تاریخ درج خبر : 1392/09/09
کد خبر : ۱۴۶۳۳۵
+ تغییر اندازه نوشته -

قانونی که در آموزش و پرورش به راحتی دور زده می شود

سایت استان: مراکز پیش دبستانی از جمله مراکزی است که توسط بخش خصوصی و با نظارت سازمان آموزش و پرورش اداره می شوند.
به گزارش سایت استان، در آئین نامه این مراکز آورده شده که مکان فعالیت این واحدهای آموزشی باید از هر لحاظ و به خصوص ایمنی مورد تایید مراجع ذیصلاح برسد. یکی از موارد ایمنی، داشتن شناژ برای ساختمان محل فعالیت این واحدهای آموزشی است.

6051
اما در شهر دهدشت این قانون به راحتی دور زده شده است. بدین گونه که مکان اولیه معرفی شده برای فعالیت برخی این واحدها جهت کسب تاییدیه های لازم، با ساختمانی که عملاً در آن فعالیت صورت می گیرد زمین تا آسمان متفاوت است.
ساختمانهای کلنگی و فاقد ایمنی های لازم که بعضاً تا 100 نفر کودک در آن مشغول یادگیری و آموزش هستند. این مسئله به گونه ای است که مدیران مربوطه در جریان امر نیز قرار گرفته اند اما تا کنون فعالیت جدی و مثمر ثمری انجام نداده اند.
مدیر آموزش و پرورش کهگیلویه در این باره می گوید: تاییدیه استحکام و انطباق با شرایط استاندارد فضای آموزشی در صلاحیت نوسازی مدارس است.
فریدون فاطمی زاده افزود: مراکز آموزشی که تخلف انجام داده اند شناسایی شده و اخطار به آنها داده شده و زمان مشخصی نیز برای تامین مکان استاندارد نیز به آنها داده شده بود ولی متاسفانه بعد از آنکه اقدامی صورت نگرفت به شورای نطارت آموزش و پرورش استان ارجاع شد.
وی با اشاره به حساسیت مردم بر روی مراکز آموزشی، تعطیلی آنها را دارای تبعات دانست و افزود: راهکار نهایی برای این گونه مراکز لغو مجوز فعالیت آنها برای سالهای آتی است.
مدیر مشارکتهای مردمی آموزش و پرورش استان در این زمینه به خبرنگار سایت استان گفت: باید سیکل قانونی در این زمینه طی شود تا بتوان اقدام موثر انجام داد.
اسدی افزود: اگر این مراکز آموزشی متخلف در دهدشت در مدت زمانی که به آنها فرصت داده شده اقدامی صورت ندهند شورای نظارت استان در این باره تصمیم می گیرد.
سوال اساسی که وجود دارد این است که اگر خدای ناکرده زلزله ای در شهر دهدشت رخ دهد و حادثه ای برای کودکانی که در این مراکز هستند به وجود بیاید چه کسی پاسخگو است؟
شورای نظارت آموزش و پرورش طبق قانون در هر ماه، دو بار تشکیل میشود، اما از ابتدای سال تحصیلی تا کنون این شورا در خصوص این مراکز تصمیم قاطعی گرفته نشده است.
به نظر می رسد اراده ای قوی برای پیگیری این تخلف محرز و دور زدن قانون، حداقل در دوره مدیر سابق آموزش و پرورش استان وجود نداشت و حال با توجه به تغییرات صورت گرفته و به دست گرفتن سکان آموزش و پرورش توسط آقای زارع پور، امید است که هر چه زودتر به این موضوع رسیدگی شود تا خدای ناکرده حوادثی مشابه با حادثه شین آباد در استان محروم ما تکرار نشود.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • سيدروشنگر گفت:

    اقای زارع پور مامنتظر اقدام انقلابی شما در بیرون انداختن …. و معرفی دکتر دارا کریمی به جای ان هستیم

پربازديد