تاریخ درج خبر : 1392/09/03
کد خبر : ۱۴۲۸۹۶
+ تغییر اندازه نوشته -

مدیرکل صدا و سیمای استان کهگیلویه و بویراحمد؛ارتقای سطح سواد رسانه‌ای ضروری است

سایت استان: مدیرکل صدا و سیمای استان کهگیلویه و بویراحمد ارتقای سطح سواد رسانه‌ای ضروری دانست وگفت: دیگر نمی‌توان با امر و نهی و باید و نباید مخاطب را نگه داریم.

 دکتریوسف افشارنیا، نشست هم‌اندیشی با رئیس دانشگاه علوم پزشکی  افزود: حفظ مخاطب تنها با افزایش “سواد رسانه ای” امکانپذیر است که در این زمینه افراد با آگاهی می‌توانند نسبت به انتخاب رسانه مورد نظر اقدام کنند.

 وی با اشاره به اهمیت حوزه سلامت برای رسانه ملی به تشکیل شورای عالی سیاست‌گزاری سلامت در  صدا و سیما اشاره و تاکید کرد: این شورا مراکز استان‌ها را موظف نمود که ” مشاور سلامت” داشته باشند که تاکنون کمک شایانی به افزایش کمی و کیفی برنامه‌های مرتبط با این حوزه داشته است .

افشارنیا در ادامه عنوان داشت: رسانه استانی با توجه به اهمیت سلامت و حوزه کاری دانشگاه علوم پزشکی این آمادگی را دارد تا با حضور کارشناسان ومتخصصان حوزه سلامت به مردم و مخاطبان اطلاع رسانی مناسب را داشته باشد.

 سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان کهگیلویه و بویراحمد گفت: صدا و سیما، نشریات و خبرگزاری ها، این دانشگاه را در آموزش سلامت به هم‌استانی ها یاری رسانند؛ چرا که بدون همکاری رسانه، عملا امکان تحقق این هدف میسر نمی‌شود.

 دکتر رضا چمن در این نشست هم‌اندیشی افزود:  از شبکه استانی دنا انتظار داریم آموزش‌ به مردم در زمینه کمک به سلامتی خود و افراد خانواده را در اولویت برنامه‌های تولیدی قرار دهد، به گونه‌ای که  باور “پیشگیری از درمان بهتر است” به عنوان یک اصل مهم در جامعه نهادینه و مورد پذیرش عموم قرار گیرد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد