تاریخ درج خبر : 1392/09/15
کد خبر : ۱۴۸۴۷۸
+ تغییر اندازه نوشته -

اصول مسلم اصولگرایان

سایت استان: دکتر علی تفضلی

جناح راست از دیرباز بر یک مدار حرکت می کرده؛ مداری که در آغاز با پایکوبی و دست افشانی شروع و با حیف و میل تداوم می یابد و در نهایت به، کی بود کی بود، من نبودم، ختم می شود.

a-tafazoli11

درآغاز دولت هاشمی با برخورداری از رانتهای رسانه‌ای تا جایی پیش رفتند که مخالف هاشمی را مخالف پیامبر نامیدند. برنامه های صدا و سیما به همراه روزنامه های رسالت و کیهان و هفت نامه پیام دانشجو این دوره سرشار از مستی و ملنگی این جماعت است. رانت‌های امنیتی- قضایی نیز آنان را از هرنوع مواخذه ای مصون نگه می داشت. رانت‌های سیاسی هم موجب بذل و بخشش مناصب سیاسی – اجرایی بود و رانتهای اقتصادی هم برای هرکدام کیسه ای بی بن تدارک دیده بود. در میانه دولت سازندگی اصحاب راست کیسه بدست به جمع غنایم مشغول بودند، که ناگهان علم اختلافات میانشان بلند شد. نهایت دعوای به دوگانه لیبرالها – ارزشیها منجر شد.دامن این دعوا تا جایی پهن شده بود که فرمانده وقت سپاه علم ارزشمداری را پیشاپیش جناح راست به دست گرفت و رمز عملیات سیاسی را در لشکر محمد رسول الله اعلام کرد. او گفت: “باید اولین عملیات سیاسی پرافتخار خود را انجام دهید و این درتاریخ سیاسی لشکرثبت و حفظ بشود…ما باید با رای خود نگذاریم لیبرالها ولو یک نفر اینها به مجلس بروند… لشکرحضرت رسول باید به میدان بیاید و به حزب الله رای دهد”(کیهان29/1/1375) در واقع حزب الله یعنی جناح راست. اما چرا این دعوا روی داده؟ چون”رئیس جمهور… نوشتند که کارخانجات به حزب‌اللهی ها واگذار شود…اماعملا کاری صورت نگرفته”(همان منبع) بدنبال این فرمان و اجراشدن آن، آقای ناطق نوری درجمع فرماندهان و مسئولان بسیج ناحیه شرق تهران، با تقدیر از این اقدام شجاعانه گفت”حفظ ارزشهای انقلاب به ساختن پل و اتوبان و جاده و انجام چند طرح عمرانی نیست. مادراین زمینه به گرد پای برخی کشورها ازجمله مالزی هم نمی‌رسیم….درانتخابات مجلس پنجم حزب الله درتهران اکثریت جالبی را بدست آورد و انشا الله درشهرستانها هم این گونه باشد”(رسالت12/2/75) به این ترتیب هرکدام دیگری را متهم به اتهامی می کردند و در نهایت معلوم شد فشاربر مردم، درآستانه خطر قرار گرفته و هر کدام از این حضرات دیگری را مسئول وضع ایجاد شده معرفی می کرد. اما مردم تا حدودی می دانستند یقه چه کسانی را باید گرفت.

سال 84 بازدربرهمان پاشنه چرخید، البته نمی توان سهم نالایقی اصلاح طلبان را در این مرحله نادیده گرفت. با این همه اصول گرایان بعد از 8 سال مجدد مستانه خواندند که مردم به اصولگرایان روی نهاده و دست رد برسینه اصلاح طلبان زده اند. این بار سخن از دولت پاک راندند، درحالی که حدود 800 میلیارد دلار بی‌زبان را دود کردند و به هوا دادند. هاله نور گرداندند و تاریکی رمالی و خرافات را تسری دادند، برای مدیریت جهان برنامه پیش نهادند، درحالی که رشد منفی 7/5 درصدی و بیکاری 5/17 درصدی و تورم 40 درصدی به جای نهادند، از علم تجربی تبری جستند و آدرس دختر 17 ساله می دادند که در خانه اورانیوم غنی می کند. دامان به دست اوهام سپردند و عدد و رقم می ساختند و آمار می دادند که در جهان به فراز قله رسیده ایم، اما دیری نپایید که این مستی و شاد خواری به خماری صبحدم نشست. حالا بگویید کی بود؟ جملگی می گویند ما نبودیم. هرکدام دیگری را به عنوان متهم معرفی می کند. جالب اینجاست که نامزدهایشان در انتخابات ریاست جمهوری بیشترین انتقاد را به 8 سال گذشته کردند. یعنی از عارف و روحانی هم گوی سبقت را ربودند. این همه ویرانی و رکود و یاس و دلهره را مجلس و دولت و نهادهای یدکی که در خدمت آقایان هستند، ایجاد کردند و با روشن کردن کارخانه برچسب سازی شان، برای بیچاره مشایی،عنوان “انحرافی” راساختند تا بگویند این همه ناراستی زایده ناصادقی و بی‌کفایتی این یگانه منحرف دوران بوده ومجلس نشینان و رسانه ملی ودیگر اعوان و انصار اصول گرا دربرهوت سازی و کویرافزایی 8 ساله هیچ نقشی و سهمی نداشتند.

آنها با این استدلال که بواقع نعل وارون زدن است، قصد فرار از پاسخگویی عملکرد 8 ساله خویش را دارند. همچنان که حوادث 88 را با عنوان فتنه، یکسر در کاسه اصلاح طلبان می گذارند و خود را مبرا از هرگونه کژی و ناراستی می نمایانند. سئوال این است که پس این همه نیرو با عنوان اصولگرایان در ساختار حکومت به چه کاری مشغولند؟ زمانی امام گفته بود “این آقایان از عهده اداره یک نانوایی هم برنمی آیند” به گمانم اصولگرایان با عملکردشان این سخن امام را به کرات تایید کرده اند. حال این سئوال پیش می‌آید که کسانی که درمسیر پیشرفت جامعه، بود و نبودشان یکی است، چرا باید این همه موقعیت مهم در ساختار سیاسی را اشغال کنند؟ چون آقایان با این ادعا که وضعیت کنونی نتیجه عملکرد گروه انحرافی است و ما مسئولیتی نداریم، بطورضمنی تصدیق می کنند که حضورشان در شورای نگهبان، مجلس شورای اسلامی، صداو سیما وقوه قضاییه خنثی است. از حق نباید گذشت، انصافا حضور اصولگرایان درحاکمیت، برای بهم ریختن و خراب کردن بسیار هم موثر و کارساز است. درآینده خواهیم دید که ارزشهای انقلاب و دفاع مقدس را “دَفَک” فریب مردم قرار خواهند داد و کفن پوشان، نقش مهم و تاریخی خویش را که همانا بهم ریختن و التهاب آفرینی است به بهترین نحو انجام خواهند داد.این است ماهیت اصول مسلم اصولگرایان.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • احمد گفت:

  هدف اصلی خلقت رضایت خداوند هست خط اصلی بیانات مقام معظم رهبری هست این جناح بازی های فقط کلاه سرخدمون گذاشتن وتهمت زدن به مردم وبه گناه افتادن است

 • گمنام گفت:

  برادر تفضلی خدا پدر و مادرت را بیامرزد.
  امام چند سال قبل از اینکه شوروی از هم بپاشه پیش بینی کرد و درست از اب در اومد و توانایی اصول گرایان را هم همینطور.
  امام علم غیب که نداشت از رفتارشون می فهمید.

 • سید فضل الله گنجی پور گفت:

  البته لازم به ذکر است بنده ادعای اصولگرایی ندارم وتاکنون نیز خود را اصولگرا ندانستم ولی باید گفت که میانه روی ومشی اعتدال مورد وثوق اسلام است وانچه که ازمغز سخن بنده فوران می نماید این است که انسانهای خوب هر جناح را به واسطه همان مشی اعتدال قبول داشته باشیم وملاک قبولی هر انسان مسلمان ایرانی به عقیده بنده تقبل نسبی کلیت قانون اساسی جمهوری اسلامی است وبس .البته ملاکهای فرعی چون عقلانیت – اعتدال – وقبول کردن طرف مقابل است.افرادی نظیر آیت اله هاشمی -ناطق نوری-انصاری-وروحانی- عارف -باهنر و مهره های جناح رادیکال که حب خود بزرگ بینی باعث گردید که متاسفانه خود را مبدل به مهره ی سوخته نمایند.ولازم بودمثل حجت السلام خاتمی عمل نمایند تا کمتر مورد غضب نظام واقع شوند .فرمودید من وامثال بنده از قبل رهبری فسفرمیسوزانیم نه این گونه نیست .بنده خود را نه اصولگرایی رادیکال وبه قول مشهور حزبی دواتیشه میدانم ونه چپ رادیکال.بلکه فردی هستم که اصولگرای اصلاح طلبم وهمیشه ازمشی حضرت ایت الله هاشمی خوشم می آمد ووی راقبول داشته ودارم.هرچند که به ایشان نیز انتقادهای زیادی به ویژه درخصوص غابله 88 وحوادث بعد از آن راوارد میدانم.تکیه به رهبری را برخود فرض وواجب میدانم .و بسیاری از حرکات وسکنات احمدی نژاد را قبول نداشته وندارم ولی ازان تیپ افرادی نیستم که میخواهند گذشته میرحسین موسوی درزمان نخست وزیری-کارهای بزرگ سردارساندگی وامیرکبیر انقلاب یعنی هاشمی وفعالیتهای هشت ساله دولت احمدی نژاد را سیاه نمایی کنم وهمه را خائن و…. بدانم این طورنیست هرجا خوب دیدم باید بگویم خوب بود وهرجایی بد دیدیم هم فورا باید عیوب انرا اعلام کنیم.بنده همیشه به این کاراحمدی نژاد که سیزده میلیون رای را مشتی فلان ذکرکرد انتقاد داشته ودارم.واینکه میفرمایید بنده ازرهبری وارزشهای دفاع مقدس سنگر درست کردم وبه خود زحمت نمیدهم اشتباه میفرمایید .بنده انچه گفتم این عنوان مطلق گویی شماست که متاسفانه در کامنت جدید شماهم به
  وضوح مشاهده میشود عین عبارت شما:ا((گر می خواهید به رهبری خدمت کنید لصف کنید کمی فسفر بسوزانید و فکر کنید و راه حل پیدا کنید.این هم از عادات بد اصولگرایان است که به جای این که به خود زحمت فکرکردن را بدهند یا پشت ارزشهای انقلاب پنهان می شوند یا به ارزشهای دفاع مقدس چنگ اندازی می کنند یا به رهبری تکیه می زنند.))مجددا از شما عاجزانه تقاضا دارم ازمطلق گویی خود داری فرمایید والبته امید است از مطالب وتجربیات جنابعالی بیشتر استفاده نمایم انشاالله @برادر شما گنجی پور

 • سید فضل الله گنجی پور گفت:

  جناب آقای تفضلی عزیز سلام . خیلی رادیکالتر از رادیکالها حرکت میکنید. فصل الخطاب تمام قوانین جمهوری اسلامی درمتن قوانین مقام معظم رهبری است .اگه رهبر انقلاب فرمودند درانتخابات ریاست جمهوری درسال 88 تقلبی صورت نگرفته است وشورای نگهبان تعیین کننده نوع تقلب وتخلف است.چرا فتنه زدگان حجت السلام کروبی ومیرحسن موسوی ازپذیرش آن سرزده اند.؟چرا سران فتنه زده نسبت به هتک حرمت عاشورای حسینی سکوت را پیشه خود ساختند؟واز محکومیت نسبی هتاکین به عاشورا خود داری کردند؟جناب تفضلی قبل از احمدی نژاد چه خط وگروهی به هتک حرمت خانواده آیت الله هاشمی پرداخت ؟عالیجنابان یادت رفت؟ القاب ساختگی مخالفین نظام برمهره های اصلی انقلاب یادت است ؟چرا وچگونه نسبت به همه راست قامتان تاریخ واصولگرایان واقعی با یک زبان صحبت میکنید؟لطف کنید بین خوب وبد -وبد وبدتر-وبدتر وبدترین تفاوت قایل شوید.همه کارهای خوب اصولگرایانی چون ناطق نوری هاشمی دهه های شصت وهفتاد وبخشی ازهشتاد و…. را با بی برنامگی های دوران حاکمیت راست های رادیگال خلط نفرمایید .اینان راست های رادیکال عملکردی مشابه چپ های رادیکال داشته ودارند ومورد قبول اکثریت اعتدالگرا(منش هاشمی)وشعارروحانی نبوده ونیستند.ببخشید کوچک شما سید فضل الله گنجی پور

  • علی تفضلی گفت:

   درباب فتنه باید گفت این “سخن بگذارتا وقت دگر”.این هم یکی از همان اشکالاتی است که به اصولگرایان وارد است.صداوسیما به چهار نفرازاین آقایان وقت بدهد تا حرفشان را بزنندو مردم هم بشنوند.درنهایت هم قضاوت را به مردم واگذارکنند.این که میرحسین و کروبی در حوادث 88سهمی دارند ،شکی نیست.اما این پدیده حاصل تعامل گروهای سیاسی بود.پس اصولگرایان هم سهمی دارند.اما حاضرنیستند نقش خود را بپذیرند.اگرچه معتقدم راه حل مسئله این نیست.
   -درباب هاشمی و خانواده اش گویا شما بین تحلیل و نقد از یک سو و فحاشی و توهین به زن و دختر هاشمی از سوی دیگر تمایزی قایل نیستید.مقالات عالی جنابان یک تحلیل بود.غلط یا درست،تند یا کند،کینه توزانه یا دلسوزانه،اما ناموس مردم را به باد ناسزا گرفتن به کل چیز دیگری است.و این دومی بسیار زشت و ناپسند است.نه درباره هاشمی که در باره هرکس دیگری این نوع مواجهه اوج افول اخلاق است.
   این نکته که بین خوب و بد و…بایست تفاوت قایل شد سخن بجا و درستی ست.من هم نگفتم اصول گرایان همگی چنان هستندو نیز نگفتم که هراصول گرایی در همه اعمالش چنین است.تنها این را گفته ام که دوستان پاسخگوی عملکردشان نیستند.و موادی را هم نشان دادم.
   -سئوال اینه که پیروزی احمدی نژاد را پیروزی اصولگرایان می دانید یا نه؟اگر بلی خوب تبعات آن را هم بپذیرید،اگر نه پس این همه پایکوبی برای چه بود؟اصول گرایان غنیمت را می خواهند اما حاضر نیستند غرامت بدهند.بنده گفتم، نوش و نیش باهم.
   نکته اخراین که خیرخواهانه پیشنهاد می کنم از رهبری خرج نکنید.اگر می خواهید به رهبری خدمت کنید لصف کنید کمی فسفر بسوزانید و فکر کنید و راه حل پیدا کنید.این هم از عادات بد اصولگرایان است که به جای این که به خود زحمت فکرکردن را بدهند یا پشت ارزشهای انقلاب پنهان می شوند یا به ارزشهای دفاع مقدس چنگ اندازی می کنند یا به رهبری تکیه می زنند.خوب است این رویکرد را مطالعه کنید ببینید چه آثار و تبعاتی برای انقلاب،مردم و نظام و این ارزشها داشته.نظام ارزشهای انقلاب یا جنگ صندوق ذخیره معنوی کشور است. پشتوانه و اعتباری است برای فعالیت های ما،دوستان اصولگرا همانند موارد دیگر که بدعادت شده اند دایم از سرمایه این صندوق خرج می کنند بدون این که چیزی به آن اضافه کنند.

 • بر و بچ گفت:

  من که نمیشناسم شما رو…واقعا بی انصافی کردی برادر دکتر…چرا از 8 ساله توتالیتری دوستانتون ننوشتی..آقایونی که در کارگزاران حیف و میل کردن مگه همشون وکیل و وزیر و رییس جمهور اصلاحات نشدن..الان کجان برادران ضد آشوب و صلح طلب اصلاحات…هیچوقت یه دولت اصولگرای واقعی نبوده..برادر هاشمی که امروز علمدار شماست و هر چی حرف بی ربط به آنچه شما نوشته اید میگن که جز منافع شماها کاری نکرده…مشایی به قول شما بیچاره هم تربیت شده همین فضاست..خلاصه دکتر دوران آشوب ،اختناق و حیف ومیل واقعی مربوط به شماهاست اونم با شعار زنده باد مخالف من….سیاه نمایی کار شماست این هم روش….

  • علی تفضلی گفت:

   خوشحالم که نشان دهید کجا بی انصافی کردم.اصولگرایان 16 ساله که در باب 8سال دولت اصلاحات،هرچه دوست داشتند در صدا و سیما،تریبونهای نماز جمعه،روزنامه ها،بولتن ها و همایشها خود نوشتند و گفتند.لابد مردم هم شنیدند و دیدند و خواندند.چهارسال مجلس اصلاح طلبان از نقد و تهمت و فحاشی آقایون نیز بی نصیب نماند.اگر این اتهاماتی که به اصلاح طلبان می زنند،درست و قانونی است،انتظار داریم مطابق قانون محاکمه شوند و مجازات هم بشوند.ایا شما نمی دانید که آقایان مطبوعات را به استناد ماده ای که برای مجرمان خطرناک کاربرد دارد،تعطیل کردند؟ آیا شما نمی دانید اتهام اصلاح طلبان در سال88 کودتای مخملی است.اما آیا آقایان توانستند وجود کودتای مخملی را اثبات کنند؟آن بخش از کارگزاران که شما ادعا می فرماید،اگر حیف و میل کرده اند،چرا قوه قضاییه با آنها برخورد قانونی نکرد؟شما یک مورد بفرمایید اصلاح طلبان کجا کفن پوشان به خیابان آمده و تهدید کردند،کی وزیر مملکت را در نماز جمعه کتک زدند؟به کدام خوابگاه دانشجویی حمله کردند و شبانه جوانان مملکت را کتک زدند؟به کدام سینما حمله کردند و کدام کتابخانه را به آتش کشیدند؟هاشمی کنونی همان هاشمی8سال پیش نیست.این هاشمی کسی است که زن و دخترش هم از توهین و دشنام اصولگرایان در امان نمانده اند.مسئله اصلی در این نوشته شانه خالی کردن از مسئولیت است.اصول گرایان پاسخگوی عمل کرد خود نیستند.اگر اصلاح طلبان مانند اصول گران پاسخگوی عملکرد خود نباشند مستحق سرزنش اند.لذا تفاوتی از این حیث بین اصول گرا و اصلاح طلب نیست.اما اصول گرایان که تقریبا همه مناسب مهم را در دست دارند مسئولیت بیشتری داشته و در نتیجه پاسخگو بودن شان مهمتر و ضروری تر است.هرکه بامش بیش لرزش بیش باد.فرموده اید هیچ وقت دولت در دست اصولگرایان واقعی نبوده!!!اگر چنین است پس آن همه هلهله و شادی که در پی پیروزی هاشمی و احمدی نژاد راه انداختند برای چه بود؟از یک سو می گویند مردم حامی و خواهان اندیشه های اصولگرایان است و از سوی دیگر ادعا می کنند دولت هرگز در دست ما نبوده .بالاخره اصول گرایان هستند یا نیستند؟اگر وجود دارند نمودش کجاست؟وانگهی مجلس که در دست اصولگرایان بوده،قوه قضاییه و صداو سیما که در دست آقایان بوده.نبوده؟با در اختیار داشتن مجلس به تنهایی هر گروهی می تواند نقش مهم و اساسی در پیشرفت کشور و جلوگیری از حیف و میل و اختلاس و کجروی و عدول از قانون و دفاع از حق مردم داشته باشد.مجلس چند دوره در دست اصولگراین بوده؟در همین دوره دولت مهرورز و هزاره سوم و منتخب امام زمان جای این مجلس در معادلات سیاسی و اجتماعی،فرهنگی و اقتصادی کجاست؟جالب اینجاست که وقتی آقای مطهری به حکم وظیفه نمایندگی از حق خانواده ستار بهشتی دفاع می کند و از مسئولین امرتوضیح می خواهد،نمایندگان اصولگرا،به بهانه سوء استفاده دشمن او را منحرف می نامند.این است دفاع از حقوق ملت؟باری بنده هم دوست دارم اصول گرایان کنشگرانی موثر و مفید در مسیر دفاع از حقوق ملت و آبادانی ایران و آسایش مردم باشند.در ان صورت بنده هم وقتم را صرف نوشتن چنین مطالبی نخواهم کرد.و به کاری مهمتر برای عزت و سرافرازی مردم کشورم مشغول می شوم.اما چه کنیم که دوستان ما چنین نیستند؟

پربازديد