تاریخ درج خبر : 1392/01/30
کد خبر : ۱۴۶۱۶
+ تغییر اندازه نوشته -

لزوم تخصصی شدن شورای شهر

در آستانه چهارمین دوره انتخابات شورهای اسلامی شهر و روستا با توجه به حساسیت، تجمیع و تمرکز اندیشه نیروی انسانی در ادارات، مراکز تخصصی و دانشگاهی به سمت تخصص گرایی در اداره مدیریت شهری، فضای انتخاب و انتخابات در شهر یاسوج موجب افزایش مشارکت مردم خواهد شد.

معتقدم با توجه به بر داشت افکار عمومی و اختلاف زاویه کاری و برنامه ای متخصصین با معتمدین و تمایل هرم فکری جامعه شهری یاسوج به سمت شورای طراح، خلاق، دونده با تحولات گسترده در حوزه شهری و زیربنایی ، اکثریت مطلق ترکیب پارلمان شهری در چهارمین دوره شورای شهر یاسوج را نیروهایی متخصص در زمینه شهرسازی، معماری، اقتصاد و….تشکیل خواهند داد و در صورت عدم توسل به رایزنی و روزنی 80 درصد شورای معتمدین فعلی شهر توفیقی در جلب آراء مردم نخواهند داشت.

هرچند مطالب و گفته های بسیاری راجع به بحث شوراها و مدیریت شهری در این مدت در پایگاههای خبری، نشریات محلی و روزنامه های استانی بخوبی مطرح شده است، اما انتخابات آتی شورای شهر در یاسوج به علت موج تمایل افراد متخصص برای نامزدی، افق دیگری را پیش روی همشهریان قرار خواهد داد.

در این راستا کسانی که توانایی‎‎های خودشان را در ارایه مطالب و دیدگاههای اداره مدیریت شهری در پایگاههای خبری و مطبوعات در تراز پارلمان شهری نشان داده اند تعداد قابل توجهی هستند که به عرصه خواهند آمد، که این به نوبه خود یک پدیده جدید، مبارک و مبتنی بر عقلانیت و خواست اکثر اقشار خصوصا طبقه اداری، علمی، دانشگاهی، دانشجویی، خواص و اهل رسانه است و امیدوارم که در نهایت به یک ترکیب ایده آل منتهی شود.

مردم در خصوص ائتلاف های معامله گونه، نقطعه ای و برمبنای صرف قوم گرایی و زد و بند آشنا هستند و از هرگونه ائتلاف غیرفراگیر و فاقد (بنیانهای واقع بینانه، علمی، تخصصی و کارآمدی) قاطعانه بیزارند و آن را رد می کنند و به آن پاسخ منفی میدهند.

ائتلاف باید نتیجه مثبت، مبارک و ارائه الگوی خوبی برای همه شهروندان هم در عرصه رقابت و هم در عرصه مدیریت شهری را در بر داشته باشد.

همگان میدانیم که رویکرد تخصص گرایی همراه با تعهد، اعتماد و اطمینان بیشتری را به رأی‎دهنده می‎دهد تا با آرامش بیشتر گزینه مطلوب خود را انتخاب کند، چرا که انتخاب کننده وقتی می‎بیند مجموعه‎ای می توانند با هم همکاری کنند، نتیجه خواهد گرفت که این همکاری اثر بخشی و کارآمدی نهایی را چند برابر خواهد کرد.

در این دور به علت حرکت تفکر جمعی به سمت تخصص گرایی، ضمن ایجاد صحنه رقابتی و افزایش نرخ مشارکت، ترکیب و سامانه فعلی شورای شهر به شدت دچار تحول خواهد شد و نشان خواهد داد که شهروندان خواهان تکرار دوره قبل نیستند.

باید همه با هم جهت دریافت خروجی مثبت، مشاهده شهر واقعی، درک عینی عرصه اجرایی مطلوب در حوزه شهری با انتقال مسئولیت‎ به افراد و نسل‎‎های جدید (متعهد، فکور، با برنامه، دارای توان اجرایی، قاطع، مطلع و مسلط به مباحث و فاکتورهای شهرسازی نوین و دارای تعریف مشخص از توسعه شهری و تفکر ضد معامله گری) پیش تاز باشیم تا در سالها و ادوار آتی شاهد شهری در شان ساکنین و مهمانانش باشیم.

از منتخبین آینده اتنظار میرود با مدیریت جهادی بر مبنای مشارکت و خواست شهروند مبتنی بر برنامه و شعار عملی و شناسایی آسیب های شهری و انجام کارهای کمی و کیفی، ثبات، آرامش و حقوق شهروندی را بیش از پیش به شهر ارزانی کنند.

* مدیر مسئول نشریه محلی ندای ایل

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • امید گفت:

    تخصصی شدن همراه با تعهد وایمان وفکر وذکر به خاطر پیشرفت واز بنبست خارج کردن وزیبا سازی دیارمان که نشانه فرهنگ وترقی است ،نه برنامه های خارج از حیطه مسئولیت وحاشیه ی،

پربازديد