تاریخ درج خبر : 1392/01/28
کد خبر : ۱۴۰۶۹
+ تغییر اندازه نوشته -

اهدا اعضا جوان مرگ مغزی در دهدشت

سایت استان: مدیر شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه گفت: اعضای بدن جوان 29 ساله در بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت از بدن وی جدا و برای نیازمندان ارسال شد.

شامگاه سه‌شنبه اعضای بدن یک بیمار مرگ مغزی از بدن وی جدا و برای پیوند به بیمارستان شیراز انتقال داده شد.

212

رئیس شبکه بهداشت کهگیلویه اظهار داشت: اعضای بدن جوان 29 ساله اهل لنده در بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت از بدن وی جدا و برای نیازمندان به شیراز فرستاده شد.

عبدالحسین موسویان افزود: مهدی مهری‌کتج در حین تشییع شهدای گمنام در لنده به علت بیماری قلبی نقش بر زمین شده و به بیمارستان امام خمینی(ره) منتقل شده بود.

وی، برخورد سر با آسفالت را علت مرگ مغزی زنده‌یاد مهری‌کتج عنوان کرد و ابراز داشت: تلاش تیم پزشکی در مداوای این بیمار نتیجه نداد و به دلیل مرگ مغزی، بیمار فوت شد.

موسویان با بیان این‌که پیوند عضو حتی در صورت وجود کارت اهدای اعضا تنها با رضایت خانواده‌ها صورت می‌گیرد، ابراز کرد: قرار گرفتن در این شرایط یک امتحان الهی است.

وی، تشخیص پزشکان و رضایت اولیای دم را منجر به اهدای اعضای این مرحوم دانست.

رئیس شبکه بهداشت و درمان کهگیلویه با اشاره به لزوم نهادینه شدن فرهنگ اهدای اعضای بیمار مرگ مغزی افزود: دو کلیه، کبد و لوزالمعده جهت اهدا به بیماران نیازمند از بدن وی جدا شد.

موسویان، اهدای عضو را اهدای زندگی به بیماران نیازمند خواند و با ستودن انجام این کار خداپسندانه اذعان داشت: کسانی ‌که به نیازمندان حیات دوباره می‌بخشند، سفیران زندگی هستند.

وی، نقش رسانه‌ها در نهادینه کردن فرهنگ اهدای اعضا را مؤثر دانست و خاطرنشان کرد: رسانه‌ها در زمینه آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی درست از اهمیت اهدای عضو در جامعه نقش برجسته‌‌ای دارند.

موسویان، افزایش آمار موجود در این زمینه را مستلزم همکاری گسترده رسانه خواند و متذکر شد: هر مورد مرگ مغزی در شهرستان کهگیلویه که منجر به اهدای اعضا شد از طریق رسانه پوشش مناسب داده و اطلاع‌رسانی شد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد