تاریخ درج خبر : 1392/08/29
کد خبر : ۱۳۹۸۰۰
+ تغییر اندازه نوشته -

بزرگواری به چه فکر میکند؟

سایت استان: سیروس رئیسی
آقای بزرگواری به تازگی، برخی از منتقدانش را افراطی خوانده است و به کارگزاران دولت روحانی توصیه می کند که از مشورت “افراطیون و چاپلوسان” خودداری کنند.

80771224-4712792

 

او در مصاحبه با یکی از سایت های خبری استان گفته است” از مدیرانی که هم اکنون در دولت یازدهم در کهگیلویه و بویراحمد منصوب شده و یا در آینده منصوب می شود مصرانه می خواهیم از چاپلوسی چاپلوسان و افراط افراطیون با سلایق مختلف سیاسی دوری بجویند”. چرا آقای بزرگواری چنین سخنی گفته است؟ آیا او می خواهد دولتی که آن را به مبارزه با چماق لری تهدید کرده بود نصیحت کند یا برنامه دیگری در سر دارد؟
او در ادامه مصاحبه اش گفته که” شنیده می شود برخی از افراد که جایگاهی در حوزه مشورتی ندارند در تلاشند با مدیران کل و شهرستانی برای برخی از انتصابات زیرمجموعه ها وارد شور و مشورت شوند که این اقدام سبب پایین آمدن ” شآن ” و جایگاه مدیران دولت و تدبیر در کهگیلویه و بویراحمد می شود”.
به راستی او چه فکری در سر دارد که به جای نشان دادن چماق لری از در نصیحت و توصیه وارد شده است؟
آقای بزرگواری در این مصاحبه کارگزاران دولت در استان را مخاطب خود قرار داده است و به آنان توصیه هایی کرده است. او می خواهد مدیران در عزل و نصب ها به توصیه های وی توجه کنند و به عبارتی روشنتر او می خواهد دوستان و نزدیکان سیاسی اش را همچنان در راس امورات دولتی در شهرستان های کهگیلویه، چرام، لنده و بهمئی نگه دارد یا افراد مورد نظر خود را در این شهرستان ها به کار گمارد تا از این رهگذر بتواند برای دور بعدی انتخابات مجلس شانسی داشته باشد.
“نماینده شهرستان های کهگیلویه ، بهمئی ، چرام و لنده در مجالس هشتم و نهم شورای اسلامی
تاکید کرد که گروههای غیرقانونی و افراطیون طیف اصلاح طلب قصد دارند با دخالت در انتصابات ، مدیران جدید دولت یازدهم را در این استان وارد حاشیه کنند”.
وی افزود: “افراطیون اصلاح طلب خواستار موفقیت دولت تدبیر و امید نیستند و با دخالت بیجا ، نادرست و غیرقانونی در انتصابات ، قصد دارند عقده های گذشته خود را در این دولت خالی کنند هرچند که مطمئن باشند نمی توانند در روند خدمتگزاری دولت اعتدال به مردم در کهگیلویه و بویراحمد خللی وارد کنند”.

*چگونه دولت روحانی می تواند برعلیه خودش باشد؟

انتخابات مجلس در کهگیلویه پدیده پیچیده ای است و عوامل و عناصر متعددی در پیروزی نامزدها دخیل هستند اما به نظر می رسد سه عامل طوایف، سازمان های دولتی و جناح های سیاسی در آن نقش درخوری دارند. هرچند سازمان های دولتی از نظر قوانین حق دخالت در سیاست و انتخابات را ندارند اما ساختار اداری استان به گونه ای است که دیوانسالاری می توانند نقش احزاب را برای بسیج افراد به نفع شخص خاصی برعهده گیرند. در واقع این نقش پنهان دیوانسالاری دولتی است که به کمک سیاسیون آمده و با تعیین روسای ادارات از سوی نمایندگان مجلس، آنان را در کسب پیروزی های بعدی یاری می رساند. روسای ادارات که معمولا نقش مهمی در بسیج سیاسی و جلب آرای اطرافیان دارند از این نظر جزو بازیگران سیاسی محسوب می شوند علاوه بر آنکه در اموری مانند واگذاری امتیازات، بودجه های عمرانی، پیمانکاری ها، استخدام ها و … به نفع شخص مورد نظر موثر واقع می شوند.
با توجه به اینکه آقای بزرگواری در این مصاحبه به مدیران دولتی توصیه هایی می کند که با دیگران مشورت نکنند (برای عزل و نصب ها) معلوم است که می خواهد این فاکتور مهم را در اختیار بگیرد در حالی که آقای بزرگواری یکی از نمایندگانی است که بیشترین مخالف ها را با دولت آقای روحانی داشته است و حتما خواهد داشت.
آیا به راستی آقای خادمی که نماینده دولت اعتدالگرای روحانی در کهگیلویه و بویراحمد است می تواند تیشه به ریشه شاخه ای بزند که خود بر روی آن نشسته است؟ آیا درصورتیکه دوباره بزرگواری به مجلس راه یابد دولت روحانی به راحتی می تواند به مسیری که در سیاست خارجی انتخاب کرده ادامه دهد؟ آیا بزرگواری آرایش را به نفع سیاست های اعتدالگرای روحانی به سبد خواهد ریخت یا به نفع کسانی فعالیت خواهد کرد که آرزوی شکست اعتدالگرایی در تاریخ سیاسی ایران را دارند؟

(مطلب منتشر شده نطر شخصی نویسنده محترم می باشد و انتشار آن در سایت استان به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نمی باشد)

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • محمد گفت:

  وای وای وای ایماچع کنیم ودس بزرگواری خدایازودتردور ه شوتموم کن تادیه خبری ازش نبینم ابرومونه نابودکه

 • یاسمن گفت:

  تورو خدا جمع کت کاسه کوزتو با فکر کردنت به چی فکر میکنه حتما میخاد دوباره با صحبت کردنش گند بزنه به کهگیلویه مثل چماق لری

 • همشهری گفت:

  فکرجاه طلبانه -وبهادادن به هوای نفس وشهوت قدرت دوام ندارد وبه امید خدا بااین تفکری که دارد سایه شوم وحضور این جماعت از سر حوزه کهکیلویه وچرام وبهمئی ولنده برداشته خواهدشد-شما را به فاطمه زهرا (س) به روسای ادارات وسازمانهای دولتی ونیروها یش نگاه کنید(طایفه ونزدیکان )
  برای خودش مافیا تشکیل داده

 • سید روشنگر گفت:

  اواصلا نمیتواند فکر کند وفقط بداهه گویی میکند!

 • بی غرض گفت:

  روسای منصوب شده در ادارات شهرستانهای حوزه انتخابی اقای بزرگواری برمبنای فامیلی ونه چیز دیگر بخصوص در دهدشت وچرام گزینش شده اند ؟؟؟؟اگر به قواعد بازی سیاسی اعتقاد دارد واگر رای مردم تعیین کننده است و اگر مبتا ی ا نتخاب مسولین اخرین مراجع به نظر مردم باشد اگر مردم صاحبان اصلی سیاست ها و خط ومشی ها باشند بزرگواری باید قانع و مجاب شده باشد که رویکرد و ایده ایشان از نظر مرد م مردود شده و بهترین دلیل و ایینه ی نما ونمود این رویگردانی مردم همین مسولین فعلی است که با توصیه و اصرار بزرگواری برمسند ریاست تکیه داده اند وعاطل و باطل دارند بیهوده وقت تلف میکنند؟؟؟؟

پربازديد