تاریخ درج خبر : 1392/09/03
کد خبر : ۱۴۲۶۰۸
+ تغییر اندازه نوشته -

پاسخ استانداری به انتقادات مردم از اتاق فکر

سایت استان: در پی انتقادات فراوانی که در روزهای و هفته های گذشته به اتاق فکر استانداری  شده بود، معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری ، برخی از نقدهای وارد شده در خصوص اتاق فکر استان را پاسخ داده است که متن این جوابیه به نقل از وب سایت استانداری در پی می آید:

30202

پس از انتشار خبر تشکیل اولین جلسه مورخ ۱۶/۸/۱۳۹۲ در خصوص اتاق فکر استان از طریق سایتها ورسانه های محلی ، جمعی از مراجعه کنندگان به سایتها به ارائه نقطه نظراتی در خصوص اتاق فکر استان اعم از تأیید ضرورت تشکیل آن ، انتقاد از دعوت بعضی از مدعوین ویا گلایه از عدم دعوت شخصیتها و فرهیختگان مورد نظر خودو همچنین ساز و کار تشکیل اتاق فکر پرداختند. ضمن سپاسگزاری ازاحساس مسئولیت هم استانی های عزیز و استقبال از ایده ها ودیدگاههای ارائه شده به منظور تنویر افکارمردم شریف استان ،صاحب نظران وفرهیختگان و پاسخ به دغدغه آنها در این خصوص برخود لازم دانستیم موارد زیر را به سمع ونظر عزیزان برسانیم:

۱- با توجه به اینکه مدیران به خاطر مشغله کاری ودرگیر بودن با مسائل اجرایی و عدم احاطه به تمامی مسائل قادر به درک و آنالیز همه مسائل ،مشکلات ، موقعیت ها و فرصتها نیستند نیاز به استفاده از نظرات و ایده های افراد خبره و صاحب نظر در زمینه های مختلف احساس می شود و تشکیل اتاق فکر می تواند با گردآوری این افراد زبده و خلق افکار و ایده های نو این نقیصه را برطرف نماید، لذا اتاق فکر استان در راستای تحقق این هدف تشکیل و اهداف دیگری که بعضاً مطرح شده است در زمره اهداف تشکیل اتاق فکر استان قرار نمی گیرد .

۲- در پاسخ به انتقادات بعضی از عزیزان که از دعوت نشدن اشخاص مورد نظر خودگلایه داشتند لازم به ذکر است که از برخی اشخاص ذکرشده دعوت بعمل آمده ولی بنا به دلایلی در جلسه حضور نیافتند البته باید اذعان نمود صاحب نظران بیشتری وجود داشته که پتانسیل لازم برای حضور در جلسه را داشتند اما به دلیل محدویت، امکان دعوت از آنها میسر نبود ولی انشاءالله در جلسات آتی و کارگروههای تخصصی زمینه استفاده از ایده هایآنها فراهم خواهد شد. شایان ذکر است اگر بجای افراد دعوت شده افراد دیگری دعوت می شدند باز عده ای معترض بودند که چرا این افراد دعوت نشدند ، ضمناً جامعه هدف مدعوین این جلسه افراد مستقر در استان بوده است.

۳- باب جمع آوری افکار و ایده های نو واخذ مشورت از صاحب نظران در این خصوص باز است و افراد خبره و صاحب ایده می توانند نقطه نظرات خود را به دبیرخانه این اتاق واقع در معاونت توسعه مدیریت و منابع انسانی استانداری و یا از طریق نمابر ۰۷۴۱۲۲۲۷۰۱۴ منعکس نمایند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • اصلاح طلبه اصلاح طلب گفت:

    باسلام.ابتدا باید عرض کنم که تیم حاضر در استانداری خود دارای افکار کهنه و پلاسیده ای هستند که تجربه و سوابق گذشته آنها هیچ گونه نقطه قابل عطفی را در کارنامه آنها به ثبت نرسانده است. دوباره به جای اول خود بازگشتند .فرضا من نظری یا پیشنهادی را ارائه بدم ولی و ولی تا شماها هستید همچنان همان مسیر و چرخه تکراری .پس لازم نیست اتاقی و فکری را جمع کرد چون خانه از پای بست ویران است.حالا فرضا دکتر روحانی به دلیل مشکلات موجود از افراد باسابقه ای چون نعمت زاده و زنگنه استفاده کرد ولی آیا به جا بود……….

  • ناشناس گفت:

    سلام. اینجانب قضیه اتاق فکر استانداری و انتقادات یا تمجیداتی که در مورد آن شده بود را از سایتهای مختلف خواندم. باور بفرمایید قصد نوشتن کامنت هم نداشتم. اما مسائل واضحی وجود دارد که هر کاری کردم نتونستم خودم را راضی کنم از آنها بگذرم. الان این اولین کامنتی است که می نویسم. قبل از هر چیز باید بگویم من از اصلاح طلبان دو آتشه هستم و اطرافیان من همگی بر این نکته واقف هستند. اما این دلیل نمی شود انسان حق را نگوید. بسیاری از انتقادات وارد شده بر اتاق فکر شامل این بود که چرا فلان فرد غیر متخصص به اتاق فکر دعوت شده یا مثلا به جای این که فلان آقای اصلاح طلب دعوت شود، یک نفر اصولگرا که همسایه آقای استاندار است دعوت شده. اما من میخواهم نکته دیگری را اشاره کنم. شما دقت کنید به نام افراد متخصص، تحصیلکرده و دانشگاهی. به نظر شما همین افراد که هیچ انتقادی بر آنها وارد نشده، بر چه اساسی دعوت شده اند؟ تخصص آنها چیست؟ مبنای گزینش آنها برای اتاق فکر چه بوده است؟ جناب آقای استاندار، میگن مشت نمونه خرواره. وقتی من ترکیب اتاق فکر رو دیدم، مطمئن شدم که هیچ وقت به موفقیت این استان و پیشرفت آن نباید امیدوار بود. فکر کنم یکی از معاونان شما در همین اتاق فکر نظر داده بود که بهتره استان را تقسیم کنیم و هر بخش آن را به یکی از استانهای مجاور بدهیم. به نظر من این بهترین ایده ای است که تا به حال از یک مسئول شنیده ام، هر چند که تحقق آن عملا غیر ممکنه

  • زاگرس گفت:

    راست میگفتن اتاق فکری که م …….که رای به محسن رضایی داد داخلشه به چه درد میخوره

پربازديد