا پایان سال این تعداد را به هشت ایستگاه افزایش دهیم.

وی افزایش تعداد ایستگاه‌های مطالعاتی را منوط به مشارکت دستگاه‌ها و نهادهای استان دانست و گفت:در هر ایستگاه مطالعه 15 عنوان کتاب با موضوع کودک و نوجوان و بزرگسال وجود دارد.

حسینی کتاب‌های موجود در این ایستگاه‌ها را در حیطه رده‌های سنی مختلف خواند و ابراز داشت: عنوان کتاب‌ها به صورت ماهیانه تعویض می‌شود.

این مسئول تعداد کتابخانه‌های عمومی موجود در سطح استان را 58 باب عنوان و با بیان اینکه تعداد کتابخانه‌ها به تناسب افزایش جمعیت تغییر خواهد کرد، خاطرنشان کرد: بر همین اساس، تعداد هفت پروژه عمرانی در حوزه کتابخانه‌ها در سطح استان داریم که متوسط درصد پیشرفت فیزیکی این پروژه‌ها 50 درصد است.

حسینی اهمیت دادن به بخش کودک در کتابخانه‌های عمومی را زیربنایی برای توسعه کتابخوانی دانست و با اشاره به اینکه تا سال گذشته تنها دو یا سه کتابخانه در سطح استان دارای بخش مجزا در بخش کودک بودند تصریح کرد: در حال حاضر تعداد 32 کتابخانه عمومی در استان دارای بخش مجزا در بخش کودک هستند.

منبع: فارس

سایت استان  تشکر ویژه دارد از مسولین  و عزیزانی که این کار ارزشمند را در راستای ترویج فرهنگ کتاب خوانی ، انجام دادند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد