تاریخ درج خبر : 1392/09/11
کد خبر : ۱۴۷۷۷۸
+ تغییر اندازه نوشته -

آقای رییس جمهور بی مهری مسؤلین به میراث فرهنگی تا کی؟

سایت استان: سامان کرم نیا*

جناب آقای دکتر روحانی
بنا به فرموده ی مقام معظم رهبری مبنی بر این که پدران و مادران باید بچه هایشان را هم از اول کودکی به مطالعه ی کتاب عادت بدهند لازم دانستیم به نوبه خود، مواردی را به عرض جنابعالی برسانیم.

متاسفانه یکی از معضلات و نقاط ضعف دولت های پیشین بی مهری مسولین نسبت به میراث فرهنگی کشورمان بوده است که نمونه بارز آن:

            بلاد شاپور( واقع در شهرستان کهگیلویه در استان کهکیلویه و بویر احمد)

 بلاد-شاهپور3

 و غار شاپور (واقع در انتهای تنگ چوگان و در چهار کیلومتری شهر بیشاپور در شهرستان کازرون و مهمترین پایتخت ساسانیان که در ارتفاع حدود ۸۰۰ متری از سطح زمین قرار دارد و دهانهٔ آن حدود ۳۰ متر می‌باشد)

 0.164489001385374580_taknaz

مدتی پیش در دوران ریاست جمهوری احمدی نژاد با آقای محمد صادقی نماینده شهرستان کازرون صحبتی در رابطه با بی مهری مسؤلین نسبت به غار شاپور که  به نوبه ی باعث پدید آمدن فقر فرهنگی در این شهر شده است منتقل شد.

و در ادامه به آقای محمد صادقی گفته شد توریست های خارجی که اکثرا در سنین بالایی هستند و نیاز است  به فرهنگ و تمدن ایران آشنایی پیدا کنند ، از دیدن این آثار تاریخی به دلیل نبود راه مناسب برای کوه پیمایی و رسیدن به این غار زیبا محروم هستند و حتی متاسفانه هیچ گونه امکانات رفاهی در این حوالی وجود ندارد.

و پاسخ آقای محمد صادقی این بود که همراه با معاون ریاست جمهوری  دکتر محمود احمدی نژاد به این آثار باستانی دیدار داشتیم و ما در فکر رفع این معضل هستیم.البته با تحقیقاتی که داشته ام دیدار آنها به درون غار نبوده است گویا دیدار آنها  فقط در ابتدای جاده بیشاپور بوده است.

جناب آقای حجت الاسلام والمسلمین دکتر روحانی، هیچ بن بستی در راه علم و اندیشه ای که در چارچوب مشخصی باشد وجود ندارد و آنان که به بن بست منتهی میشوند تنها و تنها به این دلیل است : هدفی پایدار ندارند.

مستحضر هستید که تاریخ انقضای دولت دکتر محمود احمدی نژاد به اتمام رسیده است و آن معاون هم از جایگاهش  عزل شد و به وعده ی خود وفا نکرد.

 جمعی از دانشجویان متحد و جوانان و ملت محترم ایران اسلامی ضمن تبریک و سپاس در خصوص این حماسه ی بزرگ به رسمیت شناختن حق غنی سازی در ایران، از شما که سکاندار دولت تدبیر و امید هستید خواستاریم که خود یا شخصی به نمایندگی از خود به بازدید از این آثار تاریخی بفرستید که بنا به فرموده ی مقام معظم رهبری که باید از نقاط ضعف دولت های پیشین پرهیز کرد ، این ضعف فرهنگی که دراین شهر وجود دارد را با تدبیر و امید به قوت تبدیل کرده تا باعث پدید آمدن حماسه ی دیگری باشد.

و به گفته ی دیگر مقام معظم رهبری در خصوص نقش کتاب که فرمودند شما از هر طرف که بچرخید ، مجبورید به کتاب اهمیت بدهید.

 یادآوری این نکته ضروری است  کسانی که به دلیل مورد مذکور نمیتوانند از این آثار تاریخی دیدن نمایند به نظر میرسد از مطالعه کتاب سر خورده شده و حتی ممکن است فرزندهایشان را هم به مطالعه ی کتاب تشویق نکنند، که به نوبه ای باعث میشود کشورمان در آخر لیست کشورهای توریستی جهان قرار گیرد و حتی از لحاظ پیشرفت اقتصادی در این زمینه هم محروم شده ایم.

لذا از این دولت تدبیر و امید خواستاریم که با رفع این معضل فرهنگی-اقتصادی که در این شهر وجود دارد و همچنین  در مابقی استان ها  به دنبال مهیا کردن  بسترهای مناسبی مبنی بر مطالعه کتاب برای ما دانشجویان و جوانان و مردم شریف ایران باشند تا بتوانیم به سمت قله های پیشرفت اقتصادی- فرهنگی حرکتی زیبا داشته باشیم برای سرافرازی ایران اسلامی.

با آرزوی توفیق و سربلندی

*دبیر سیاسی انجمن اسلامی دانشجویان متحد دانشگاه آزاد کازرون

 

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد