تاریخ درج خبر : 1392/09/07
کد خبر : ۱۴۵۲۶۷
+ تغییر اندازه نوشته -

تاجگردون: گزارش رییس جمهور جامع و امیدبخش بود

سایت استان: نماینده مردم گچساران و باشت در مجلس شورای اسلامی گفت: طرح ابتکاری گزارش صد روز نخست کاری دولت تدبیر و امید جامع و برای مردم امیدبخش بود.

غلامرضا تاجگردون ایجاد آشتی ملی و بین المللی، بهره گیری از بدنه کارشناسی و تدبیر محوری را مهمترین عوامل موفقیت دولت یازدهم و نقطه قوت گزارش 100روز کاری نخست دولت یازدهم اعلام کرد.

وی معتقد است: مردم در یک بازه زمانی کوتاه از دولت جدید آن هم در شرایطی که کشور در بخش های مختلف با مشکلات پرشماری مواجه است ، توقع چندانی ندارند اما در عین حال گزارش دکتر روحانی بیانگر گره گشایی از حجمی از مشکلات را برای مردم دراین فرصت کم روشن کرد.

وی گفت: تصمیم های آنی برای تامین نیازهای کشور و تامین کالاهای ضروری با وجود محدوریت منابع مالی اقدام هوشمندانه ای بود که با تدبیر دولت در زمان کوتاهی برای جلوگیری از یک مشکل بزرگ چاره اندیشی شد.

تاجگردون شاهکار گزارش صد روز کار دولت تدبیر و امید را توافق ژنو برشمرد و افزود: این توفیق بزرگ در فرصت کوتاه پس از ده سال رایزنی یک نقطه عطف در کارنامه دیپلماسی کشور محسوب خواهد شد.

تاجگردون کاهش نرح تورم را بخشی از افق نوید بخش گزارش 100 روزه دولت خواند و افزود: با روی کارآمدن دولت یازدهم یک آرامش و ثبات بر اقتصاد کشور و بازار حاکم شده است و اینک کاهش نرخ تورم در مهر به 36درصد نوید بخش مطلوب شدن روند اقتصادی کشور است.

وی میثاق ملی و وحدت انکار ناپذیر قوای کشور بر روی توفیقات حاصل شده در پرونده هسته ای را دستاورد ارزنده ای برای کشور و مردم خواند و افزود: هم اکنون یک فصل نوینی از خدمت بر روی کشور گشوده شده است که برنامه های دولت متناسب با این فرایند برای مجلس نیز خوش بینانه است.

نایب رییس کمیسیون برنامه وبودجه مجلس شورای اسلامی گزارش رییس جمهوری را امید بخش و خوشبینانه توصیف کرد و افزود: داشتن مشی اعتدالی ، رویکرد مبنتی بر عقلانیت و خردجمعی فرایند برنامه محور دولت را در مسیر مطلوب و تحقق منافع ملی هدایت می کند.

وی شکست دیوار تحریم را گامی مهم برای گره گشایی از اقتصاد کشور خواند و افزود: کاهش قیمت سکه وارز در بازار، استقبال از سرمایه گذاری دربورس را از نقاط قوت کار دولت و گزارش 100روز کاری دکتر روحانی برشمرد.

وی گفت: گزارش رییس جمهوری تبیین محورهای مختلف برنامه کاری به وبژه در سه حوزه سیاست خارجی ، اقتصادی و فرهنگی نویدبخش افق روشن در مسیر توسعه همه جانبه کشور است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد