تاریخ درج خبر : 1392/09/10
کد خبر : ۱۴۷۱۲۷
+ تغییر اندازه نوشته -

اگر زنگ انشاء بود؟

سایت استان: علیرضا کفایی

پس از گزارش 100 روزه رئیس جمهور ، کیهان تیتر زد ” دولت در زنگ حساب انشاء خواند ” .
البته مقاله مذکور را به دقت خواندم و به دنبال توجیه نویسنده آن مقاله برای تیتر انتخابی اش بودم اما دیدم فقط سخنان آقای روحانی را بازگو کرده است و تیتری را از روی بغض و عجولانه انتخاب کرده است که نه تنها غرض مقاله مذکور را بر نمی آورد بلکه اتفاقاً دلیلی است بر اینکه دولت در زنگ حساب ، به درستی محاسبه کرد . !

تیم تحلیلی کیهان و در راس آن حسین شریعتمداری همیشه به همین صورت تحلیل کرده اند و در واقع سخن حق و یا تحلیل درستی از اوضاع و احوال جاریه کشور نداشته اند و مدام سعی کرده اند با بالا بردن صدا و سیاه نمایی ، اصل موضوع و صورت مسئله را پاک کنند و اذهان عمومی را منحرف نمایند .

کیهان از اینکه آقای روحانی ، بخش بسیار کوچکی از سیاهکاریهای دولت نهم و دهم و سیاه نمایی رئیس آن دولتها و حمایت کننده گانش را برملا می سازد ، احساس شدید درد کرده است و گرنه حرفی برای گفتن نداشت . تحلیلگران بی انصاف کیهان عادت دارند رو در روی حقیقت بایستند و سیاه را سفید کنند و عادت معهود آنها ، دروغ و آلوده کردن فضا و پرونده سازی برای دیگران است ، بقول آقای لیلاز خواسته اند ” با ایجاد صدا ، بوی آنرا نیز پنهان کنند ”

رئیس جمهور در آن مصاحبه گفت : ” تصور من آن بود زمانی که دولت بر سر کار آید بین سه تا چهار ماه کالاهای اساسی در کشور وجود خواهد داشت اما در همان زمان گزارشاتی رسید که کشور از لحاظ کالاهای اساسی از جمله گندم دچار مشکل است و برای مثال برای سه روز در سیلوهای یک شهرستان گندم وجود داشت . ”

خزانه خالی و بدهیهای کلان دولت گذشته و …… و مواردی از این قبیل که نشان می داد پردرآمدترین دولت تاریخ ایران بدهکارترین دولت بوده است .تیم کیهان را دردمند کرد .

آنچه آقای روحانی گفت در زنگ حساب ، حساب بود ولی بخش بسیار کوچکی را حساب کرد ، آیا نمی توانست به دزدیها و غارت و چپاول گسترده و سازمان دهی شده آنها اشاره کند ؟ آیا نمی توانست اختلاسهای میلیاردی را افشا کند ؟ آیا غارت کردن بیت المال را در ماههای آخر عمر دولت دهم و دزدیدن پول ملت و حواله آن به حساب شخصی را نمی توانست حساب کند ؟ آیا و آیاهی دیگر ؟

اگر آقای روحانی یک زنگ انشاء بگذارد و آنچه که بر سر آموزش و فرهنگ و بهداشت و اخلاق و دانشگاه و اقتصاد و …… آمده است را بگوید ، باند شریعتمداری چه خواهند کرد ؟ بهتر است کیهانیان به همین بسنده کنند و از محجوب بودن ریاست جمهوری و اتکای ایشان به اخلاق و کف نفس وی سوء استفاده نفرمایند . ! گرچه ملت همه چیز را می داند و به خوبی حساب میکند اما اشاعه بزرگترین منکراتی که در طول دولتهای نهم و دهم اتفاق افتاده است ، را به صلاح نمی دانند. .

پس از هشت سال سیاه و نا امید کننده و با آن همه بی تدبیری و وخامت بیش از حد اوضاع کشور و بحرانهای شدید اخلاقی و اجتماعی ، اکنون که به یاری خداوند تبارک و تعالی و درایت و تدبیر رئیس جمهور و قاطبه رای دهنده گان و آحاد جامعه ، مجدداً راه اصلاحات ، افق روشنی را نشان می دهد ، نیاز به همراهی همه مردم و بخصوص اندیشمندان بیشتر احساس میشود تا یکبار دیگر اصلاحات در پرتو تدبیر ، چراغ امیدی را که در دل مردم روشن شده است پاسداری نماید .

منبع: وبلاگ راز(نوشته های علیرضا کفایی)

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • حسینی گفت:

  عامو تورم 49% کمتر از تورم 40% .چون و چرا نداره

 • حسن گفت:

  دستت درد نکند مختصر مفید و عالی نوشتید

 • خبر گفت:

  جناب کفایی اصلاحات مرد و کفن ان را به زودی جناب روحانی خواهد دوخت دلخوش به این نکنید
  روحانی اصلاح طلب نیست
  فقط برای دست گرمی از انها استفاده می کند

 • بهلول گفت:

  آقای کفایی شریعتمداری و کیهان همسو با صهیونیستند نباید به گفته ها و نوشته ها و دیدگاهش بها داد .

پربازديد