تاریخ درج خبر : 1391/05/21
کد خبر : ۱۳۹۶
+ تغییر اندازه نوشته -

تولیدات کشاورزی استان، به نام دیگر استانها به خودمان فروخته می شود

رئیس سازمان تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد گفت:‌ تولیدات کشاورزان کهگیلویه و بویراحمدی با مارک استان‌های همجوار و به نام آن‌ها با قیمت‌های گزاف به خود مردم این استان فروخته می‌شود.

جهان رستمی اظهار کرد: عدم همکاری کشاورزان و تولیدکنندگان این استان و همچنین عدم شناخت آن‌ها از بازار موجب شده تا نه تنها کشاورز از زحمات خود سودی نبرد بلکه مصرف‌کنندگان نیز تولیدات استان خود را به قیمتی گزاف بخرند.

وی به فارس گفت: در روزی که قیمت ۷۰۰ تومان برای سیب این استان از سوی سازمان تعاون روستایی به کشاورز برای خرید محصولش در محل باغ اعلام می‌شود، کشاورز ما با صرف هزینه‌های حمل و نقل، سیب خود را در بازارهای خوزستان به قیمتی زیر ۵۰۰ تومان می‌فروشد که این ناشی از فرهنگ بدی است که در این استان جا افتاده است.

رستمی به احداث بازارچه تعاون روستایی در مرکز شهر یاسوج اشاره کرد و گفت: این بازارچه می‌تواند محل مناسبی برای فروش و عرضه مستقیم محصولات کشاورزان و روستائیان باشد و ما آمادگی واگذاری غرفه‌های این بازارچه را به تولیدکنندگان و کشاورزان داریم.

رئیس سازمان تعاون روستایی کهگیلویه و بویراحمد یادآور شد: این بازارچه به صورت دائمی در همه ایام سال، کالاهای خوراکی و اساسی مورد نیاز مردم را با ۱۰ تا ۱۵ درصد زیر قیمت بازار عرضه می‌کند که لازم است تولیدکنندگان و مصرف‌کنندگان از این فرصت برای جا افتادن فرهنگ آن بهره ببرند.

وی در ادامه احداث سردخانه را در کهگیلویه و بویراحمد از نیازهای مبرم این استان دانست و عنوان کرد: محصولات این استان در سایر استان‌ها در سردخانه‌ها نگه‌داری می‌شود و بعد از آن به خود مردم این استان فروخته می‌شود، در صورتی‌که اگر در این استان سردخانه کافی بود، چنین مشکلی وجود نداشت.

این مسئول در استان کهگیلویه و بویراحمد، فرهنگ سردخانه‌داری را هم مهم دانست و تاکید کرد: البته در همین دو سردخانه‌ای که در استان وجود دارد نیز کشاورزان استقبالی از آن نمی‌کنند.

رستمی تصریح کرد: سردخانه ۲ هزار تنی تعاون روستایی با ظرفیت نیمه، پر می‌شود و سردخانه سی‌سخت تعطیل است.

وی اذعان داشت: به کشاورز می‌گوییم در زمانی که محصول زیادی روی دستش وجود دارد و بازار کششی ندارد، محصولات خود را در سردخانه نگه‌داری کند تا در موقع نیاز مردم وارد بازار شوند، ولی به علت نبود این فرهنگ، استقبالی نمی‌شود.

 

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد