تاریخ درج خبر : 1392/09/11
کد خبر : ۱۴۸۴۱۱
+ تغییر اندازه نوشته -

ضرب و جرح عمدی همچنان جرم اول استان است

سایت استان: مرگ 125 نفر و مجروح شدن بیش از 1750 نفر در تصادفات جاده ای استان در هشت ماهه اول امسال به اندازه چهار برابر یک زلزله 6 ریشتری تلفات داشته است، به این معنی که غفلت آدمی چهار برابر خشم زمین قربانی گرفته است.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان جلسه پیشگیری از وقوع جرم با حضور مسئولان قضایی و اجرایی استان در دفتر حوزه ریاست دادگستری برگزار شد.

در ابتدای این جلسه دکتر جمادی با اشاره به مفهوم امنیت و نقش آن در جامعه گفت: اگر امنیت را در همه حوزه ها برقرار نماییم، آنگاه زمینه توسعه را در زمینه های راهبردی می توانیم فراهم کنیم.

Top_kb

 

وی با ارائه گزارش عملکرد دادگستری کل استان گفت: انواع جرایم در هشت ماهه سال جاری نسبت به مشابه سال گذشته در دادسراها و دادگاه های عمومی و انقلاب استان به ترتیب 4 و 7 درصد افزایش یافته است که البته در تحلیل آمارها، روندی طبیعی است.

در ادامه این جلسه الماس گشتاسبی، معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان، مقابله با جرایم را مربوط به یک نهاد خاص ندانست و تصریح کرد: همه نهادهای اجرایی و فرهنگی در کنار مسئولان قضایی و انتظامی می بایست پیش قدم شوند در غیر این صورت نباید انتظار کاهش جرایم را داشته باشیم.

گشتاسبی اعلام کرد: ضرب و جرح عمدی همچنان جرم اول استان است با این حال نسبت به سال گذشته چهار درصد کاهش یافته است.

وی گفت: توهین به افراد جرم دوم استان است و تهدید، تخریب اموال، ایجاد صدمه بدنی، مزاحمت تلفنی، ترک انفاق، تصرف عدوانی، کلاهبرداری همچنان جزو 10 جرم اول استان است.

طلاق به درخواست زوجین 66 درصد افزایش یافته است و مطالبه مهریه 78 درصد

معاون پیشگیری از وقوع جرم دادگستری استان گفت: طلاق توافقی 2 درصد کاهش یافته اما مطالبه مهریه 78 درصد، الزام به تمکین 32 درصد و طلاق به درخواست زوجین 66 درصد افزایش یافته است.

وی در ادامه با هشدار به وضعیت اعتماد در جامعه خبر داد: کلاهبرداری 22 درصد، مطالبه چک 58 درصد و تصرف عدوانی 38 درصد افزایش یافته است.

جرایم خشن در استان کاهش یافته است

در ادامه این جلسه سرهنگ غلامزاده، فرمانده نیروی انتظامی استان جلسه با تشریح عملکرد نیروی انتظامی استان اظهار کرد: از ابتدای سال تا کنون هشت هزار و 700 نفر در جرایم مختلف دستگیر شده اند، اما آشوب و درگیری ها به میزان 33 درصد کاهش یافته است، همچنین کشفیات ما در هشت ماهه 48 درصد افزایش یافته که از این مقدار سهم مواد مخدر بیش از دو تن کشف بوده است.

وی تصریح کرد:. آمار تصادفات فوتی هشت درصد کاهش یافته است با این حال، 125 نفر فوتی و هزار و 750 نفر مجروح به جا مانده است. در این میان جاده های یاسوج به اصفهان و یاسوج به شیراز بیشترین تلفات جاده ای در استان را داشته است.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد