تاریخ درج خبر : 1392/08/28
کد خبر : ۱۳۹۵۸۰
+ تغییر اندازه نوشته -

پاسخی به “اصلاح طلبان دهدشت به خود بیایند”

سایت استان: در پی درج مطلبی با عنوان ” اصلاح طلبان دهدشت به خود بیایند” یکی از کاربران سایت استان با نام مستعار “انصاف” یادداشتی را برای ما فرستاده است که در پی می آید:

14922129_6409984beced

روزی پسری درویش با پسری توانگر بر سر گور پداران خود نشسته و از از احوال پدران خود در آن جهان می گفتند. توانگر گفت : قبر پدر من از مرمر پوشانده شده و درونش کاشی های چینی وکف اش از سنگهای گرانقیمت آنچنانی است و گور پدر تو فقط مشتی خاک است ، پدر من را با پدر تو چه نسبتی است؟ پسر درویش گفت : تا پدر تو از میان آنهمه سنگ بخواهد بیرون بیاید ، پدر من رفته و به بهشت رسیده. این حکایت زیبا که از سعدی بزرگ نقل شده نقبی است به اصلاح طلبان شهر دهدشت که خود را در میان سنگها محبوس کرده اند و فریب زیبایی گور خود را می خورند ، غافل از آنکه فقیران خرد و اندیشه در این میان گوی سبقت را ربوده اند و به بهشت رسیده اند.

دلیل اصلی نوشتن این مطلب نقدی است به مطلبی منتشر شده در سایت استان به نام “اصلاح طلبان دهدشت به خود بیایند” که اگرچه نویسنده در ابتدا قصد خود را به روشنی بیان کرده اما غفلت از اینکه گاهی ممکن است کسانی فقط به دنبال عیب جویی باشند و در ذات مطلب نقیصه ای را بیابند که آنها را برنتابد و از همان نکته استفاده برده و از اصل ماجرا غافل شوند.

این مساله که بحث اندیشه چپ و راست ایرانی (نه چپ و راست جهانی ) در میان سیاسیون شهر دهدشت همیشه داغ بوده و شاید بیش از شهرستانهای دیگر استان به این مساله دامن زده شده ، وقتی به انحراف کشیده شد که عده ای سود خود را در اختلاف و تفرقه افکنی بین سران چپ شهر دهدشت جسته و الحق که بسیار هم مستفیذ شدند. اما جای تعجب آنجاست که دوستان نتیجه این تفرقه را در میان سران خود در مرکز(پایتخت) دیدند ولی در کَتشان نرفت و اصرار ورزیدند که مرغ یک پا دارد و هیچکس راضی نشد سرسوزنی از مواضع خود پایین بیاید و مردم بیچاره فدای این اختلافات جزئی شدند.

بی شک همه منطقیان ، لاهوتی و حجت الاسلام سیدرضا موسوی را می شناسند، مواضعشان را می دانند و از سوابقشان خبر دارند و در همفکری آنان با جریان اصلاح طلبی (چپ ایرانی) شکی ندارند.این دوستان باید بدانند که ادامه این اصرار ورزی تنها منجر به حذف آنها خواهد شد و با ادامه این روند ، باید دیر یا زود میدان را خالی کرده و عرصه به جوانترهایی واگذار شود که دغدغه هایشان زندگی مردم است نه بحثهای پیش پا افتاده عصر حجری. اگر پیامکی از محمود منطقیان به کسی رسیده نباید به خاطر آن جنجال به پا شود و برای دفاع از منطقیان ، لاهوتی مورد نقد و سرزنش قرار گیرد . روزی در دانشگاه پیام نور با استاد لاهوتی هم سخن شدم و از رنجهایش برایم گفت ، از تلاشی که برای نامیدن خیابان دکتر شریعتی دهدشت به این نام در مقابل تندروها از خود نشان داد و بسیاری دیگر از رنجها و مشقتهایی که در این راه تحمل کرد و خم به ابرو نیاورد. محمود منطقیان را هم در سخنرانی آتشینش در بهمئی شناختم و میدانم که چه انسان صادق و به تمام معنا شریفی است ، که خردلی دوز و کلک در وجودش پیدا نمی شود. باید بدانیم که این عزیزان هزینه های گزافی در راه اندیشه و آرمانی که انتخاب کردند ، پرداخته اند و انصاف نیست که با بزرگان و پیشکسوتان قوم اینچنین جفا پیشه کنیم. برادری همه ثابت شده ، حالا باید دنبال ارث و میراثی باشیم که از جریان اصلاحات به ما رسیده نه اینکه هنوز دعوای اثبات برادری سرخرمن باشد و سازش برای روزهایی باشد که دیگر دیر شده و به فکر نوشدارو بعد از مرگ سهراب باشیم. حجت الاسلام سیدرضاموسوی را هم فراموش نکنیم ، چرا که ایشان تنها روحانی شهرستان کهگیلویه بودند که از بدو انقلاب و حتی پیش از انقلاب در تلاش و مبارزه بود و همیشه هم مشی اصلاح طلبی داشته ولی از بد حادثه فراموش شده ، چون که تریبونی نداشته که در آن فریاد بزند و خود را اثبات کند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • فریدون گفت:

  جای بسی تاسف است که تهمت ناروا به آقای منطقیان توسط کسی صورت گرفته که ……………. دارد و چندبار در اثربداخلاقی هایی که از او سر زد ……….. و امروز هم با دروغ پردازی و شایعه پردازی فضای اجتماعی را مسموم می کند. کسوتی بدون علم به ……. و خورشید را در وسط آسمان و در برابر چشم مردم انکار می کند. آقای منطقیان و دوستانش برای اقای روحانی ستاد تبلیغاتی تشکیل دادند و ایشان ( منطقیان) در برابر جمع کثیری از مردم به حمایت از اقای روحانی سخنرانی کرد ان وقت این آدم که به لباس خود هم بی اعتناست و نمی داند که این تهمت ها مایه رسوایی ست و ایشان را متهم می کند که از رضایی حمایت کرده است، راستی اگر کسی از رضایی حمایت می کرد چرا در برابر جمعیت کثیری در حمایت از اقای روحانی سخن گفت درحالی که همین شخص تهمت پراکن خود در حین سخنرانی حاضر بود. راستی این ها می خواهند با این بی تقوایی ها و کتمان حقایق به کجا برسن خدایا به تو پناه می بریم از دست بعضی از بندگانت

 • فرهنگ دوست گفت:

  پدید آورندگان 24 خردادآنچنان غرق در خوش خیالی نباشندکه خود را همیشه پیروز پندارندخود محوریها باعث نشود که اختلافات ادامه یابدنگذاریدلذت پیروزی درخشان 24 خرداد از خاطره ها پاک شود باند بازیها وخود محوریهاموجب نشود تا اصلاحات منشعب شوند که این انشعاب موجب انسجام وقوت گرفتن جناح شکست خورده در انتخابات ریاست جمهوری و در نتیجه برنامه ریزیهای کلان آنان برای تجدید قوا وتسخیر آرادر انتخابات مجلس دهم گردد .

 • . گفت:

  بنام خدا .اگر چه میدانم این کامنت بکام خیلی ها تلخ خواهد آمد.وچون بنده از دوستان آقای منطقیان ولاهوتی هستم با نام مستعار آنرا گذاشتم . اما بعد–اینرا بدانید که خیانتی که اصلاح طلبان خود بخود کردند . وآنهم به وسیله سردمداران وبزرگان این جریان در کهگیلویه حالا دانسته یا نادانسته بر اساس غرور ومنیت خواهی دوکاندید مورد نظر که هچکدام از غرور کاذب خو نکاسته وآن شدکه نباید میشد. وچنان شد .که موحد- اصلاح طلبان را به قهقرا برد وبعد از شانزده سال نمایندگی کهگیلویه و چهار سال نمایندگی بهبهان بادبه غبغب انداخت وخود را سناتور خواند.( وسرود گویان) او در هر کوی وبرزنی به ریش اصلاح طلبان ودیگران خندیدند .سید قادر لاهوتی و محمود منطقیان با چند معلم وکارمند با حقوق ناچیز کارمند وبقیه مرد م فقر زده به امید پیروز ایندو خواب وغذا رابرخود حرام داشته درحالیکه جواب مسئله از قبل پیدا بود هفتاد وپنج هزار رای دونفر در برابر چهل هزاررای از موحد چهرهای شکست نا پذی ساخت . اگر دوستان که نام بردیم هنوز دارای این افکار هستند . باید نیروهای اصلاح طلب بنشینند وروی فرد سومی توافق کنند . وگر نه با توجه به اصطلاح لری( تا مال دراین واره اره من ایداره) وآقایان لاهوتی ومنطقیان همچنان باید سماق بمکند.ما از شما تقاضا داریم بخاطر مردم نه بخاطر خودتان از خر شیطان پایین بیایید.وکار نکنید که نیروها اصلاحات علیه شما اطلا عیه بدهند و شما با توجه به احترامی که بین همه دارید خدای ناکرده بی احترامی شود خودتان بنشنید وروی نفر سومی توافق کنید . واین تفرقهای که بین نیروها افتاده عاملش شما دونفرهستید. وما نیروهای اصلاحات دیگر اجازه نمیدهیم که شما باما چنین کنید. در دور اول بزرگواری. نیروهای موحد علنا” از بزرگواری حمایت کردند. و اصلااحاتیان را موردتمسخر ونیروهای بزرگوار هم برعکس در زمانیکه احساس خطر کردند از موحد حمایت کردند.وتفرقه بین مردم هرکدام دیگری رامتهم میکند.درحالیکه موحد وبزرگواری هردو یکی هستند ومنافع مشترک.ما اکنون داریم خسارتهای این بیست چهارسال ندانم کاریهای گذشته را میدهیم که نه جاده داریم ونه صنعت ونه رفاه و آسایش.

 • . گفت:

  بنام خدا .اگر چه میدانم این کامنت بکام خیلی ها تلخ خواهد آمد.وچون بنده از دوستان آقای منطقیان ولاهوتی هستم با نام مستعار آنرا گذاشتم . اما بعد.اینرا بدانید که خیانتی که اصلاح طلبان خود بخود کردند . وآنهم به وسیله سردمداران وبزرگان این جریان در کهگیلویه حالا دانسته یا نادانسته بر اساس غرور ومنیت خواهی دوکاندید مورد نظر که هچکدام از غرور کاذب خو نکاسته وآن شدکه نباید میشد. وچنان شد .که موحدی که اصلاح طلبان وگروهی تحت عنوان حزب را به قهقرا برد وبعد از شانزده سال نمایندگی کهگیلویه و چهار سال نمایندگی بهبهان بادبه غبغب انداخت وخود را سناتور خواند. وسرود گویان او در هر کوی وبرزنی به ریش اصلاح طلبان ودیگران خندیدند .سید قادر لاهوتی و محمود منطقیان با چند معلم وکارمند با حقوق ناچیز کارمند وبقیه مرد م فقر زده به امید پیروز ایندو خواب وغذا رابرخود حرام داشته درحالیکه جواب مسئله از قبل پیدا بود هفتاد وپنج هزار رای دونفر در برابر چهل هزاررای از موحد چهرهای شکست نا پذی ساخت . اگر دوستان که نام بردیم هنوز دارای این افکار هستند . باید نیروهای اصلاح طلب بنشینند وروی فرد سومی توافق کنند . وگر نه با توجه به اصطلاح لری( تا مال دراین واره اره من ایداره) وآقایان لاهوتی ومنطقیان همچنان باید سماق بمکند.ما از شما تقاضا داریم بخاطر مدم

 • . گفت:

  بنام خدا .اگر چه میدانم این کامنت بکام خیلی ها تلخ خواهد آمد.وچون بنده از دوستان آقای منطقیان ولاهوتی هستم با نام مستعار آنرا گذاشتم . اما بعد.اینرا بدانید که خیانتی که اصلاح طلبان خود بخود کردند . وآنهم به وسیله سردمداران وبزرگان این جریان در کهگیلویه حالا دانسته یا نادانسته بر اساس غرور ومنیت خواهی دوکاندید مورد نظر که هچکدام از غرور کاذب خو نکاسته وآن شدکه نباید میشد. وچنان شد .که موحدی که اصلاح طلبان وگروهی تحت عنوان حزب را به قهقرا برد وبعد از شانزده سال نمایندگی کهگیلویه و چهار سال نمایندگی بهبهان بادبه غبغب انداخت وخود را سناتور خواند. وسرود گویان او در هر کوی وبرزنی به ریش اصلاح طلبان ودیگران خندیدند .سید قادر لاهوتی و محمود منطقیان

 • فرشیدعزیزی گفت:

  با سلام.( این کامنت را در مطلب “اصلاح طلبان دهدشت به خود بیایند” نیز موجود است.
  متاسفانه اگر در طیف مخالف اصلاحطلبان باشی خیالت راحت تر است تا در دار و دسته یکی از ادعاداران اصلاحاطلبان باشی زیرا بقیه داردسته اصلاحطلبان چنان بر ضدت میشوند که گویی …
  متاسفانه اصلاحطلبان خودشون هم نمی دانند جنگشون و رقابتشون با کیه و همین امر با ترکیب غرور و خودبینی و انحصارطلبی باعث دو دور پیروزی موحد بر اثر نفاق بین اصلاحطلبان شد.
  خیالتان راحت که نسل جدید اصلاحات تاب این نفاق ها و غرور و خودخواهی و تمامیت خواهی بعضی ها که اندیشه اصلاحطلبی واقعی (یعنی اصلاح جامعه به سوی تکامل) و فقط پنج نفر دور خود دارند و سر مجموع رایشان دویست رای نمیشود و تنها بر اساس اینکه اولین ها بودند باعث چهره شدنشان شده و از رابطه با بعضی افراد برخوردارند و تنها هدفشان کسب کرسی قدرت و مدیریت است را ندارند و در صورت ادامه چنین برنامه هایی که فقط باعث از بین رفتن فرصت های صحیح برای جامعه داری میشود گزینه های دیگری پیدا خواهند کرد.
  ضمنا مگر در دهدشت افراد سیاسی کم داریم که همه منتظر ورود قدیمی ها هستند؟؟!! ما باید از غربی ها درس زندگی و سیاست بیاموزیم: اگر کسی دوران سیاسی قانونی اش تمام شد دوباره راه بندان دیگران نمیشود و راه را برای افراد جدید با ایده های حدید باز میگذارد یا کسی که نتوانست پس از یکی دو دور موفق شود میداند که گزینه مناسب نیست و به هم تیمی اش یا هم اندیشه ایش اجازه ورود میدهد و حمایت میکند.
  دوران عملی آقایان منطقیان و لاهوتی و در طرف مقابل آقایان موحد و بزرگواری به پایان رسیده و وقت آن شده که خون تازه وارد رگ های اجرایی و عملی سیاست شود و افراد جوانتر و با دانش روز ابتکار عمل را به دست بگیرند و دوستان محترم مذکور باید وارد مرحله راهبری سیاسی طیف و تشکیلات خود شوند تا حرمتشان ابدی شود.
  برای گزینه یک جناح شدن باید از انتخابات درون تشکیلاتی استفاده کرد تا توافق باشد تا به اعضا حرمت گذاشته شود و باعث تقویت اتحاد بین نیروهای اصلاحات شود در غیر اینصورت همه دارای ادعا و غرور و برد اجتماعی هستند و خود را مناسب میدانند.

  • ناشناس گفت:

   جناب ….. این یک مساله داخلی اصلاح طلبان است و دخلی به شما ندارد .
   لطفاً سنگ اندازی و تفرقه پراکنی نکنید و سعی نکنید با نزدیک شدن به اصلاح طلبان افکار تفرقه انگیزتان را گسترش دهید.

 • سعید گفت:

  سید رضا‏!‏‏!‏‏!چرا سی رضا را فراموش نکنیم‏!‏‏!‏‏!‏؟؟؟حتمأ به دلیل کارنامه بسیار بسیار پرافتخارش در ۱۰سال اخیر،واقعأ شرم آوره

پربازديد