تاریخ درج خبر : 1392/08/29
کد خبر : ۱۳۹۷۳۵
+ تغییر اندازه نوشته -

خداحافظ آقای نماینده!

امسال ده سال می‌گذرد از روزهایی که “سیدباقر موسوی” اسطوره تکرار ناشدنی اصلاح طلبان بویراحمد در آستانه مجلس هفتم از صحنه رقابت خارج شد و پس از رد صلاحیت برای همیشه از یاسوج رفت.

به گزارش سایت استان، اصلاح طلبان بویراحمد نباید فراموش کنند که اگر “دوستی” را استاندار تکرار ناشدنی می‌دانند و اگر نسبت به سالهای اواخر دهه هفتاد و اوایل دهه هشتاد حسی نوستالژیک دارند و آن سالها را برای نسلهای دوران بعد اتوپیای اصلاح طلبان می دانند همه و همه را مدیون مردانی هستند که در آن سالها مردانه اصلاح طلب بودند و بی هیچ ترسی از آرمانهای خویش دفاع می کردند. اصلاح طلبانی واقعی نه اصلاح طلبانی با صیغه موقت!

DSC01117

نگاهی به زندگی غلام محمد زارعی نشان می دهد که وی اگر چه در دو دوره انتخابات از حمایت کامل اصلاح طلبان برخوردار بوده است اما این حمایت نه به خاطر افکار و منش اصلاح طلبی وی که به خاطر افراطی بودن رقیب اصولگرایش بوده است. و گرنه اگر قرار بر اصول گرایی باشد غلام محمد زارعی برای احمدی نژاد ستاد زد و اتفاقا رئیس ستادش شد و نیروهای اصلی اصولگرایان و احمدی‌نژادی‌های واقعی (حاج دهراب پور و …) همیشه و در هر جا همراه حاج زارع بودند.

این در حالی است که همراهان هدایت خواه بیشتر از آنکه اصول گرا باشند از احزاب سنتی جناح راست بودند (علیمحمد دانشی مسئول حزب موتلفه، خلیفه خلقی‌پور، حسن زاده و …) . در واقع برای روشن تر شدن مواضع غلام محمد زارع کافی است مجسم کنیم که اگر پیروز انتخابات 24 خرداد قالیباف و یا جلیلی بود زارع چه مواضعی در مقابل وزرای آنها و همچنین تصمیمات دولت داشت .آیا جز این بود که به مراتب بسیار شدید تر از الانی که گاهی از دولت روحانی حمایت می کند از آنان حمایت می کرد؟

اصلاح طلبان بویراحمد راهی ندارند جز اینکه به خود بیایند و برای بازسازی واقعی خود و بازگشت به دوران طلایی شان از فرصت به دست آمده که پس از رای آوری آقای دکتر روحانی و باز شدن فضای اجتماعی و سیاسی به وجود آمده است(که یقینا در انتخابات مجلس آینده هم به همین گونه خواهد بود) با سرمایه گذاری بر روی نیروهای وفادارشان با چشمانی باز به میدان بهارستان تهران بیاندیشند و 24 خرداد را کامل تر کنند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • هادی گفت:

  با سلام خدمت همه همشهری های عزیزم شهر یاسوج.بهترین نماینده ای که در طی این جند سال پا به عرصه انتخابات گذاشته کسی نیست جز غلام محمد زارعی مردی که استان را از فلاکت در آورد ار همه جناهها به خصوص اصلاح طلبان استفاده کرده و کسی هست که پوز هدایت خواه و بهرامی که نمیتواند دو کلمه حرف بزند را به خاک مالید.زارعی مرد عمل.

 • علی گفت:

  …… ضعیفترین نماینده دوران استان ماست. بدون شک

 • باز نسشته گفت:

  اولا مهندس داریوش دیودیده از جبه اصلاح طلبان است و رد صلاحیت ایشان در مجلس هشتم مشخص این انر است .دوما ایشان مدیری لایق و خوشفکر است که صنعت نابود استان را کمی جان بخشید.

 • بنگال گفت:

  باعرض سلام خدمت همه دوستان .دوستان من تعجب میکنم از این سردرگمی شما از نبود کاندیدای اصلاح طلب .دوستان مگه آقای مهندس بهرامی رو فراموش کردین مگه ایشون اصلاح طلب نیست تازه تو بار اول هم رای خیلی خوبی آورد مطمئنا اگر ترس از قبولی هدایت خواه نبود و مردم به زارع رای نمیدادند احتمال پیروزی مهندس بهرامی خیلی زیاد بود .درضمن ایشون کارنامه قابل قبولی تو شهرداری داشتن و اگر کمی انصاف داشته باشیم میبینیم کارنامیه ایشون در شهرداری بهتراز کارنامه اقای زارع به عنوان نماینده هستش . پس بهتره ایشونوهم مد نظر داشته باشیم زیرا که قابلیتهای خوبی داره

 • تقوی گفت:

  اسطوره تکرار نشدنی یعنی چه؟؟قرنهاست که از دوران اسطوره سازی و اسطوره تراشی فاصله گرفته ایم.نیروهای جوان و با استعداد فراوانی داریم که باید به آنها میدان بدهیم تا بدرخشند و قابلیتهای خود را به نمایش بگذارند.این چه ارتجاع و جاهلیتی است که همه نگاهش به گذشته است؟؟هنوز سخن از چند چهره ثابت که تاریخ مصرفشان هم گذشته، دامان ما را رها نکرده است.این واپسگرائی تا کی ادامه خواهد داشت؟؟استعدادهای جدید را کشف کنید و به آنها امکانات بدهید تا جامعه در مسیر ترقی و پیشرفت بیفتد.

  • دنا دنا گفت:

   دوست عزیز، بزرگی مثل اصالت هیچ وقت گم نمیشه و تاریخ مصرف هم نمیشه براش تعیین کرد و تا سالها بعد از مرگ هم ازش حرف میزنند، شما با این حرف میخواهید این حقیقت رو نادیده بگیرین و البته شاید خودتان را تسکین دهید ولی بدانید سید باقر موسوی اسطوره ای تکرار نشدنی است.

 • محقق اینده نگر گفت:

  در پاسخ به اقای بیطرف باید بگویم اگر چه زارع نسبت به انتخاب مدیران بد عمل کرد وتکیه به اصلاح طلبان نمود که اصلاح طلبان ان را در انتخابات بعدی تنها خواهند گذاشت ولی برگ برنده با اقای هدایت خواه خواهد بود کسانی که قبلا تایید صلاحیت نشده اند دیگر نمیتوانند وارد میدان شوند واصلاح طلبان چهره شاخصی دیگر ندارند پس بهتر است بیخودی رویا نبینی

 • شب گفت:

  درود بی پایان بر سید باقر موسوی،

 • دلسوز گفت:

  انتخاب زارع از طرف مردم دست ردی بود بر سینه افراطیونی همچون هدایتخواه وگرنه زارع از طرف مردم بعنوان فرد شایسته انتخاب نشد، ……………………………………..; در تاریخ ۳۵ساله بعد از انقلاب مردی به بزرگی “سید باقر موسوی جهان آباد” در استان زاده نشد. امیدواریم حق را به حق دار بدهند و اجازه بهره بردن از این شخصیت را به ما بدهند تا شاید مرهمی شود بر دلهای پر دردمان… یادش بخیر

 • اگاه گفت:

  اقای زارع باحمایت مدیران ضعیف مانند دیودیده که هنوزمعلوم نیست جزء چه حزبی است وصنعت استان راباچالش ورکودمواجه کرده نشان دادکه تدبیرواقتدارلازم رابرای نمایندگی ندارد

 • منطقی گفت:

  باتوجه به عملکرد زارع یقینادوربعدبه بهارستان نخواهدرفت.مردم بویراحمدبایدتدبیرجدیدی بیندیشند.نماینده دوربعد یادکترفتاح محمدی خواهدبودیاباقرموسوی

 • بیطرف گفت:

  اتفاقا درآینده دریاسوج اصلاح طلبان در دهدشت کارگزاران (موحد)ودر گچساران هم نماینده فعلی ملاغلامرضا تاجگردون برنده انتخابات هستند

 • دانشجو گفت:

  شما قبل از این هم از غلط ها زیاد می کردید.
  کار نداره این گوی واین میدان.بفرماید داخل میدان

  • ناشناس گفت:

   به قول مطهری اگر شورای نگهبان بگذارد چهره های شاخص بیایند نشانتان خواهیم داد

 • امام زاده علی (ع) گفت:

  ایکه در این ده سال چه بر ما گذشت ناجی و مرد میدان عمل فقط سید باقر موسوی

 • منفعت طلبی گفت:

  از جمع چند نفره کاندیداهای اصلاح طلب یاسوج در سال 86 سه نفر تایید صلاحیت شدند اما عده ای منفعت طلب به بهانه اینکه این آقایان کم تجربه هستند و ممکن است رای کمی بیاورند با تحریک سران احزاب اصلاح طلب مانع حمایت از آنها شده و خود به سوی آسپار و زارع پناهنده شدند . حتی سایر کاندیداهای رد صلاحیت شده از یک تبریک خشک و خالی به این دوستان دریغ ورزیدند. تا زمانیکه چنین خودخواهیهایی در بین اصلاح طلبان هست امیدی به موفقیت نیست . بهانه آنها شکست دادن هدایتخواه بود اما برای اینکار هزینه بسیار زیادی متحمل شدند و امروز با دستهای خالی نظاره گر اعمال زارع هستند . به امید روزی که دیگران را مقصر ندانسته و با همدلی از اشتباهات گذشته درس گرفته و آینده ای روشن را برای تفکر اصلاح طلبی ترسیم نماییم .

 • بهاء الدین گفت:

  به نظر من نماینده هایی که دور بعد از استان وارد بهارستان میشن‏؛آقای دکتر غلامرضا تاج گردون از گچساران،آقای حاج محمد موحد از کهگیلویه‏(یا حاج عدل هاشمی‏)‏ و جناب آقای غریب پور از بویراحمد هستند.
  به این میگن یه ترکیب فوق العاده
  به امید اون روز 

پربازديد