تاریخ درج خبر : 1392/09/10
کد خبر : ۱۴۷۰۲۸
+ تغییر اندازه نوشته -

وقتی دبیر مؤتلفه استان هم اعتدال گرا می شود

اولین نشریه «طریق الوسطی» به مدیرمسئولی سید علی محمد دانشی مدیر کل اسبق آموزش و پرورش ، دبیر حزب مؤتلفه ، “سرپرست استانی روزنامه کیهان” منتشر شد.

در سرمقاله این نشریه تحت عنوان ” گفتمان طریق الوسطی ” با استفاده گزینشی از فرامین حضرت علی (ع) در آخرین سطر خطبه ۱۶ نهج البلاغه و بدون توجه به سطور ماقبل آن خطبه در توجیه گفتمان اعتدالی و خط مشی نشریه طریق الوسطی چنین آمده است :« چپ روی و راست هر دو گمراهی و راه میانه اعتدال همان راه مستقیم است» واکنش ها به این سر مقاله بقدری شدید بود که چالشها و حساسیتهای جایگاه وی به عنوان اتاق فکر استاندار دولت اعتدالی را نیز تحت الشعاع قرار داد بطوریکه اشعار و رباعی های طنز سیاسی به این توجیه گری شروع شد.

2232

چنان شد که از گردش روزگار

“طریق وسط” شد نمای نگار

خدایان افراط و تفریط کار

بچرخند به آنی به سبک تجار

دانشی که در طول ۳۵ سال گذشته همواره یکی از لیدرهای جریان راست در استان بود و از این عنوان بیشترین امتیازات را گرفته ، از ریاست های خود در تمامی دوره های دبیری حزب مؤتلفه  ، سرپرستی روزنامه ارزشی کیهان ، گزینش استان و مدیرکلی آموزش و پرورش تا آخرین امتیاز وی دریافت مجوز هفته نامه طریق الوسطی که هرچند قبلاَ هیأت نظارت بر مطبوعات وزارتخانه درخواست آن را رد و مخالفت کرده بود اما پس از کسب کمترین رأی در خانه مطبوعات و دور زدن هیأت مدیره در احراز سمت ریاست هیأت مدیره و دریافت ابلاغ کتبی آن توانست از کانال حزب مؤتلفه کشور و لینک گرفتن با وزیر سابق دولت اصولگرا در آخرین جلسه هیأت نظارت این مجوز را بگیرد، ولی متاسفانه شاهدیم که خلاف همه آن امتیازات و بهره برداری از دولت انقلابی اکنون در همین نشریه طریق الوسطی را جوری تفسیر به رأی می کند که مفهوم منفعت طلبانه از اعتدال را به ذهن می رساند.

اکنون دبیر مؤتلفه  با همه اعوان و انصارش با نشریات (زنجیره‌ای) امپراطور رسانه ای استان را تشکیل می دهند در حالیکه مجوز همین نشریات را در دولت اصولگرا و تحت عنوان نشریات جناح راست و ( راست سنتی) و با قبول ارزشی بودن مدیران مسئول صادر نمودند ، اما با کمال تعجب در انتخابات مجلس نهم و ریاست جمهوری اخیر موضع ابهام آمیز داشتند که پس از انتخابات تجلی یافت حال این سوال باقی است که :

اگر طریق الوسطی همان میانه روی و اعتدال است طریقی که تاکنون در ۳۵ سال گذشته طی کرده اید و از قبل آن بهره ها جسته اید و از ذیل به صدر نشستید و آن را «راست روی» نام می نهادید اشتباه بوده است؟!

مذبذب منشی و تزلزل روشی از منظر افکار عمومی نه پنهان می ماند و نه بی پاسخ! اینکه شخصی از انتهای پیوستار جناح موسوم به راست یک شبه به نقطه وسط پیوستار خود را آویز نماید نوعی خودکشی سیاسی است و خاص افرادی است که با سیاست به تجارت مشغولند.

دیروز و امروز در یک نقطه با جناح چپ اشتراک نظر داریم و آن این است که رفتار سیاسی این قبیل افراد باعث نارضایتی و بدبینی از اصولگرایان و در نتیجه واگذاری انتخابات شد.

سخن آخر این است که حضرت علی (ع) در این خطبه بسیار فصیح که پس از بیعت مردم مدینه بود نکات بسیار مهمی را ایراد فرمود که استفاده گزینشی از یک عبارت بدون توجه به بقیه مطالب خطبه و ارتباط دادن آن با شعار اعتدالی دولت برای تداوم رانت خواری نوعی تفسیر شخصی است که شایسته نیست به خاطر نزدیکی به دولت حاکم قداست خطبه شکسته شود.

منبع: قبس

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • صادق گفت:

  اینا همه اش شد نقطه چین. برادر من بزارید مردم حرفاشونو رک و راست بزنن

 • دلواپس گفت:

  متاسفم برای استانداری که امثال …. را به اتا ق فکر خود راه می دهد

 • محقق اینده نگر گفت:

  اصول گرایی را نابود کرد حالا نوبت نابودی اصلاحات است در عجبم این اقا با همه هست با هیچکس نیست فقط منافع خودش را میشناسد مراقب باشید(ومکرو………………………خیر ……..ماکرین)

 • استاتیرا گفت:

  چیکارش دارین…. به قول شاعر: گر خواهی نشوی رسوا، همرنگ جماعت شو

 • ناشناس گفت:

  حزب ….
  استفاده ابزاری از …………

 • . گفت:

  همه میدانیم که طلحه وزبیر در سهم خواهی از مولاعلی عامل فتنه و بوجود آمدن جنگ جمل شدند. امثال آقای …….. ودر سطح کلانش …………… در واقع خود عامل فتنه بودند. نه سردمدارانی که اکنون در حصرند چون زمینه را طوری بوجود آوردند. که مسئله 88بوجود آید ومنافع که به خطر بیفتد به ریسمانی چنگ میزنند مهم نیست. کی باشد وچه باشد.در نتیجه همیشه یکپای قضیه فرصت طلبانند. فقط هدف وسیله را توجیه کند. وبس

 • دانشی گفت:

  …… نه تنها ……. دارد بلکه ذره ای …………. نیست برای ….. چنین آدمهایی فرصت را از دست ندهیم

 • عبداله گفت:

  آخ و بخت ایما که ای ….. روزگار دس و جونمون سس نیکنه

پربازديد