تاریخ درج خبر : 1392/09/14
کد خبر : ۱۴۹۷۶۶
+ تغییر اندازه نوشته -

آقایان نماینده؛ نگذارید محیط بان دنا اعدام شود

سایت استان: در پی خبر قطعی شدن حکم اعدام غلامحسین خالدی محیط بان دنا، بهنام محمدپور از هنرمندان هم استانی با انتشار نامه ای خطاب به نمایندگان استان، از آنان درخواست کرد تلاشهای خود را برای اعدام نکردن این محیط بان مضاعف کنند.
متن این نامه در پی می آید:

غفع1
نمایندگان محترم استان کهگیلویه و بویراحمد در مجلس شورای اسلامی
پیشاپیش روز مجلس را به سه عزیز و سه بزرگ تبریک و شادباش می گویم.اما بسیار سریع به اصل مطلب پی پردازم.
همچنانکه این روزها در اخبار می شنویم و می خوانیم ، حکم اعدام محیط بان استان قطعی شده و به مرحله ای بس حساس نزدیک شده است.اگرچه نمی توان داغ خانواده ی مقتول را مرهمی باشیم و عزیز از دست رفته آنها را به آغوش پر مهر خانواده اش برگردانیم ، اما اکنون این فرصت هست تا مانع مرگ عزیز دیگری شویم.
مقوله محیط زیست دیگر نیازی دکوری و از سر سیری نیست . شاید مهم ترین مشکل امنیت ملی ما در آینده این موضوع باشد. رها کردن ماموران این عرصه می تواند تبعات زیادی برای زیست بوم استان داشته باشد.البته که باید در چیدمان نیروهای محافظ طبیعت و مقوله استخدام آنان بساری از معیار های روان شناختی و انسان شناختی را لحاظ کنیم که چنین مشکلاتی دیگر گریبان فعالان محیطبانی را نگیرد.
با این همه اکنون این اعدام می تواند علاوه بر مشکلات زیست محیطی درون استانی ، لکه ننگی باشد بر نام و افتتخارات این دیار غیور مردان محافظ مرز اهورایی ایران از یورش دژخیم اسکندر تا تجاوز دیوانه ی منطقه -صدام-. اکنون هر کسی که قلمی دارد و مسندی و یا آبرویی ، باید گام بردارد تا بتواند سایه شوم اعدام را از سر این فرزند استان بردارد.او می تواند جانی تازه به انسانی و استانی بدهد .
جنابان بزگوار ، سید عزیز بزگواری ، ایران مرد شریف دکتر تاجگردون و رزمنده نستوه زارعی دلاور از اهواز صدها کیلومتر دور تر از دیارم دست التماس و خواهش دراز میکنم و شما را به خون پاک شهیدان فراوان این خطه ی قهرمان پرور و میهمان نواز ، قسم میدهم همه ی توان خود را در استان و کشور فعال کنید و مایه فخر مردم استان در گستره ایران بزرگ و عزیز باشید. نشستن اکنون روا نیست دل داغدیده این خانواده راه به دست آورید.
شما با توجه به جایگاه ملی و قانونی که دارید این موضوع را به سطح افکار عمومی کشور و استان بکشانید و با سنگین کردن فضا ، کاری کنید که داغدیدگان به ترحم و رفق دل مایل شوند.
شما می توانید این حکم را به هنرمندان مطرح و محبوب کشور چون اتنظامی ، نصیریان ، مشایخی ،پرستویی،کشاورز، خانم های هنرمند چون برومند،هانیه توسلی ، معتمد آریا و صدها هنرمند دیگر و یا چهره ای مطرح ورزش چون دایی ، حدادی ، و دهها عزیز دیگر اطلاع دهید و با آگاهی بخشی دقیق و حساب شده ایشان را به موضوع حساس کنید که شاید به امید خدا و تلاش شما ، شاهد یک رویداد شیرین در استان باشیم .
چشم انتظار تلاش های شما خواهم بود و پیشاپیش زانوان شما را بوسه می زنم.از سوی دیگر تلاش کنید صدا و سیما و هم چنین نهاد مقدس روحانیت استان و امامان جمعه ی استان را به این شرایط خطیر حساس کنید تا با حضور این سروران و عزیزان ، فضا را به سمت صلح و آشتی سوق دهید.

همت شماست که می تواند کورسوی امید را به شعله فروزانی از دوستی و محبت دیگر گون کند.
فرزند کوچک دیار بلوط و چویل

بهنام محمدپور- اهواز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

 • جمشیدی گفت:

  لذتی که در بخشش است در انتقام نیست . اکنون که قوه قضائئیه حکم اعدام برای محط بانان دنا صادر کرده از خانواده مرحومین تقاصامندیم که از حق خود گذشت نموده و عفو وبخشش را جایگزین قصاص نمایند تا همه عمر خوبیهای انان ورد زبان عام وخاص باشد قطعا ضاربان قصد از بین بردن انان را نداشتند وهیچ ارتباطی هم باهم نداشتند واین چنین قتلهائی تصادفی می باشد خداوند انشاالله رحمت کند مرحومین را واز بزرگان قوم لر استدعا داریم با وساطتت وپادر میانی جهت جلویگری از قصاص این 2محیطبان دنا اقدام نمایند .

 • راستگو گفت:

  جون خوتون بیگید ای محیط بان چه کرده ؟

 • فردين هاشمي گفت:

  سلام بربهنام عزیز که همیشه دل نازکی اش او را نگران همه ی همنوعان کرده . امید دارم که خانواده ی مقتول لذت بخشش را برای یک عمر به خود هدیه دهند و زندگی دوباره را به محیط بانی که کمی عجله کرد !!

 • سید فضل الله گنجی پور گفت:

  قرق بان یا محیط بانان حق به دست گرفتن اسلحه وشلیک به طرف همنوعنان خود را ندارند . ازطرفی گذشت دراسلام عمل پسندیده ای است .وازبزرگان استان یعنی ایت الله ملک حسنی ایت الله میراحمد تقوی -ایت الله حسینی امام جمعه یاسوج ونمایندگان ادواری وفعلی مردم به ویژه جناب اقای موحد بزرگواری-تاجگردون هدایت خواه وزارع میخواهیم وساطت کنند تادرصورت امکان اولیای دم از حق شرعی وقانونی خود گذشت کنند انشاالله

 • فرشیدعزیزی گفت:

  محیط بانان باید از پشتیبانی دولت برخوردار باشند اما از طرفی باید خودشان از صبر و طاقت بالایی در برخورد با شکارچیان برخوردار باشند

 • خواننده بی طرف گفت:

  البته که باید در چیدمان نیروهای محافظ طبیعت و مقوله استخدام آنان بساری از معیار های روان شناختی و انسان شناختی را لحاظ کنیم که چنین مشکلاتی دیگر گریبان فعالان محیطبانی را نگیرد

پربازديد