تاریخ درج خبر : 1392/02/02
کد خبر : ۱۵۰۷۵
+ تغییر اندازه نوشته -

نگاهی به انتخابات شورای شهر در یاسوج

سایت استان:محمد موسوی اطهر / ۱۱ نفره‌ شدن تعداد اعضای شورای‌شهر یاسوج، حمایت‌های سیاسی در کنار تنوع سنی و جنسی با تجارب و رشته‌های تحصیلی متفاوت از تمام جغرافیای شهری و روستایی یاسوج در کنار خرج کردن هزینه‌های نسبتاً هنگفت کاندیداها در مرکز کهگیلویه و بویراحمد رقابت نفسگیری را برای کاندیداهای چهارمین دوره انتخابات شورای اسلامی شهر یاسوج رقم زده است.

214

آنچه که در چهارمین دوره انتخابات شورهای‌اسلامی برای مرکز کهگیلویه و بویراحمد کاملا مشهود است، تعدد کاندیداهای احتمالی برای تکیه زدن برجایگاه مدیریت شهری مرکز استان است.

اگرچه باتوجه به اهمیت مدیریت شهر یاسوج تعداد این میزان کاندیدا غیر منتظره نیست اما از سویی اگر برخی از افراد ورود به شوراهای مرکز استان را باب ورود به مجلس شورای اسلامی و یا سایر پست های انتخابی و انتصابی بدانند این دیدگاه می‌تواند برای مدیرت شهر یاسوج مخرب باشد. در کنار این مسائل اما دلیل دیگری که می‌تواند علت ترافیک سنگین در اتوبان کاندیداهای شهر یاسوج باشد، نارضایتی از مدیریت شهر یاسوج طی سالیان اخیر است که به بعضی از این موارد در ادامه اشاره خواهد شد.

لذا کاندیداهای شورای شهر یاسوج، که تقریباً حضور خود را رسماً اعلام کرده اند و در این میان علاوه بر نمایندگان فعلی شورای اسلامی شهر تعدادی حدود بر یک صد نفر نیز بر صندلی‌های شورای شهر مرکز کهگیلویه و بویراحمد چشم دوخته‌اند. از طیف‌های نزدیک به شهردار سابق و شهردار فعلی تا هم فکران نمایندگان سابق و فعلی بویراحمد و دنا در مجلس شورای اسلامی قصد نامزدی برای حضور در شورای شهر پایتخت طبیعت کشور را دارند، اما سایه سیاسی و حمایتی نماینده سابق و فعلی بویراحمد و دنا بر روی برخی از کاندیداهای احتمالی شورای شهر مرکز استان حس می‌شود.

از سوئی دانشگاهیان، کارمندان دولت، ورزشکاران، اصحاب رسانه، روحانیون، پزشکان، صنعت گران، بازنشستگان، فرهنگیان، بازاریان، مهندسان، مداحان و… هریک نمایندگانی از خود را در میان کاندیداهای احتمالی می‌بینند.

دشواری حمل و نقل و کیفیت نامطلوب خیابان ها، جاده ها، ترافیک سنگین در مرکز شهر (با وجود قرار گیری خدمات رفاهی، تجاری، بهداشتی و.. در مرکز شهر و ضرورت تردد روان در مرکز استان)،عدم ساماندهی دستفروشان (گیاهان کوهی و سایر اجناس) با وجود گذشت سالیان بسیار از این معضل، عدم توسعه کافی در حوزه عمرانی و سایر نارسایی‌های اجتماعی – فرهنگی و مدیریتی در طول سالیان از مشکلات مهم مرکز استان چهار فصل می باشد، که سبب شد، خیل عظیمی از مدعیان ورود به عرصه مدیریت شهری را به خود ببیند.

باید دید نمایندگان چهارمین دوره شورای شهر یاسوج خواهند توانست علاوه بر رفع نیازهای مربوط به حوزه اختیارات خود سایر پروژه‌های مربوط به شهر را پیگیری نموده و در تعاملی بین بخشی مراتب تکمیل شدن آن را فراهم آورند و مرکز استان را تا جایگاه واقعی خود ارتقاء بخشند.
گرچه امید می رود با ثبت نام جوانان با انگیزه، متخصص و تحصیلکرده شاهد مدیریت شهری به نفع مردم باشیم. در آینده به این مقوله بیشتر خواهیم پرداخت.
لذا شهر نیاز به یک «هوای تازه» دارد.

منبع:کبنانیوز

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

  • شهرداری گفت:

    فقط پایدار

  • علی گفت:

    با سلام وادب جناب اقای قدرت اله نوریان کاندیدای ثبتنام این دوره شهر یاسوج را به همه مردم وهنرمندان تبریک عرض می کنم.فردی توانا و کارامد ازموده شده در امور مردم

  • احسان گفت:

    دوست عزیز تو این استان معیار فقط قومیت گرایی و طایفه گرایی هست. مگر ما در دوران گدشته مهندسان شهرساز و عمران در مجموعه شورا نداشتیم که خود را از بهترین مهندسان جنوب هم معرفی کرده بودن. پس کو عملکرد؟ ما فقط اسم و عنوان پایتخت طبیعت رو به یدک میکشیم. وضعیت خیابان ها گواه بر همه چیز هست. و در مجموع عملکرد شوراها بسیار ضعیف هست و مردم هم به این موضوع واقف هستن و عجیب اینکه به همون افراد راااای میدن.

پربازديد