تاریخ درج خبر : 1392/09/07
کد خبر : ۱۴۵۲۳۷
+ تغییر اندازه نوشته -

سیزدهمین اهدای عضو کهگیلویه و بویراحمد در سال 92

سایت استان: مسئول هماهنگ‌کننده پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد از انجام سیزدهمین اهدای عضو این استان در سال 92 خبر داد.

به گزارش سایت استان به نقل از وب دا ، ساسان عباسی گفت: بیمار، سید حسین موسوی‌طیبی، جوان 27 ساله از اهالی شهرستان لنده ‌است که به دلیل ایست قلبی_تنفسی دچار مرگ مغزی شده بود.

وی افزود: خانواده موسوی‌طیبی پس از اطلاع از شرایط فرزندشان، با نیت انسان‌دوستانه به اهدای اعضای او رضایت دادند.

IMG13414786

عباسی با بیان اینکه دو کلیه و کبد مرحوم موسوی‌طیبی به بیماران نیازمند اهدا شده است، اظهار کرد: تیم پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی شیراز با حضور در بیمارستان امام خمینی(ره) دهدشت، اعضای آن مرحوم را به بیمارستان نمازی شیراز انتقال دادند.

مسئول هماهنگ‌کننده پیوند اعضای دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: هم‌اکنون سه عضو اهدا شده مرحوم موسوی‌طیبی به بیماران نیازمند اهدا شده و شرایط آنان نیز مساعد گزارش شده است.

اهالی کهگیلویه؛ پیشگامان اهدای عضو استان

عباسی با اشاره به این اهدای عضو به عنوان سیزدهمین اهدای عضو کهگیلویه و بویراحمد در سال جاری، تصریح کرد: از ابتدای سال 92 تاکنون سه مورد اهدای عضو در شهرستان کهگیلویه انجام گرفته که هر سه مربوط به اهالی شهرستان لنده بوده است.

وی ضمن تقدیر از از نیت خیرخواهانه خانواده موسوی‌طیبی در خصوص این فداکاری بزرگ، از هم‌استانی‌ها دعوت نمود برای تکمیل فرم اهدای اعضاء به معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد مراجعه نمایند.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد