تاریخ درج خبر : 1392/08/29
کد خبر : ۱۴۰۱۵۲
+ تغییر اندازه نوشته -

اهدای کمک هزینه ازدواج کمیته امداد به 1542 نفر در استان

سایت استان: قائم مقام کمیته امداد امام خمینی(ره) استان از بهره مندی یک هزار و 542 نوعروس و نوداماد تحت حمایت کمیته امداد استان از خدمات جهیزیه و کمک هزینه ازدواج در هشت ماهه گذشته سال جاری خبر داد.
به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی و اطلاع رسانی کمیته امداد امام خمینی(ره) استان، ارسلان جلال فرد گفت: کمیته امداد در راستای کمک به ازدواج نیازمندان به ویژه جوانان تحت حمایت، کمک هزینه ازدواج و تأمین جهیزیه به آنها پرداخت می نماید.

جلال فرد قائم مقام
وی اظهار داشت: در همین راستا در هشت ماهه گذشته سال جاری به یک هزار و 98 نفر از نوعروسان تحت حمایت کمک هزینه تأمین جهیزیه پرداخت شد.
جلال فرد کمک هزینه پرداختی به این نوعروسان را 10 میلیارد و 980 میلیون ریال عنوان کرد و گفت: از این مبلغ، 210 میلیون ریال آن از محل درآمدهای صدقات و کمک های مردمی می باشد.
وی اظهار کرد: مبلغ 150 میلیون ریال نیز به 15 مورد کمک هزینه ازدواج مجدد و 858 میلیون ریال نیز به 429 نفر از نودامادهای تحت حمایت پرداخت شده است.
جلال فرد بیان داشت: در مجموع به یک هزار و 542 نفر از دختران و پسران تحت حمایت کمیته امداد استان کمک هزینه ازدواج به ارزش 11 میلیارد و 988 میلیون ریال پرداخت شد.
قائم مقام کمیته امداد استان گفت: تلاش ما این است که با توجه به کمبود اعتبارات دولتی از محل درآمدهایی مانند زکات، صدقات، خیرین و حامیان طرح اکرام ایتام کمک هزینه ازدواج جوانان تحت حمایت را فراهم نماییم.
جلال فرد تصریح کرد: به منظور ارتقاء سلامت روحی و روانی زوجین و پیشگیری از آسیبهای اجتماعی، کلاس های آموزشی و مشاوره قبل و بعد از ازدواج برای زوج ها برگزار می شود.
وی تأکید کرد: یکی از مهمترین دغدغه های ازدواج جوانان مشکلات مالی است و کمیته امداد با هدف ترویج ازدواج آسان در بین جوانان آنان را حمایت می کند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد