تاریخ درج خبر : 1392/01/27
کد خبر : ۱۳۸۷۹
+ تغییر اندازه نوشته -

استاندار: هفته آینده قیمت دقیق شن و ماسه مشخص شود

سایت استان: استاندار کهگیلویه و بویراحمد گفت: طی یک هفته آینده باید قیمت دقیق شن و ماسه مشخص شود؛ تا بعد از تصویب در جلسه تنظیم بازار قیمت نهایی نیز اعلام گردد.

سید حسین صابری در کمیته ساماندهی کارخانه‌های شن و ماسه کهگیلویه و بویراحمد نحوه برداشت شن و ماسه از رودخانه‌های فصلی را مهم تلقی کرد و گفت: ساختار رودخانه‌های فصلی به گونه‌ای است؛ که اگر برداشت شود بهتر است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد اظهار کرد: با رعایت اصول و قوانین برداشتن شن و ماسه از رودخانه‌های فصلی بلامانع بوده، از این رو رعایت حفظ محیط زیست ضروری بوده و اگر کارخانه در محدوده رودخانه فصلی ایجاد شده؛ باید حریم راه، مسائل میراث فرهنگی،جنگل و بافت روستا نیز رعایت شود.

صابری؛ با بیان اینکه کارخانه‌های شن و ماسه باعث بروز آلودگی و ایجاد گرد و غبار می‌شوند؛ به کارخانه‌داران شن و ماسه پیشنهاد کرد: به منظور جلوگیری از آلودگی‌های ناشی از فعالیت بی‌رویه آنها با نصب آب‌افشان می‌توان جلوی آلودگی را گرفت؛ از این رو کارخانه‌ها باید نحوه برداشت را رعایت کنند.

ابطال مجوز سه کارخانه‌ شن و ماسه در پاتاوه، کتا و مختار

وی؛ در پی آلودگی و موانع ایجاد شده برخی کارخانه‌ها در مناطق حوزه بویراحمد اذعان کرد: ادارات محیط زیست، منابع طبیعی، صنعت و معدن، برق، بنیاد مسکن و آب منطقه‌ای باید مجوز کارخانه‌های «مختار»، «پاتاوه» و «کتا» را ابطال کنند.

این مسئول وجود نعمت‌های طبیعی و خدادادی در کهگیلویه و بویراحمد را به نسبت دیگر استان‌ها بیشتر دانست و گفت: در کدام استان کشور به اندازه این استان آب و جنگل وجود دارد؛ با ساماندهی و استفاده بهینه از منابع خدادادی، این استان می تواند از استانی مثل اصفهان و .. بهتر شود.

مسئول ارشد اجرایی در کهگیلویه و بویراحمد با تاکید به متولیان امر در آنالیز کردن شن و ماسه رودخانه‌ای و کوهی اذعان کرد: با وجود چهار ایستگاه شن و ماسه کوهی در این استان قیمت دقیق شن و ماسه تا یک هفته آینده مشخص شود تا در جلسه تنظیم بازار تصویب و قیمت نهایی اعلام شود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد