تاریخ درج خبر : 1392/09/13
کد خبر : ۱۴۹۲۰۸
+ تغییر اندازه نوشته -

رشد 79 درصدی کمک های مردمی به نیازمندان کمیته امداد استان

سایت استان: مدیرکل کمیته امداد امام خمینی(ره) استان از رشد 79 درصدی کمک های مردمی در سرفصل های مختلف خبر داد.
عبدالمجید فرهادی در نشست هم اندیشی روابط عمومی ادارات استان، با ارائه گزارشی از عملکرد کمیته امداد استان در هشت ماهه گذشته سال جاری، گفت: در حال حاضر قریب به 31 هزار و 764 خانواده از خدمات متفاوت این نهاد بهره مند هستند.

IMG_1022 [640x480]
فرهادی تعداد ایتام تحت حمایت کمیته امداد استان را 6هزار و 280 نفر برشمرد و گفت: در این راستا تعداد 4هزار و 964 حامی سرپرستی از این ایتام را عهده دار هستند و ماهیانه مبالغی به حساب این ایتام واریز می نمایند.
وی با بیان اینکه یک هزار و 166 مورد طرح اشتغال زایی و 146 مورد کاریابی از دیگر خدمات کمیته امداد در این هشت ماه می باشد، گفت: در این راستا بالغ بر 81 میلیارد و 940 میلیون ریال هزینه شده است.
وی با اشاره به اینکه در امر مشارکت مردم برای برآوردن نیازهای مددجویان در سرفصل های متفاوت 79 درصد رشد داشته ایم ، گفت: در هشت ماهه گذشته سال جاری میزان کمک های مردمی 54 میلیون و 364 هزار ریال بوده که این رقم نشان از اعتماد مردم به این نهاد می باشد.
مدیرکل کمیته امداد استان در ادامه به برگزاری این نشست به منظور ارائه راهکارهای مناسب جهت کاهش فقر در استان اشاره کرد و گفت: با توجه به جامعه آماری تحت حمایت نیازمند همکاری و تعامل همه جانبه برای کاهش فقر و از بین بردن آن در استان هستیم.
فرهادی تصریح کرد: در این زمینه باید تلاش کنیم فرهنگ کمک رسانی به همنوعان را در جامعه و بین مردم نهادینه کنیم و این کار نیازمند همکاری همه جانبه روابط عمومی های ادارات و اصحاب رسانه می باشد.
مدیرکل روابط عمومی و امور بین الملل استانداری در این نشست گفت: در تمام ادیان الهی در خصوص انفاق سفارش شده است و ائمه اطهار پیشگامان این امر مهم بوده اند.
محمدرضا باقرزاده با اشاره به اینکه این نشست فرصتی را در اختیار ما قرار داده که بتوانیم گامی موثر در راه کمک به نیازمندان برداریم، گفت: امیدواریم که روابط عمومی ها ارتباط بین فقرا و مدیران ادارات را برقرار نمایند.
وی اظهار داشت: این نشست به منظور سند کاهش فقر است و به این منظور باید از اموالی که دوست داریم ، برای مصارف فقرزدایی انفاق کنیم.
باقرزاده تصریح کرد: باید در دستگاههای اجرایی این تبلیغ را برای کارکنان داشته باشیم و در هر اداره یک شبکه نیکوکاری تشکیل دهیم و یک درصد از اعتبارات تبلیغات هر اداره را به امر تبلیغ در راستای کمک رسانی به نیازمندان اختصاص دهیم.
وی با اعلام آمادگی برای برگزاری هر دو ماه یک بار این جلسات، گفت: می توانیم در پایان هر دو ماه گزارش و نتایج حاصل از عملکرد هر اداره را جمع بندی نموده و برای بهتر نمودن روند کمک ها و حل مشکلات نیازمندان تلاش مضاعف نماییم.

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد