تاریخ درج خبر : 1392/09/17
کد خبر : ۱۵۲۶۰۵
+ تغییر اندازه نوشته -

بیانیه تشکل وحدت اسلامی دانشگاه علوم پزشکی به مناسبت روز دانشجو

سایت استان: تشکل وحدت اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج به مناسبت روز دانشجو بیانه ای صادر کرد.

به گزارش سایت استان، متن بیانیه در پی می آید:

اندکی صبر سحر نزدیک است …

گرامی می داریم شانزدهم آذر، روزی که به نام روز دانشجو نام گذاری شد که نشان دهنده جایگاه دانشگاه و دانشجویان در روند تحولاتی است که جامعه ما به سوی سرفرازی و آبادانی دارد. شانزدهم آذر چند ماه بعد از کودتای ننگین 28 مرداد رخ داد. درآن روز فریاد اعتراض و بیداری ملت شریف ایران از نای فرزندان رشیدش در دانشگاه بلند شد و سه قطره خونی که بر زمین دانشگاه نشست، سه شهاب تابناکی شد که در سیاه ترین و سرد ترین شب تاریخ این سرزمین در آسمان ایران درخشید و جاودانه شد و نوید روزهای بهتر را می داد. نوید روزهایی که در آن از استبداد و خودکامگی خبری نباشد، از استعمار و حاکمیت بیگانه خبری نباشد، مملکت و مردم احساس آزادی کنند؛ آزادی در انتخاب، آزادی در بیان و نیز به کار گیری عقلانیت با رعایت مصالح ملی برای پیشرفت و اعتلای وضعیت کشور در داخل و در عرصه بین المللی.
16 آذر پیشگامی و پیشتازی دانشگاه را در عرصه های سرنوشت ساز ملت ایران و تاریخ مبارزات او روشن می کند. جایگاه والایی که همواره او را حفظ کرده است و علی رغم عزم برخی ها برای جدا کردن نیروهای نخبه از مردم، دانشگاه همواره تعهد خود را نسبت به ارزش هایی که ملت به آن پایبند است و مصالحی که ملت باید داشته باشد نشان داده است. با توجه به جایگاه دین در عمق وجدان و تاریخ ملت، بیشتر تلاش دانشگاهیان بحث روشنفکری دینی و مطرح کردن قرائت رحمانی از دین می باشد. امری که دردنیای ما و امروز می تواند جایگاه کشور و اسلام را درموقعیت بسیار بالایی نشان دهد. دین ضدخشونت ، دین طرفدار مردم، دینی که به آزادی و استقلال فرا می خواند، خودکامگی و استعمار را نفی می کند. اگر ارمغان انقلاب ما آزادی اندیشه، قلم و آزادی اجتماعات و آزادی مردم و حق حاکمیت بر سرنوشت خود بود و اگر انقلاب ما نفی کننده خشونت و رسمیت بخشنده به گفتگو و مذاکره بود ، دانشگاه باید بیش از هر جای دیگر این امور را که روح انقلاب ما و روح خواست تاریخی ملت ماست، نشان بدهد.
متاسفانه در چند سال گذشته و با حضور افرادی تنگ نظر در راس هرم مدیریت دانشگاه ها این امر با مشکلات و تنگناهایی مواجه شده است. جامعه دانشگاهی امیدوار است با آمدن دولت تدبیر و امید و وزیدن نسیم اعتدال بیش از پیش شاهد محقق شدن این امور باشیم. دانشگاه ما هم بیش از هر زمان تشنه شور و نشاط در فضای فرهنگی می باشد و این دور از دسترس نخواهد بود. البته پرواضح است که در عین حمایت از جریان اعتدالی، دانشجویان باید رسالت پرسشگری را بیش از هر زمانی برای خود قائل باشند چون که با دولت و مدیرانی سر و کار داریم که در شعارهایشان بیش از هر چیزی از نقد و مطالبه گری حمایت می کند که این مسئله فضا را برای ایجاد دیالوگ بین مسئولان و دانشجویان فراهم تر خواهد کرد.

تشکل وحدت اسلامی دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی یاسوج

خبرهای مرتبط

در صورتی که نظر ارسالی شما طولانی شود، با تأخیر بررسی و تأیید می‌شود.

نکته: نظر شما در انتظار بررسی است و پس از تایید مدیریت در سایت نمایش داده میشود..

پربازديد