تاریخ درج خبر : 1391/05/21
کد خبر : ۱۳۸۳
+ تغییر اندازه نوشته -

صادرات بیش از یک میلیون دلار کالا از استان

سایت استان:  مدیرکل گمرک کهگیلویه و بویراحمد گفت: یک میلیون و 308 هزارو 139دلار کالا در چهار ماهه نخست امسال از این استان صادر شد.
‘محمدعلی خاشی’  افزود: در این مدت تعداد 37 فقره اظهار نامه صادراتی در گمرک این استان تشکیل شد که این تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل از نظر وزن 26 درصد رشد و از از نظر ارزش هفت درصد کاهش نشان می دهد.

وی با بیان این که اقلام صادر شده شامل انواع نوشابه، پودر و عصاره قالب گیاه شیرین‌ بیان است، اظهار داشت: این محصولات به کشورهای حاشیه خلیج فارس، آلمان، عراق، آفریقای جنوبی، امارات و چین صادر شده است.

خاشی عنوان کرد: در چهار ماهه نخست امسال نیز 96 فقره پرونده قاچاق به ارزش بیش از 16 میلیارد ریال در گمرک کهگیلویه و بویراحمد تشکیل شد.

وی با بیان اینکه این پرونده ها از نظر تعداد نسبت به مدت مشابه سال قبل 17درصد و از نظر ارزش 35 درصد کاهش داشته، ابراز داشت: میزان جرایم تعیین شده برای این تعداد پرونده بیش از 36 میلیارد ریال بوده که نسبت به مدت مشابه سال قبل 45 درصد کاهش داشته است.

مدیر کل گمرک کهگیلویه و بویراحمد گفت: در رابطه با این تعداد پرونده قاچاق 240 نفر متهم دستگیر و به مراجع قضایی تحویل داده شد که نسبت به مدت مشابه سال قبل 32 درصد رشد داشته است.

خاشی عمده ترین اقلام قاچاق تحویلی به این گمرک را شامل انواع پوشاک، پتو، برنج، انواع آبمیوه، موتورسیکلت، لوازم یدکی، انواع لوازم خانگی، بهداشتی و آرایشی، دارو، پارچه، تجهیزات ماهواره ای و سایر محصولات برشمرد.

وی بیان کرد: گمرک امانات پستی کهگیلویه و بویراحمد از ابتدای سال جاری تا پایان تیرماه تعداد 26 فقره اظهارنامه مرسولات پستی را تنظیم و تشریفات قانونی مربوطه را انجام داده است.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد