تاریخ درج خبر : 1392/09/11
کد خبر : ۱۴۸۴۱۲
+ تغییر اندازه نوشته -

هیئت منصفه جدید مطبوعات استان معرفی شدند/ اسامی

سایت استان: هیئت منصفه جدید مطبوعات استان معرفی شدند.

به گزارش سایت استان به نقل از روابط عمومی و ارتباطات دادگستری کل استان، دکتر جمادی با تشریح نقش هیئت منصفه مطبوعات گفت: از آنجایی که نظام دادرسی در کشور ما تلفیقی است، هیئت منصفه مطبوعات در درون این نظام نقش روشنگری افکار عمومی را به عهده دارد.

40404

 

وی افزود: گرچه هیئت منصفه قدرت اجرایی ندارد، اما در تشکیل پرونده و صدور حکم از سوی دستگاه قضایی نقش اصلی را ایفاء میکند.

دکتر جمادی ادامه داد: هیئت منصفه مطبوعات نماینده مردم در اقشار مختلف است و بدون هیچ چشم داشت مادی مطبوعات کشور را برای حفظ در چارچوب قانونی حاکمیت، کنترل میکند.

در ادامه این جلسه، رحیم آوند؛ معاونت برنامه ریزی دادگستری استان با تأکید بر نقش مؤثر مطبوعات در انسجام جامعه و آگاهی بخشی کشور گفت: نبض جامعه در دست مطبوعات است و نقش هیئت منصفه نه تنها نظارت است بلکه از بروز بسیاری از تخلفات مطبوعاتی جلوگیری میکند.

وی افزود: با توجه به ترکیب هیئت منصفه که افراد شناخته و بی طرفی اند می توان از آن به عنوان بازوی همکار در دستگاه قضایی یاد کرد.

معاون برنامه ریزی دادگستری استان ادامه داد: خوشبختانه تا کنون جرم مطبوعاتی نداشته ایم اما در شرایط جدید کشور هیئت منصفه باید تلاش بیشتری کنند.

در پایان این مراسم، احکام اعضای جدید هیئت منصفه مطبوعات به مدت یک سال به آن ها اعطا شد.

اعضاء جدید هیئت منصفه مطبوعات به شرح ذیل است:

جعفر رضایی(صنف دبیران و آموزگاران)، ولی اله رضایی(اصناف)، امرالله اندرزیان(صنف نویسندگان)، سیدعلی صالح موسوی اعظم( روحانیون) محمدحسن قرخلوی( کارگران) همت اله دانش( روزنامه نگاران) زریر حجتی( بسیجیان)، حبیب اله پیشوا (وکلا)، سید ذبیح اله رمضانی( مهندسان)، کرم اله محمدپور(هنرمندان)، دکتر محمود صالحی( پزشکان) خسرو رمضانی( اساتید دانشگاه) گردآفرین بویراحمدی( کشاورزان) سید عبدالرحمان توفیقیان(کارمندان).

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • دردمند گفت:

  کی تا حالا ………… نویسنده شد؟

 • رضا گفت:

  واقعا بدون گرایش فکری می‌باشند چون همه گرایشی فکری ………. پس انصاف نیاز ……..پس هیأت منصفه……………

 • فریدون هاشمی گفت:

  اگر در دنیای مدرن چیزی بنام هیات منصفه مطبوعات ابداع شده است برای این نبوده که تنها نهادی تشریفاتی و از یک طیف و سلیقه دور هم جمع شوند و درباره مطبوعات نظر بدهند.
  فلسفه هیات منصفه حضور سلایق مختلف جامعه است تا وجدان های افراد مختلف و نظر انها بعنوان نظر عموم جامعه در مجرم شناختن یا نشناختن متهم و مطبوعه خاص ملاک باشد. تا نماد اکثر سلایق موجود باشد.
  متاسفانه در این لیست اکثر فراد از دیدگاه خاص و مشابه انتخاب شده اند. اینها نماینده نظرات و سلایق مختلف جامعه نیستند.
  خودمان را گول نزنیم و از ظاهر قانون و پوسته ان برخلاف روح مبدا و فلسفه حاکم بر ان استفاده نکنیم.
  این اسم ها را می شناسیم و باور داریم که اگر این هیات منصفه هم وجود نمی داشت چیزی خرابتر نمی شد. هیات منصفه باید مثل نام ش با انصاف انتخاب شود. اینها افراد کپی برابر هم هستند که تنها عنوان شان فرق دارد.
  آیا براستی انچه در جامعه اسلامی بعنوان هیات منصفه در قانون اوردا شده ترکیبی اینگونه است؟
  کمی انصاف داشتا باشیم.

پربازديد