تاریخ درج خبر : 1392/09/17
کد خبر : ۱۵۲۱۷۷
+ تغییر اندازه نوشته -

سخنی با استاندار؛ محیط بانان را دریابیم

سایت استان: حسن حسینی موردراز

جناب آقای خادمی استاندار محترم کهگیلویه و بویراحمد
با احترام به دلیل ضرورت وفوریت واهمیت موضوع پیشنهاد میکنم اتاق فکرت را با فکر و وجدان خود تکمیل کنید و باسرعت لازم به کار بیندازید که گویا فردا خیلی دیر است. تا از این فاجعه ی غیر قابل جبران در آینده ی استان جلوگیری کنیم زیرا از آخ و افسوس و سخنرانی و توجیهات آنچنانی کاری ساخته نخواهد بود .
من داغ دل پدران و مادران و فرزندان شکارچیان مقتول را احساس میکنم وبه زبان آنها به سازمان محیط زیست میگویم
آتش بگیر تا که بدانی چه میکشم – احساس سوختن به تماشا نمیشود
اما این راهم نمی‌توان نادیده گرفت که اگر این احکام اجرا شوند اثر شوم و تاریخی اش با هیچ توجیه و استدلالی از بین نخواهد رفت.
من از همه ی کسانی که در مقام قضاوتند تقاضا دارم ، فقط خود را به جای محیط بانان بگذارند و در صورت تعهد به وظیفه، بگویند چه میتوانستند بکنند تا به این روز گرفتار نشوند واز کسان مقتولین هم میخواهم که لحظه ای به میزان آتش جگرسوز، درون خویش توجه اما بدون تعصب بنمایند، آیا میخواهند درون پدر و مادر و فرزندان این دو محیط بان را که کوچکترین دخالتی در این امر نداشته اند هم به آتش بکشانند؟.
درضمن ما هم باید در قضاوت وجدان بیداری داشته باشیم و خودمان را به جای کسان جان باختگان بگذاریم .
اما چون ادعا داریم که خداپرستیم و راه خداپرستیمان از راه مکتب اسلام است ودر سخنرانی و نصیحت دیگران میگوئیم که (در عفو لذتی است که در انتقام نیست ) یا عاقلانه نیست که ( خون را با خون بشوئیم ).
جناب استاندار اگر آنچه دادگاه خواسته عملی گردد نهادی به نام محیط بانی و هزینه ای تحت این عنوان از بیت المال چه ضرورت و چه جایگاهی دارد؟!
آیا بانی اصلی چنین فجایعی و ثمرات آن کیست؟ من از کسان مقتولین تقاضا دارم به این مهم اما بی طرفانه و صادقانه بیندیشند که وقتی اسلحه و فشنگ میفروشند و جواز هم میدهند تا شکارچی را راه اندازی کنند و در مقابل ، شکاربان هم استخدام میکنند و حقوق میدهند تا با شکارچی مقابله کند ، مقصر اصلی کیست؟!
آقای استاندار، ای کسانی که در این راستا می توانید موثر واقع شوید و ای صاحبان دم تجسم فرمائید اگر این احکام اجرا شوند عاقبت محیط و آیندگان چه شکلی خواهد داشت؟
بامید اقدامی خدا پسندانه

 

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد