تاریخ درج خبر : 1391/06/05
کد خبر : ۱۵۰۳
+ تغییر اندازه نوشته -

همایش گیاهان دارویی با شرکت همه استانهای کشور در یاسوج آغاز به کار کرد

همایش ملی گیاهان دارویی در یاسوج ، مرکز استان کهگیلویه و بویراحمد عصر یکشنبه ، پنجم شهریور ماه آغاز شد.

 «دکتر حسام الدین نبوی زاده»، رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج در این همایش گفت:گیاهان دارویی یکی از ظرفیت های استان کهگیلویه و بویراحمد است .

وی افزود: دو هزار گونه گیاهی در این استان وجود دارد که با انجام تحقیقات و پژوهش قابلیت تبدیل آنها به دارو وجود دارد و این ظرفیت تاکنون ناشناخته مانده و می توانیم در زمینه اقتصادی ، اشتغال و پزشکی از آنها استفاده کنیم.

دکتر نبوی زاده با اشاره به اهمیت گیاهان دارویی بیان کرد:ما باید به طب سنتی و استفاده از گیاهان دارویی برگردیم چراکه استفاده از گیاهان دارویی راخت تر و ارزان تر است.

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج ابراز کرد:این همایش با همکاری برخی دستگاهها ازجمله جهاددانشگاهی ،دانشگاه یاسوج و اداره کل میراث فرهنگی و صنایع دستی و گردشگری استان برگزار شد و کارخانه های سینره و زرد بند یاسوج و گل داروی اصفهان در این همایش حضور یافتند.

دکتر نبوی زاده خاطرنشان کرد: یک هزار و 200 مقاله به صورت پوستر و سخنرانی به دبیرخانه این همایش ارسال شده که از این تعداد 350 اثر به صورت پوستر و60 اثر در قالب سخنرانی انتخاب شده است.

وی تصریح کرد: به مقالات برگزیده گواهی حضور در همایش داده شده و در سایت دانشگاه علوم پزشکی کهگیلویه و بویراحمد قرار می گیرند .

رییس دانشگاه علوم پزشکی یاسوج اظهار کرد: طب سنتی و گیاهان دارویی ، بررسی فیتوشیمیایی گیاهان دارویی ، اثرات گیاهان دارویی بر ژنتیک و بیو شیمیایی موجودات زنده ، تداخلات تغذیه گیاهان دارویی و همچنین اثرات آنتی اکسیدانی ضد میکروبی و ضد انگلی گیاهان در این همایش مورد بررسی قرار می گیرد.

دکتر نبوی زاده بوم شناسی گیاهان دارویی کشور و استان، طب سنتی و گیاهان دارویی ، روشهای استخراج و عصاره گیری گیاهان دارویی، بررسی فیتو شیمیایی گیاهان دارویی ،اثرات فیزیولوژیک ، فارماکولوژیک و توکسیکولوژیک گیاهان دارویی، اثرات گیاهان دارویی بر ژنتیک و بیوشیمی موجودات زنده ، تداخلات تغذیه ایی و گیاهان دارویی ، میکروبیولوژی و گیاهان د ارویی، سیاست های پژوهشی و تجاری سازی گیاهان دارویی، جایگاه گیاهان دارویی در صنعت داروسازی و ملاحظات اخلافی در بکارگیری گیاهان دارویی را از محورهای همایش عنوان کرد.

وی گفت: این همایش با هدف بومی شناسی گیاهان دارویی با شرکت 31 استان کشور از امروز تا هشتم شهریور در یاسوج ادامه دارد .

گفتنی است که در حاشیه برگزاری این همایش چهار روزه ، غرفه هایی از گیاهان دارویی استانهای مختلف کشور نیز برپا شده است.

 

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد