تاریخ درج خبر : 1392/09/13
کد خبر : ۱۴۹۱۷۶
+ تغییر اندازه نوشته -

قسم حضرت عباس یا دم خروس !

سایت استان: حاج قدرت اله اکبری

سالها است که دره آبشار ودیگر جاهای یاسوج بعنوان فضای سبز اعلام شده است. براین اساس مالکین صاحب نسق و سند حق احداث اعیان را ندارند واین در حالی است که آنان صاحب اولاد و احفاد شده و شدیداً نیازمند خانه و سرپناه هستند. از طرف دیگر باغات موجود برای بقا و تامین نظر اعلام کنندگان فضای سبز، شدیداً به آب نیاز دارند، تا این محل همچنان سبز بماند و پذیرایی مسافرین باشد؛ اما با کمال تاسف سازمان آبفا یاسوج، تمامی آب موجود را تصاحب کرده و در حقیقت به یغما برده و ضمن پایمال نمودن حقوق صد ساله بلکه بیشتر صاحبان نسق، امکان حیات را از باغات ستانده است و آنطور که همه شاهد هستند، هر روز بر دامنه خشکی و اضمحلال فضای سبز افزوده می شود !

چندی پیش از طریق رسانه های مکتوب محلی اعتراضی صورت گرفت ، سازمان صدا و سیمای محترم مرکز یاسوج گزارشی از خشک شدن باغات را تهیه و بخش نمود ، مسئولین آبفا ، جهاد کشاورزی ، منابع طبیعی و …. قدم رنجه فرمودند و از نزدیک ، مرگ این دره زیبا . افتخار یاسوج را به نظاره نشسته اند ، اما متاسفانه نه تنها کمکی به توقف این جنایت صورت نگرفت بلکه اندکی آبی (حدود ۳ اینچ ) هم که جریان داشت ، به چرخه آب شهر اضافه کردند و آخرین رمق حیات را از باغات سلب نمودند . گویا آمدند تا ابروان را درست کنند اما زدند و چشم را کور کردند . بالاخره ما نمی دانیم قسم حضرت عباس حضرات را باور کنیم و قبول کنیم که فضای سبز است و ایجاد اعیان ممنوع !
ویادم خروسی را باور کنیم که اصلاً آب را بر باغات بسته اند و مرگ باقیمانده ؟ باغها را مژده می دهند . این رفتارها با منطق سلیم همخوانی ندارد !
گویا این عروس زیبا (آبشار ) در عقد مردان بسیاری است که هر یک آهنگ خود را می زنند و این طبیعت مفلوک را به رقصی هزار گونه و متناقض وادار می کنند !
به نظر می رسد هر اداره ای خود را پدر این لقیطه می داند که گویا صاحبی ندارد ، غافل از آنکه ، این زمین ها در ملکیت اشخاص مختلف است و بر اساس فرمایش شرع مقدس ، «الناسُ مصلطون علی اموالهم »
اینها در ید صاحبان آنها است . اداره آبفا نباید تاوان ضعف مدیریت خود در تدارک آب شهر را بر زارعین بیچاره ای تحمیل کند که دارو ندارشان همین زمینها و باغات است . تا کی باید بدون درنظر گرفتن حق شرعی افراد مالک ، در اتاق های دربسته و بدون رعایت انصاف و واقع بینی ، تصمیم سازی و تصمیم گیری ناعادلانه داشته باشند !!
مسلماً هیچ یک از این تصمیم گیرنده ها از این رهگذر ضرر نمی کنند و بقول معروف که گفته شده تیری که به من نمی خورد مثل آنست که به کیسه کاهی می خورد .
اعلام فضای سبز و قطع آب کاملاً دو امر متناقض است که جز از ذهن درمانده، سر نمی زند! ما دادمان را به چه کسی و به کجا ببریم؟ باید مسئولین، دره آبشار و ما مالکین را دریابند.
در همین جا از استاندار و نماینده محترم مردم در مجلس شورای اسلامی که خود فرزند این خطه بوده و با درد و رنج مردم از نزدیک آشنا هستند، استدعا داریم تا به مسئله ورود پیدا کنند و به پیشنهادات عملی ما عنایت داشته باشند .
جناب آقای استاندار !
حال که اسب تدبیر مسئولین در باتلاق حق کشی گرفتار آمده ، پیشنهادات زیر را ارائه داده و مستدعی هستیم تا در جهت اجرایی شدن آنها ، بدون فوت وقت ، دست به کار شده و داد ما را شنیده و پاسخگو باشید .
۱- برای تحقق فضای سبز واقعی و تحت مدیریت واحده تمام باغات صاحب نسق و سند از طرف ارگان مسئول با نرخ روز خریداری گردد تا دریک برنامه ریزی منسجم دره یا هر جایی دیگر به پارکی دلنشین تبدیل شود تا مسافرین و دیگر مردم شهر از آن بهره ببرند . بطوریکه این فضا ها ، شاخص و آرم هویتی یاسوج قرار گیرد .
۲- حداقل نیمی از آب دره ، آبشار برای صاحبان باغات درنظر گرفته و رها شود . تا چون گذشته سرسبز بمانند و نظرات مسئولین مبنی بر فضای سبز بودن تامین گردد در صورتیکه در حال حاضر اسماً و روی نقشه شهر فضای سبز است نه در واقعیت خارجی.
۳- به صاحبان زمین ها بعد از این همه سال بلاتکلیفی اجازه احداث اعیان داده شود تا بر اساس ضوابط شهرداری برای رفع نیاز خود و فرزندان خویش که شدیداً مورد نیاز است سرپناهی مناسب را ایجاد کنند.
علی ای حال ، تعلل و حق کشی بس است و برای رضای خدا هم که شده بیایید تا آنچه صلاح شهر و رضای خداوند و حق شرعی مردم است انجام دهیم که خداوند در سوره النساء میفرماید و اذا حکمتم بین الناس ان تحکمو بالعدل ؛ خداوند به حافظان حق مردم جزای نیک عنایت بفرماید انشالله .

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد