تاریخ درج خبر : 1392/09/10
کد خبر : ۱۴۷۰۹۸
+ تغییر اندازه نوشته -

“توافق ژنو و گردشگری ایران”

سایت استان: بهنام محمدپور

این توافق پنجره های پر شماری را بر روی همه ی کارها باز کرده و خواهد کرد. بی گمان همیشه فرصت ها را می توان کشف کرد و از کوچک ترین روزن به بزرگ ترین جهان های ممکن دست یافت.توافق ژنو می تواند فرصتی طلایی در پیش پای گردشگری کشور باز کند.

با گشایشی که از برداشته شدن برخی تحریم ها در باب هواپیما و برخی وابسته های آن شده است شرکت های هواپیمایی کشور می توانند با باسازی و نوسازی ناوگان مسافری خود، علاوه بر کسب جایگاه مناسب در صنعت هوانوردی دنیا از طریق جلب اعتماد مسافران فراوان ایرانی و خارجی، به رونق صنعت گردشگری کشور و جلب توجه گردشگران خارجی به بازار توریسم کشور بکوشند.

با رویکرد مناسب دولت و شخص رییس جمهور در سیاست خارجی ،شاهد تغییر نگاه مثبت رسانه های موثر بین الملی در معرفی کشور و گسترش نوعی نگرش خوشایند در اذهان مردم دنیا و به ویزه اروپا و آمریکا بوده ایم.این فضای کنونی در کنار تبلیغات فاخر و در شان و سلیقه مخاطب حرفه ای و توانمند در امر اتنخاب رسانه ، می تواند کشورمان را به مقصد گردشگران بسیاری درآورد.بالارفتن شمار گردشگران خارجی به رونق اقتصادی کشور کمک شایانی خواهد کرد.

از سوی دیگر این گردشگران خارجی خود سفیران خوبی برای بازنمایی فرهنگ انسان مدار و جهان شمول ایرانی در کشور های خود هستند .تبلیغات این گردشگران می تواند اهرم فشاری بر برخی چهره های تندرو در عرصه سیاست جهانی باشد.تاکنون کمتر مسافری دیده شده که با حضور در کشور به تفاوت واقعیت و حقیقت ایران با آن چه که در برخی رسانه ها علیه کشورمان گفته می شود اعتراف نکند. گشایش روی داده در کار جابجایی پول و برخی تبادلات سرمایه ای می تواند ایران را به بازاری برای حضور شرکت های بزرگ هتل های زنجیره ای تبدیل کند و زیر ساخت های گردشگری کشور را با روزآمد کرد ن در همه ی استاندارهای روز جهان ،به ترغیب و تشویق گردشگران بسیاری برای سفر به ایران کمک کند.

در کنار این کارها می توان با دعوت از باستان شناسان کاردان و نامی جهان به کاوش های باستان شناسی کشور رونقی دوباره داده و با کمک این یافته ها ، شهرک ها و یا مکان های یزرگ گردشگری را راه اندازی کنیم واز قبل آن به کسب درامد و رونق اشتغال کشور کمک کنیم.

استفاده از دانش نوین موزه داری و دانش های مرتبط با گردشگری و هتل داری و بازاریابی گردشگری ، می تواند در این شرایط کنونی کاری شایسته و شدنی باشد. برپایی سمینار های مشترک ایران شناسی در دانشگاه های بزرگ و مهم جهان با کمک ایران شناسان نامی و استادان ایرانی می تواند جانی تازه به صنعت گردشگری کشور باشد.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد