تاریخ درج خبر : 1392/08/27
کد خبر : ۱۳۸۶۴۶
+ تغییر اندازه نوشته -

عبارتی تکه تکه از یک روایت (برای سید رضا عسکری)

سایت استان: بعد از ظهر 24 خرداد بود ، دلهره عجیبی در سرتاسر وجود کسانی که آمده بودند تا رای خود را به صندوق انتخابات ریاست جمهوری بیندازند، موج می زد.

32-IMG_5613

 

میان جمعیت ایستاده بود و گاهگاهی وردی می خواند زمزمه ای می کرد ، جوانان زیادی دور و برش را گرفته بودند ، می گفت : به خدا قسم هیچ نظامی بهتر از این ساختاری که ما داریم نخواهد آمد ، دلخوش به این نباشید که اگر دیگرانی هیاهو کردند و30 سال است که ضعفهای این نظام را در بوق و کرنا می کنند تا مگر از آب گل آلود ماهی بگیرند ، اما غافل اند از آنکه این مردم هوشیارتر از آن هستند که به سخن هر نامحرمی گوش بسپارند و فریبکاریشان را نفهمند ، می توانندکاری بکنند. آرامش و طمانینه خاصی در جبینش نمایان بود .روزها گذشت و انتخابات ریاست جمهوری بالاخره آن شد که مردم می خواستند . سید رضا عسکری مردی که نه بازوهای ستبری دارد که به رخ حریفان بکشد ، نه در ذاتش حرافی و شارلاتانیزم به قدر سر سوزنی رخنه کرده تا به واسطه آن حریف را از میدان به در کند و نه شیفته قدرت و تشنه صندلی هایی است که زود از دست کسانی که دو دستی چبیده اندش ، خواهد رفت ، چرا که در قاموس او این سخن حک شده که لئیم پشیز را دوست دارد ، بزدل قدرت را و رذل آزار ناتوان را و سید بزرگوار ما نه برای رسیدن به قدرت تلاشی کرده ، نه ناتوانی را آزرده و نه به پشیزی دلخوش کرده .

 یزدانی - رضاتوفیقی - عسکری در ستاد روحانی

یزدانی – رضاتوفیقی – عسکری
در ستاد روحانی

 

او از تبار دنای سرافراز است و فرزند بلوط . برای تخریب و از میدان دلهای بزرگ مردم به در کردن سیدرضا عسکری ، دیگر دیر شده است ، پس حریفان بدانند که باید حیله ای دیگر به کار بندند. برای این مردم سیدرضا عسکری یا هر کس دیگری که شیفته خدمت است نه تشنه قدرت چه مدیرکل آموزش و پرورش باشد چه آبدارچی آن ، جاودانگی جزء لاینفک تاریخ و هویتشان است ، پس دشمنی با انسانی از جنس انسان ، مثل سید رضاعسکری ، دشمنی با عین خورشید است. آنان با توسل به ترفندهای بچه گانه ای مثل اینکه می گویند ایشان جزو فلان حزب بوده یا در فلان دسته فعالیت کرده می خواهند از شوکت و هیمنه امثال عسکری بکاهند ، و خود یکه تاز و میدان دار باشند ، چرا که 10 سال پیش دیگرانی به آقای خاتمی تذکر داده بودند که عده ای در حال پی ریزی کودتای خفته ای علیه شما و یارانتان هستند اما گوش شنوایی نبود و در روز روشن آمدند و با ایجاد دو دستگی در میان یاران خاتمی و توسل به حربه های تخریب گرایانه به هر آنچه می خواستند رسیدند و اکنون هم از پا ننشسته اند و متاسفانه باید متذکر شد که برنامه ریزی برای ناکار کردن دولت روحانی از همین الآن شروع شده و دوستان هم دانسته یا ندانسته دارند به اجرای برنامه های بدخواهان می پردازند. دوستانی که نمیدانند جلوگیری از مدیریت رضاعسکری و امثالهم دامی است که پهن شده و بعضی ها چشم بسته وارد این دام می شوند و روزی فرا خواهد رسید که این آتش دامن آنان را هم خواهد گرفت و آن روز دیگر کار از کار گذشته و باید بدانند طرح ایجاد برنامه دسته بندی عده ای به فتنه جدید در راه است. اگر نبود امثال سید رضا عسکری خوشحالتان می کند ، بدانید کسانی برایتان دامی پهن کرده اند که روزی نبود شماها هم خوشحالشان می کند و متاسفانه آن روز از یار بریده و به دوست نرسیده و انگشت به دهان ، هاج و واج می نگرید که چطور زیرکانه عرصه را گرفتند و فقط می توانید تمایشان کنید. آقایانی که برای تخریب سیدرضا عسکری می با دیگران می خورند و با ما سرگرانی می کنند ، تصور نکنند که دستشان خوانده نشده و روزی به آنها یادآوری نخواهد شد. آیا توی این استان فقط سیدرضا عسکری عضو حزب بوده ؟ پس آن آقای مسئول حزب موتلفه است چطور 8 سال برنامه های حزبی خود را در دفتر اداره دولتی برگزار می کرد و حق حوقوق مردم را صرف برنامه های حزبی اش می کرد و همه مخالفان حزب اش را از صحنه به در کرد اکنون هم نورچشمی آقایان شده و سید رضا عسکری شده دشمن ؟واعجبا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • ارمیا گچساران گفت:

  سید رضا .این انسان پاک وبی الایش این شخصیت صادق ووارسته حقا که ایشان از هرگونه فریبکاری ودغلبازی عاری است وبا این که فردی بوده پا به عرصه سیاست گذاشته ومیدانیم که بارها هم بجرم اتهامات واهی اتهاماتی که فقط به هدف ممانعت از بسط افکار صحیح وصریح بوده محاکمه شده ،اما تاکنون ساده زیستنی که از جدش به وی رسیده ذره ای خدشه وارد نکرده .از منتقدین این شخص یک سوال خیلی ساده دارم ،کدامیک ازشما حاضرید خودروی شخصیتان پیکان سواری باشد درحالی که توانایی خرید خودروی بهتری را داشته باشید؟؟

 • ناشناس گفت:

  اصلاح طلبی تا چه حد تنزل پیدا کرده که امسال ………… خودشون رو هزینه داده این جریان میدونن متاسفم .بیا برو اقا بیشتراز این ابروی این مردمو نبر

 • farzad گفت:

  درود و صد درود به سید اطلاح طلبان استان کهگیلویه و بویر احمد؛؛مردم این استان به داشتن امثال سید رضا عسکری باید افتخار کنند .

 • درود صد درود به حاج سید رضا عسکری باید افتخار کرد به همچون انسان بزرگی …. آرزوی موفقیت.. انشاالله

 • هم دانشگاهی گفت:

  جمال سیاست چیست؟؟؟؟؟؟؟؟

  • جواب سیاست گفت:

   من به جای سید جمال پاسخ می دهم. همین که به دلایل … شما نمی توانی اسمت را بنویسی و بسنده می کنی به اسم مستعار، سیاست است . حالا فهیدی سیاست چیه ؟ برو و در بازی بزرگان وارد نشو و درست را بخوان.

 • باباکرم گفت:

  از همه تشکر می کنیم خصوصا جناب ارجمندی.
  نگران این تشکرهای خشک وخالی نباشید. نگران این باشیم امثال سیدرضا عسکری به خاطر غفلت ما دارند استحاله می شوند، شاید خود آنها هم مقصر باشند . الله اعلم

 • محمدجواد ارجمند گفت:

  آقایان سید رضا عسکری ، سید ضیاءالدین رضاتوفیقی و مهندس سید جمال الدین ارجمند اصلاح طلبان واقعی بودند ، هستند و خواهند بود. این عزیزان برای زنده ماندن افکار اصلاح طلبی در این استان متحمل هزینه های فراوانی شدند . امیدوارم که دولت آقای روحانی قدر این زحمتکشان واقعی را بداند .

  • ناشناس گفت:

   میشه بفرمایید این مهندس ارجمند متحمل چه هزینه هایی شدند؟
   دولت قدر ایشون رو بدونه یعنی باید یه پستی بده بهشون دیگه اره ؟

   • منصف باشید گفت:

    شما جرات ندارید حتی اسم خود را بنویسید ولی ایشان از اعضای اصلی و مسئول ستاد جوانان و دانشجویان آقایان خاتمی ، هاشمی ، معین ، موسوی و امسال هم مسئول ستاد استانی جوانان دکتر روحانی در استان بودند . همین بس که برای پایبندی برعقیده خود استخدام رسمی ایشان در آب و فاضلاب روستایی استان که امتیاز علمی لازم را کسب کرده بودند در دولت قبلی حذف شد. در ضمن حالا که کسانی هستند که از اصلاحات فقط نام آن را یدک می کشند و پس از پیروزی دکتر روحانی دنبال غنایم هستند حق ایشان نیست که از زحماتش قدردانی شود . در ضمن اگه تحقیق کنید متوجه می شوید که این گروه چه فشارها و نامهربانیهایی را تحمل نمودند

 • سقف اسما ن شهرمان کوتاه ست ، جانا سخن از چه می گویی ، حدیث نامکرر می شنویم والبته خود کرده را تدبیر نیست

 • سید شهرام مرتضوی گفت:

  بسی مسرور و شادمان گشتم که شیر آزادگی هنوز زنده است و احسنت می فرستم به این نویسنده عزیز که یاد و منش این بزرگوار را در زرورقی از ادب و متانت به مردمانمان هدیه کرد.

  سید رضای عزیز و دوست داشتنی،مردی از جنس صداقت و صراحت با منشی انسانی و مشی یی اصلاح طلبانه که سعی کرد،آزاده بماند گرچه آزاد نبود و آزادی بیان و پس از بیان از او وامثال او دریغ شده بود؛اما او هرگز نه نقاب زد و نه در ساحت اعتقاد قمار کرد.استوار ماند و ایستا مانده است و این گناه بزرگ این سید شریف است.در این روزگار وانفسا که معامله ذات بقا است و ماندن؛دوست فرزانه ام سید عزیز آزادگی را برگزید،و با نفی و نهی هر گونه معامله که اسارت پرور است،برتن نحیف آزادگی لباس شرافت و شجاعت پوشاند.اما دریغ و دریغ و دریغ که این روزها خرمهره به جای گوهر نشسته و گوهر از رونق افتاده. سید فرهمندمان که خاک صحنه ها خورده است و بارها و بارها برای بیداری مردمانش سرودها روایت کرده است و از سوز سرمای زمهریری ظلمت مرثیه ها خوانده است و تیرها از کمان تدبیر تدارک کرده است با نامهربانی “دایه هایی مهربان تر از مادر” زخمش عمیق تر و کشنده تر شده است.
  دیروز اغیار سد شدند که مشی اعتدال و اصلاح با مدیریت اصلاح طلبان بر ما نبارد و امروز بعض دوستان غرض مند تیشه می شوند که ریشه ریش سپیدهای جریان اصلاح طلب استان را بزنند و این همدستی و همداستانی ارتجاع و مدرنیته یا به تعبیری دیگر هم پیمانی نانوشته محافظه کاران و رفرمیستها حیران کننده و ویران کننده است. شاید در این عصر سودازده که واقعیت تلخ و منفعت شیرین شده، پله پله باورمند شویم:”آنکه به گله وحدت می بخشد گوسفندی نیست که بع بع می کند،بلکه سگی است که گاز می گیرد.”و در نبود این “سگ” تمثیلی است که عیار وحدت و اتحاد دوستان دیروز سید رضا محک می خورد. آری سید عزیز گرچه طوفان “قال” را متحد می کند اما این آرامش دریاست که “حال” آدمیان را آشکار می کند و این آشکارگی را شاکر باش، پیشانی دریا را ببوس و آرامشش را طلب کن که این ” خبر” از زبان پیر بلخ مولانا “جان” ات را فزون کرده است. عزت سید رضای عزیز مستدام و اندیشه اش مانا.

 • دنا گفت:

  متاسفانه مثل اینکه تصمیم گرفته شده ادمهای پاک و صادق اصلاح طلب در استان به کار گرفته نشوند.شاید اتاق فکر ؟ چنین تصمیمی را گرفته.

 • حسین روحانی گفت:

  چه سکوت گوشخراشی زندگی ما را فرا گرفته…نمیدانم چرا صدای این سکوت را نمیشنویم؟ایا این سکوت در محدوده ی فراصوت است یا گوشهای ما کر…؟

پربازديد