تاریخ درج خبر : 1392/09/11
کد خبر : ۱۴۸۲۱۳
+ تغییر اندازه نوشته -

بیکاری یا شب نشینی عامل ناهنجاری است؟

سایت استان: مجید پریچهر

(واکنشی به سخنان فرماندار کهگیلویه)

ما در استان و در شهری زندگی میکنیم که مسئولان فقط شعار می دهند و تنها راه علاج دندان درد را کشیدن آن می دانند.

مسئولین محترم ، چطور شما انتظار دارید که جوانی که بیکار و در شرایط مالی و اقتصادی ضعیفی قرار دارد ، جوانی که در طول روز در حال خواب است چون خود را متعلق به روز نمی داند چون کار و شغلی ندارد و دلیلی نمی بیند که بخواهد بیدار بماند . این وسط تنها شبی برای او باقی می ماند که به دنبال پر کردن این اوقات هست که با دوستان و هم دردانش بنشینند .
تا بحال به این فکر کرده اید که دهدشت شهری به جا مانده از سرزمین بلاد شاپور مهد تمدن ،شهری که ۵۰۰۰ سال از قدمت شهر نشینی در آن می گذرد تبدیل به چند محله ( جابرسیتی – رواق- گلزار- ۱۸۰ و پارک جنگلی ) شده است . تا به حال با افراد این محله ها نشسته اید هم صحبت شده اید علتش چیست ؟ من با آماری که از این دوستان گرفته ام ، آیا به خیالتان راضی از این وضعیت هستند که در چنین شرایطی قرار بگیرند ؟ آیا با شعار دادن تو خالی می شود می توان کاری برای این افراد انجام داد ؟ میزان امید این افراد را چقدر می بینید ؟ نگران کننده است همه معتقد به این هستند که بیکاری علت این شرایط نا مناسب است .
بله مسئولین محترم ، همه ما می دانیم که کتابخوانی و استفاده از کتاب های مناسب لازمه زندگی افراد جامعه هست اما نه اینکه کسی که دچار مشکلات روحی و روانی شدید به لحاظ مالی و اقتصادی و موقعیتی در جامعه است .
مسئولی می فرماید که قلیان و قهوه خانه را جمع کنید خوب این به ظاهر امر پسندیده ای است که ما به خیال خودمان برای سلامتی جسمی افراد جامعه است اما نه به دنبالش اعلام می کند اینها چون علت شب نشینی و ناهنجاری های اجتماعی است باید جمع شود ، نه دوست عزیز خنده دار است که ما بخواهیم علت شب نشینی را در این موارد مسخره بدانیم چون علت های فراوانی برای این نا هنجاری های اجتماعی وجود دارد . در کل به لحاظ روانشناسی هر شخصی را به زور وعلیرغم میل باطنیش از چیزی یا کاری منع کنی آن شخص بیشتر متمایل به انجام آن کارمیدشود .
آیا با جمع کردن باشگاههای بیلیارد – قهوه خانه ها و با شعار کتابخوانی مشکلات حل می شود؟ آیا این افراد را نسبت به یار مهربان بدبینتر نمی کنید ؟
آیا وقتی این فضاها را از بین بردید جز بیکار کردن عده ای دیگر سودی هم دارد ؟ به نظرتان این افراد سراغ کتاب می روند یا به پارکها و چهار راهها و خانه های متروکه و خالی می روند و باز بیشتر باعث ناهنجاری می شوند ؟
آیا تا بحال از یکی از این دوستان .و همچنین متصدیان این اصناف برای شرکت در جلسه دعوت کرده اید و بعد تصمیم بگیرید ؟
پس علاج هر دندان دردی کشیدن آن نیست؟

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • عسل گفت:

  کاش کسی هم به حرف دل شما و من و امثال ماها توجه می کرد

 • اميرشاهي گفت:

  مجید جان کو گوش شنوا

 • کرائی گفت:

  مهندس عزیز از طرفی حرف شما کاملا درسته و از طرفی فرماندار چیکار میتونه انجام بده بیچاره که دستش جایی بند نیس تنها راهش اینکه که عوضش کنند

 • ساکن شیراز گفت:

  دوست خوبم الان شرایط خوب شده زمانی تو همین شهر دهدشت ما دانش آموز دبیرستانی(سال70-74) با سر کچل نمی توانستیم کلاه سرمان بگذاریم و کلاهمان را ماموران خدوم نیروی انتظامی با چن تا دری وری ور میداشتند، اگر جوانی لباس مرتبی پوشیده بود (اون مینی بوس) با کفش گل مال وسط خیابان گل مالی میشد و اگر خدای ناکرده سر ظهر در مسیری قرار میگرفتی که مدرسه جنس مخالف تعطیل شده بود باید زود خودت را به جایی میرساندی و گرنه بیچار ات میکردند. نفرین بر کسانی که نوجوانی و جوانی ما را تباه کردند وقتی به گذشته و جوانی و عمر تلف شده خود در شهر دهدشت فکر میکنم ناخوداگاه آهی میکشم و جز بیچارگی و ملال خاطره ای برایم نمی ماند.
  شاید اونموقع هم جا همین شکلی بوده شاید ولی ما بیشتر.

 • مینا گفت:

  بیلیارد چرا؟این که یه نوع ورزشه ……. رو تو این زمینه هم نشون دادید؟!!!!!!!

 • سجاد پوش گفت:

  بخدا اگه کسی بیکار نباشه و شغلی داشته باشه برای اینکه صبح بتونه بره سرکار شب نشینی رو کنار میزاره آقای مهندس جعفری جوان لطفا واقعیت را قبول کن انشالله که خدا همه جوانان را به راه راست هدایت کند

 • امیرحسین گفت:

  برادر عزیز من خیلی تندی…
  احساس نمیکنی شب نشینی فساد اقتشادی فساد زمانی و حتی فساد اخلاقی دارد؟
  مشکلات بیکاری دردی است سنگین اما جناب برادر گل گلاب دفاع حضرتعالی از قلیانو بیلیاردو شب نشینی های بی دلیل زمینه فساد را ایجاد نمیکند؟

 • گلزار گفت:

  حق با شماست آقای پریچهر تا کی مسولین می خواهند شعار بدهند ..

پربازديد