تاریخ درج خبر : 1392/08/30
کد خبر : ۱۴۰۹۳۰
+ تغییر اندازه نوشته -

فروش سؤالات کنکور با قیمت مناسب شیوه جدید کلاهبرداری در فضای مجازی

سایت استان: رئیس پلیس فتای کهگیلویه و بویراحمد از شیوه جدید کلاهبرداری افراد سودجو در فضای مجازی اینترنت با عنوان فروش سوالات کنکور با قیمت مناسب خبر داد.

به گزارش سایت استان،  “سرهنگ عبدالمطلب مرتضویان” افزود: طی رصد کارگاهان این پلیس در فضای مجازی اینترنت، در یکی از شبکه های اجتماعی فردی با قرار دادن متنی با موضوع فروش سئوالات کنکور، اقدام به ارتباط با داوطلبان کنکور می کرد اما غافل از اینکه این یک اقدام کلاهبرداری است.

وی تصریح کرد: افراد کلاهبردار با ارسال شماره حساب به افراد خواهان سئوالات کنکور، مبالغی را جهت فروش سوالات از آنان دریافت می کردند که در ادامه افراد ساده لوح پس از واریز وجه و عدم ارسال سوالات، متوجه کلاهبرداری فرد خاطی می شوند.

رئیس پلیس فتای کهگیلویه و بویراحمد خاطر نشان کرد: امروز مجرمان با درج آگهی های مبنی بر فروش کالا ها و اجناس مختلف از فرد قربانی تقاضای پرداخت وجه به صورت الکترونیکی و از طریق دستگاههای عابر بانک و یا به وسیله پرداخت اینترنتی صورت می گیرد هشدار داد.

مرتضویان با هشدار به مردم مبنی بر اینکه رمز اول و دوم و کدCVV2کارت، اطلاعات محرمانه است و از قرار دادن اطلاعات در اختیار دیگران خودداری کنید یاد آور شد: در صورت مواجه با چنین افرادی مراتب را سریعا با پلیس 110 و یا پلیس فتا در میان بگذارید.

منبع: ایسنا

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد