تاریخ درج خبر : 1392/09/10
کد خبر : ۱۴۷۱۰۶
+ تغییر اندازه نوشته -

«گزینه ی مورد نظر زارعی برای شرکت برق استان چه کسی است؟»

سایت استان: علی حیدری

این روزها همه از زارع می گویند .همه از او انتقاد می کنند و خودش آنگونه که مدعی است فشار ها برای انتخاب مدیران استانی به او زیاد است.و در جدیدترین مورد گفته می شود ایشان تمام قد دنبال پیگیری مدیرعاملی شرکت برق استان برای یکی از نزدیکان خود می باشد . نزدیکی ای که بیش از آن که قرابت های سیاسی مد نطر باشد مسائل قومی و قبیله ای موثر می باشد.

667

هم اینک نیز در همین سازمان در بساری از جایگاه های مهم آن کسانی با همسن نگاه مشغول به کار می باشند .گفته می شود گزینه مد نظر آقای زارع یعنی داوود راهزادی نه سابقه ی مدیریتی چندانی دارد و در عین حال در ستادهای انتخاباتی ای فعال بوده است که اعتقادی به شعار اعتدال نداشته اند .البته قطع و یقین آقای استاندار در قبال این سهم خواهی ها و فشارها کوتاه نخواهند آمد و در مقابل تضییع حقوق مردم و خواست آنها خواهند ایستاد.. اما پیشتر بد نیست مواردی را جهت تاکید بر اهمیت رعایت حقوق مردم به همه مسئولین عزیز یادآوری نماییم.

1- تفکیک قوا از میراث های ماندگار مونتسکیو اندیشمند بزرگ فرانسوی می باشد که اعتقاد داشت مهم ترین پیش شرط و پشتوانه ی دمکراسی بحث تفکیک قوا و عدم دخالت قوا در کار همدیگر می باشد .اما حالا در آشفته بازار سیاست در استان به نظر می رسد نمایندگان محترم رسالت اصلی خود را فراموش و به کار های فرعی می پردازند .نمایندگان محترم باید به خاطر داشته باشند که در شروع نمایندگی شان سوگند خورده اند که مدافع قانون باشند نه آنکه خود از وظایف قانونی خود عدول نمایند .این روزها در هر عزل و نصبی رد پای یک نماینده دیده می شود و به گونه ای در مجامع عمومی سخن می گویند که انگار مدیریت ها ی استان شرکت سهامی است که بین خود تقسیم کرده اند .

2- روی سخن با جناب آقای دکتر خادمی استاندار محترم می باشد که ایشان و مجموعه ی تصمیم گیرندگان اجرایی استان باید مراقب باشند که کسی و بویژه نمایندگان محترم از نگاه اعتدال گرایانه دولت سوءاستفاده ننمایند .دولت یازدهم ،منتخب مردمی است که تغییر را خواهان بودند و همه سخن معروف دکتر روحانی را به یاد داریم که در کوران تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری گفته بود: «آقایانی که کشور را به این روز انداخته اید مردم دیگر را شما را نمی خواهند ». و حالا سوال این است که دلیل اینهمه معطلی و دست روی دست گذاشتن آقای استاندار در عزل مدیران نالایق از یک طرف و اعتماد به کسانی که اعتقاد به شعارهای دولت ندارند از طرف دیگر موضوعی است تامل برانگیز که امیدواریم هر چه زودتر راه چاره ای اندیشیده شود .

3- همان گونه که در مورد اول اشاره شد وظیفه ی نمایندگی نظارت بر اجرای قانون و وضع قوانین جدید می باشد که متاسفانه این وظیفه در سایه سهم خواهی ها به فراموشی سپرده شده است .اما نکته جالب تر در همین رفتار مسئله دار آقای زارع ،حمایت و پافشاری ایشان در حمایت از گروهی خاص با نگاه قومیتی می باشد . موضوعی که این روزها در میان مردم شایع است و متاسفانه تاکنون آقای زارع و نزدیکان ایشان اقدامی برای روشن شدن ذهن مردم و یا تکذیب این مسائل انجام نداده اند و خوب است آقای زارع و نزدیکانشان بدانند که «همه استان،چنارستان نیست».

4- شکی نیست که نماینده مردم در مجلس باید به عنوان یکی از طرف های مشورت در انتخاب مدیران مورد توجه واقع گردد .اما نه آن که خود همه کاره شوند .اتفاقی که متاسفانه این روزها نقل همه ی محافل سیاسی و اجتماعی استان می باشد و این دخالت قوا در کار همدیگر نه یک فرصت که تهدیدی خواهد بود برای توسعه پایدار و اصولی در استان و کشور .

(مطلب منتشر شده نظر نویسنده محترم می باشد و انتشار آن در سایت استان به معنای تایید تمام یا بخشی از آن نمی باشد)

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • دلسوز گفت:

  مگر چه مشکلاتی در شرکت برق استان وجود دارد که می خواهید با امدن یک مدیر جدید برطرف نمایید. به عبارت دیگر چه مشکلاتی وجود دارند که با آمدن یک مدیر جدید سیاسی یا قومی حل می شود ولی مهندس کریمی که متخصصی نامدار در حوزه برق کشور است قادر به حل آن نبوده است. بد نیست نماینده محترم و دوستان به این سوال پاسخ دهند تا میزان دلسوزی انها را متوجه شویم.

 • طاهری گفت:

  ای فلک ای آسمون ای چرخ گردوووووووووون!
  همه مون تن داده ایم به این بازی های سیاسی بی نتیجه زشت و پذیرفته ام که اینده و هستی خود را بسپاریم به کسانی که بدون هیچ معیار مشخصی خارج از اصول علمی و رقابتی بر مسندهای مختلف تکیه می ز نند

 • چشمه بلقیس گفت:

  درود بر مهندس جانی پور

 • نسل سومی ها گفت:

  زارع مردعمل است……..

 • اصلاح طلب گفت:

  بزرگان اصلاحات استان تورابه خدا زودتر به توافق برسید .توی شرکت توزیع برق نیروهای خوب باسابقه کاراجرایی بالا وفوق لیسانس برق هست پس معطل چی هستید.به خدا اگه دیر بجنبید یا مدیر عامل سابق ابقاء می شود یا راهزادی اصول گرا مدیر عامل می شود.

 • اکبر گفت:

  بهنرین گزینه مهندس جانی پور می باشند ادم با شخصیت و سنگینی که سابقه ی کاری بالایی دارند و متخصص در امور می باشند

 • . گفت:

  آقای زارع قوانین تصویب شده در بهارستان راوارونه در چنارستان مد نظر داشته ومسئولین منتخب را هم از قوم وقبیله خود انتخاب نموده از آنجایی که شعارهای انتخاباتی آقای زارع فرارطایفه ای بود. بقیه طوایف که برای زارع سینه چاک بودند اکنون باید سماق بمکند . این طایفه ها در حق هدایخواه بی انصافی کردند .وبیاد شعری افتادم که میگفت – دانه فلفل سیاه وخال محرویان سیا ه —هردو جانسوزند لیکن آن کجا واین کجا. باشید تا صبح دولتتان بدمد.

 • نسل سومی ها گفت:

  مهندس جانی پور گزینه مناسبی است.

 • س.ع.ن دبیرکمیته جوانان عدالت گستر گفت:

  جناب آقای حیدری عزیز…آیاوقت آن نیست که به قول خودت وفانوس بردوش خودگرفته ات راکه ،جزسایه انداختن جلوی پای خودنیست رادردست بگیری که لااقل خودبه چاه نیفتی….این بیانیه جزبازی کردن باجملات وکلمات چیزدیگری نیست…زارعی مصداق صداقت ومردانگی است ودرست نیست که این نیروی خدوم استان جناب آقای حاج زارعی رابدون هیچ اطلاعی ازتلاش ها وعملکردهای ایشان درهمه زمینه ها …چه صنعتی وچه اقتصادی وچه عمرانی وچه فرهنگی و….دراذهان عمومی تخریب کرد.به واقعیت هابیشتربایدنگریست.

 • همشهری خارج از استان گفت:

  بهترین گزینه آقای مهندس کیوان وفایی است . ایشان سابقه20سال خدمت که 8 سال معاونت فنی همین شرکت را دوران اصلاحات داشته و دارای تحصیلات کارشناسی ارشد ار رشته مهندسی برق – قدرت میباشد .
  توصیه میشود ،استاندار محترم سوابق فنی و علمی ایشان را بررسی نمایید .بدون از هرگونه حاشیه سیاسی فردی کاری و توانمند است .

پربازديد