تاریخ درج خبر : 1392/09/11
کد خبر : ۱۴۸۳۹۴
+ تغییر اندازه نوشته -

با کار تشکیلاتی به بیشتر از این می توان رسید

سایت استان: هادی وکیلی

و چه بسیار شنیده ام از پای مردی ورشادت جوانان و غیور مردان استان محرومم در مقابله با ظلم طاغوتیان واز خود گذشتگیشان در دوران جنگ با بعثیان. و چه بسیار دیده ام از تعهد و وفای به عهد شان در فراز ونشیب های انقلاب . جوانان آن روزهای استان کهگیلویه و بویر احمد اما؛ امروز مبدل گشته اند به سرمایه هایی موثر حتی ورای استان محبوبشان. سرشارند از استعداد و غنی اند از تجربه گذشته و با آمادگی کامل واجد همه شرایط برای تصدی مناصب و خدمت گذاری در سطح ملی.

چند صباحی است از گوشه وکنار خبر موفقیت و تصدی پست های خاص ومهم توسط فرزندان دیار آریوبرزن به گوش می رسد و چه مسرت بخش است رصد شعف و شور و حال دیگر یاران ازسرافرازی رفقای همیشگیشان. .وبه راستی چه لذت بخش است منتسب بودن به دیار مردمانی که وفا وغیرت نشانه ی بارز خصلت ومرامشان از دیر باز بوده وهست . هر آنچه بیان شد تا اینجا از وصف نیکی بود وهوای خوش اما؛ از شما چه پنهان که مدتی است دو سوال آرامش ذهنم را برهم زده و آن اینکه :

1- خطه چهار فصل وغنی از منابع ومعادن کهگیلویه و بویر احمد با وجود چنین سرمایه ها واستعدادهای انسانی متعدد چرا و چگونه کماکان صفت بد یمن محرومیت را یدک می کشد؟

2- مردان این دیار اما با همه ی ویژگی های نهان وآشکارشان آیا به آنچه واقعا مستحق زحمات وتوانایشان می باشد در سطح کلان رسیده اند؟ و آیا به راستی تمام پتانسیل این استان ، محدود به همین معدود سمت ها و جایگاههای فعلی است؟ واینکه به نظرتان خط پیشرفت فرزندان این استان کجا این گونه محدود ترسیم شده ؟

با مروری گذرا به تا تاریخ سیاسی استان به نکته بسیار مهمی رسیدم که به نظر می تواند در یافتن پاسخ، راهگشا باشد. جوانان آن روزها و نخبگان این دوران ، بلا استثنا یک ویژگی واحد دارند وآن اتکا به خود وخدایشان در تمام مراحل زندگی بوده وجملگیشان بدون حمایت دیگری مسیر پیشرفت را طی نموده اند و پله های ترقی را آهسته ویکی یکی برداشته اند که این اتفاق به تنهایی دلیلی است قانع کننده برای معلول های ذیل:

1- قطع به یقین ایشان ثمره ی تلاش بی وقفه ومفرده ی خویش را برداشت نموده اند ودر این مسیر فاقد هرگونه حمایت و پشتوانه سیاسی از دوستان ودیارشان بوده اند و لذا جز به واسطه عرق به وطن وعلاقه به سرزمین مادریشان ،ازلحاظ سیاسی دین خاصی به استان ودوستان هم فکرشان ندارند…

2- رسیدن به شرایط و جایگاه فعلی آقایان در شرایط معمول وبدون حمایت گروهها و مجموعه های پشتیبان برای اکثر مردم تقریبا غیر ممکن ودست نیافتنی است در نتیجه هدفگذاری سمت های بالاتر و پست های مهم تر برای چهره های استان با توجه به شرایط مذکور تقریبا توقعی بیجا و نابحق است.

در پایان با توجه به جمیع جهات به راحتی قابل جمع بندی است که عدم استفاده از کار تشکیلاتی وپیروی از برنامه منظم و مدون در استان از مهمترین دلایلی است که سبب شده تا استعدادهای پربار کهگیلویه وبویراحمد برای رسیدن به هدف وپیشرفت در مسیر ، مجبور به حرکت منفرد وفارغ از حمایت های مرسوم سیاسی در سایر نقاط کشور باشند . این نقصان بزرگ ظاهرا از مهمترین علل عدم بردهای سیاسی چشمگیر در سطح کلا ن شده ومتاسفانه ناخواسته موجبات عدم بازگشت کمتر به استان را در بین نخبگان استان به وجو آورده است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد