تاریخ درج خبر : 1392/09/14
کد خبر : ۱۴۹۷۹۹
+ تغییر اندازه نوشته -

دیدار مدیرکل میراث فرهنگی با آیت الله ملک حسینی

سایت استان: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان به همراه کارکنان این مجموعه با نماینده ولی فقیه در استان دیدار کرد.

IMG_4299

آیت الله ملک حسینی در این دیدارگفت: امروز در دنیا از گردشگری به عنوان یک صنعت یاد می شود که مفهوم آن تامین زیرساخت های محدود و اندکی نظیر سرویس بهداشتی و سکوهای نشیمن نیست.

وی با بیان اینکه بسیاری از پارک های کوچک دنیا به دلیل تبلیغ گسترده به مکان های مهم گردشگری تبدیل شده، ابراز داشت: این درحالی بوده که پارک های زیبا و بزرگ در استان و کشور ناشناخته مانده است.

IMG_4292

آیت الله ملک حسینی به شمار زیاد بارگاه اما مزادگان در کهگیلویه و بویراحمد اشاره و تصریح کرد: بسیاری از این بقاع متبرکه مانند امامزاده بی بی حکیمه (س)، امامزاده علی و امامزاده محمود(ع) مکانی ارزشمند برای گردشگری است که باید از این ظرفیت به درستی استفاده شود.

نماینده ولی فقیه در کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: باید منش های والای انسانی مانند مهمان نوازی را در کنار طبیعت به کار گرفت تا برای گردشگران جذابیت داشته باشد.
مدیر‌کل میراث و گردشگری کهگیلویه و بویراحمد در این دیدار گفت: حمایت نماینده ولی‌فقیه در کهگیلویه و بویراحمد برای مبارزه با سودجویان آثار فرهنگی و باستانی اثر‌گذار خواهد بود و این اقدام ناپسند که موجب از بین رفتن ارزش‌های تاریخی می‌شود باید در جامعه منسوخ شود.

محمود باقری صیانت و نگهداری از آثار تاریخی استان را از وظایف این اداره‌ کل برشمرد و عنوان کرد: در سال‌های گذشته برخی افراد سودجو چوب حراج به میراث فرهنگی این استان زده‌اند که این اقدام خیانت بزرگی به نسل‌های آینده است.

IMG_4285

باقری ادامه داد: در حال حاضر صنایع‌دستی استان به دلیل عدم حمایت همه جانبه با مشکلاتی همراه است که باید با تشویق و ترغیب صنعت‌گران و فراهم کردن زیرساخت‌ها از این صنعت و هنر درآمد و اشتغال پایدار ایجاد کرد.

وی به ظرفیت‌ها و توانمندی‌های این استان در بخش گردشگری نیز اشاره کرد و گفت: وجود چشمه‌ها، آبشارها، گونه‌های گیاهی و جانوری شرایط استثنایی را برای جذب گردشگر فراهم کرده است.

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد